Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves kislányom miért nem...

6 éves kislányom miért nem akar semmivel sem játszani?

Figyelt kérdés
Az óvodában eljátszik, rajzol, színez, épít. De otthon semmit. Van több társasjáték, olyan, amilyet szeretett volna, kártya, geomag, stb. Hétköznap ovi után szólok neki, hogy játszunk, hoz egy játékot, hogy túl legyünk rajta, és közli, hogy csak 2 kört menjünk. Hétvégén, mikor otthon van az apja is, már nem hajlandó, csak vergődik, unatkozik. Miért lehet ez?
2017. jan. 16. 08:39
 1/8 anonim ***** válasza:
6%
Esetleg tv, tablet stb. nem vonja el a figyelmet?
2017. jan. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos, a tv-t egész nap nézné, de le van korlátozva, mert nyilván az nem ideális. Tablet-je van, de csak kezdetben játszott rajta sokat, most már elő sem veszi.
2017. jan. 16. 09:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Másfajta kikapcsolódás? Kori úszás kirándulás stb?
2017. jan. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben semmi fura nincs. Azért egy társasjáték egy ilyen kicsinek több figyelmet igényel, mint egy felnőttnek, nem élvezik annyira hosszú ideig.

Miért nem próbáltok olyat játszani, amit az oviban is szokott? Meg nem muszáj mindig együtt. Lehet, hogy tök jól ellenne otthon is az építéssel, hanem nem úgy zajlana, hogy kislányom, hogy az építőt, aztán játsszunk.

2017. jan. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Olyan játékokat veszek neki,amik vagy az oviban, vagy az egyik kis barátjánál elnyerték a tetszését, és mondta, hogy szeretne. Pl. a geomag. Sajnos, Ő nincs el egyedül. Nem képes 5 percig sem egyedül se játszani, se semmit se csinálni. Igen, tudom, ez a mi hibánk. Én nem ragaszkodok, hogy mindent együtt csináljunk. De ha én kimegyek a konyhába, pl. kávét csinálni, ami 5 perc, akkor is kijön utánam, és ott marad. Mindig jön utánunk.
2017. jan. 16. 09:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Amiben tud, segithet.

Mennyit van friss levegon?

2017. jan. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most is voltunk szánkózni. Nehezen tudunk vele elindulni, mert mindig azt mondja, hogy nincs kedve, de utána kint, már nagyon szeret lenni.
2017. jan. 16. 09:24
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha veled szeret lenni, akkor süssetek, főzzetek, takaritsatok, csináljatok valami kézimunkát, rajzoljon, rengeteg kreatív játék van, az érthető, hogy nem akar társasozni egyedül.
2017. jan. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!