Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem képesek köszönni a...

Miért nem képesek köszönni a mai gyerekek?

Figyelt kérdés

A szomszédok kölykei ha meglátnak a postaládánál matatni, inkább megállnak a lépcső tetején és zavart, kétségbeesett arccal nézelődnek vissza a szüleikre, akik még a kanyarba sincsenek. Köszönni képtelenek. Ma kocsit mostunk párommal, egyik gyerek vitte ki a szememet, de olyan sprintet lenyomott amikor meglátott minket, mintha késsel kergetnénk. Pedig nem szolgáltunk rá, hogy féljenek tőlünk, soha nem szóltunk hozzájuk hangosan.

Milyen felnőttek lesznek az ilyenekből?



2017. febr. 4. 20:51
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
26%
Nem kell mindenkitol elvarni hogy koszonjenek. Pl. En magasrol teszek ra hogy ki koszon,es ki nem,en is ritkan szoktam,nagyjabol csak a szerelmemnek a hugomnak,meg anyamnak.:D
2017. febr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
43%
Mint az első válaszból is láthatod, még a felnőttek sem szoktak köszönni! Ma sokan nem ismerik és nem is törődnek az illemszabályokkal.
2017. febr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
84%

A kicsik azért, mert félnek. Az én közel 5 évesem konkrétan a karomba bújik, ha találkozunk valakivel, totál kivan még a gondolatától is, hogy köszönjön. Ha kérdezem tőle, miért, azt mondja, fél, de nem tudja megmondan, mitől.

A nagyobbak meg azért, mert nem tudják, mit mondjanak. Van, aki a szián, van, aki a csókolomon, és van, aki a jó napot kívánokon sértődik meg látványosan. Elég egy pár ilyen eset, hogy a gyerek inkább elfusson, mint hogy megint pofákat vágjanak rá.

2017. febr. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
44%
Ez nagyon nehéz kérdés, nekem két gyerekem van és arra tanítjuk őket, hogy köszönni nem kedv kérdése, hanem kötelező. Mégis napi harcban vagyunk ezzel, hogy maguktól nem jut eszükbe, rendre rájuk kell szólni, hogy köszönjenek. A védőnő azt mondta, ne erőltessük, de én mégis úgy gondolom, hogy ezt azért ne rájuk bízzuk, az óvodában is alap elvárás, amikor bemegy reggel a csoportba, hangosan köszönni kell. Sajnos ez az elmebeteg liberális gyereknevelési elv még mindig él, bár már a legtöbb országban bevallották, hogy kudarcot vallott, hogy mindent rájuk kell hagyni, nem szabad semmit erőltetni. A nagyobb lányom 6 éves, és amikor kérdezem, hogy miért nem köszönsz magadtól, miért kell mindig minden alkalommal előre figyelmeztetni azt mondja, hogy fél a felnőttektől. Ha rá is szólok, úgy köszön, hogy behúzza a nyakát és közben megszorítja a kezem.
2017. febr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
89%
Mekkora gyerekek? Mert ha kisgyerekek, akkor ők bizony ilyenek, nem tiszteletlenségből, hanem mert zavarban vannak, vgy félnek, vagy nem tudják mit mondanak, vagy épp rossz napjuk van. Ezen megsértődni elég begyepesedett dolog.
2017. febr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
75%
És te köszöntél nekik? Hisz a felnőttek példájából tanul a gyerek.
2017. febr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
62%
Idegennek miért köszönne?
2017. febr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
69%
Az "ilyenekből" olyanok lesznek, akik megértőek a kisgyerekekkel szemben. Egyes kérdezők pontos ellentéte, mert tudják, milyen érzés félénknek lenni.
2017. febr. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
84%
Miért nem köszönsz rá? Lehet, hogy úgy már rájönne, hogy illik köszönni. Kisgyerekek, nem tudják hogy kinek kell, kinek nem kell köszönni. 3.5 éves fiam a tescoban rá-rá köszön idegenekre (mi falunk lakunk, ott mindenkinek köszönünk), még tanulnia kell hogy falun mindenkinek, városban max ismerősnek, bolti eladónak vagy annak akivel valamiért szóba állunk. Én is rászoktam köszönni még 8-10 éves gyerekekre is, ezzel is bátorítani akarom őket, köszönjenek bátran, az soha nem szégyen. Én még emlékszem milyen volt gyerekként, sokszor nem tudtam eldönteni kinek kell sziát, kinek kell csókolomot köszönni, sokszor zavarban voltam de valahogy csak köszöntem, viszont nem mindenki ilyen, van aki ilyenkor inkább nem mond semmit. Nem kell mindjárt megszívni magad, legyél te az okos felnőtt és mutasd meg, hogy hogy illik.
2017. febr. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
81%
Lehet nem tudják hogyan köszönjenek! Én így 30 évesen sem tudom néha hogy egyeseknek nem gáz-e ha jó napot-ozok.. Pl a védőnőt rajtam kívül mindenki tegezi, anyukám korabeli, én meg magázom és ez miatt mindig iszonyat zavarban vagyok ha találkozok vele, de letegezni meg nincs képem, pedig a nálam 10 évvel fiatalabbak is simán tegezik...
2017. febr. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!