Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem képesek köszönni a...

Miért nem képesek köszönni a mai gyerekek?

Figyelt kérdés

A szomszédok kölykei ha meglátnak a postaládánál matatni, inkább megállnak a lépcső tetején és zavart, kétségbeesett arccal nézelődnek vissza a szüleikre, akik még a kanyarba sincsenek. Köszönni képtelenek. Ma kocsit mostunk párommal, egyik gyerek vitte ki a szememet, de olyan sprintet lenyomott amikor meglátott minket, mintha késsel kergetnénk. Pedig nem szolgáltunk rá, hogy féljenek tőlünk, soha nem szóltunk hozzájuk hangosan.

Milyen felnőttek lesznek az ilyenekből?



2017. febr. 4. 20:51
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
93%

Áruljátok el, a ti gyereketekkel mindig minden gördülékenyen megy? Olyan csúcsszuperül nevelitek, hogy soha semmi problémátok nincs vele, mindenhol száz százalékosan teljesít, és ez lesősorban természetesen a ti érdemetek? Vagy azért nálatok is lehet találni olyan területet, ahol bunkón, a helyzet ismerete nélkül belétek lehet rúgni?

És erre a kérdésemre sem fogtok válaszolni, inkább nyomtok egy 0 százalékost?

2017. febr. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
67%

" Azert 9 evesen fel koszonni a gyerek ..az nem valami jo. Nem kikelni kellene meg lebunkozni a kerdezot (khm..bar a stilusod passzol ahhoz higy a kisamasz gyereked sincs tanutva normalisab) hanem peldat venni masokrol. Azt mondod nincs extra abban hogy 3 valaszolonak koszonnek a gyerekei. De igen van mert latod, a tobbseg gyereke vay nem kszon vagy megijed hogy mit kell koszonni mint egy 3 eves......ez rad nezve ego amugy. "


Na, azt is megérem, hogy olyan oktat ki, aki egy mondatot sem tud leírni durva helyesírási hibák nélkül :D


1. Egy 9 éves még nem kiskamasz.

2. Pont ez a korosztály van a leginkább zavarban attól, hogy kinek mit is köszönjön. Leírtam részletesen, az már a te problémád, hogy nem értetted meg. Akit ismer, annak tudja, mit kell köszönni. Ha egy ismeretlen megsértődik azon, hogy nem köszönt neki elég hangosan, mert még bizonytalan ilyen téren, az meg pont nem érdekel. Mire felnő, úgyis megtanulja, hiszen mi, a szülei is mindig köszönünk, ha kell.

3. Szerinted a kérdező mi, ha nem egy ótvar nagy bunkó, amikor még el is henceg vele, hogy a neki nem tetsző, de amúgy a kérdésére választ adó hozzászólásokat kicsinyes bosszútól vezérelve értékelte negatívan. Bocs, az ilyen ember nem más, mint egy valódi, igazi tahó. És ezen az sem változtat, hogy ő maga mindenhol elböfögi, hogy jónapot. Sajnos ez önmagában édes kevés.

2017. febr. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
56%

kit érdekel, hogy köszönnek-e vagy sem...? :-O

Ha a szülei köszönnek, akkor a gyerekek is fognak majd nagykorukban...

De jó, hogy ezzel bírsz foglalkozni..örülök, hogy nincs más gondod...

2017. febr. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:

20-as "Az utolsó 3 kapott zöldkezet, a többi nem, csak azért mert más véleményen van mint te? Téged nem a válaszunk érdekelt hanem az, hogy valaki megveregesse a válladat, hogy igazad van kislányom, tényleg hüly-ék a mai gyerekek... Gratulálok, te sem vagy különb ember mint azok a gyerekek akikből "milyen felnőtt lesz?!". Én egyébként nagyon lesz.arom a jeleidet, soha nem néztem, hogy kitől mit kapok, nem ezért járok ide, csak ha már így kerek perec leírod, hát nem tartom magamban a véleményem."


igen, én egy mocskos, elfuserált lehúzó vagyok, aki ebben éli ki magát XD

jah, látszik, hogy nem nézed... ha nem érdekel, akkor minek fortyansz fel. szíve joga itt mindenkinek like vagy dislike gombra nyomni, erről is szól ez az oldal, ebből is látni, hogy a többség kinek a pártán van anélkül, hogy a gépet kéne püfölnie, ha nincs különösebb véleménye...


27-es "Miért, bunkókám, mert nem azt írtuk, amit hallani akartál? Na, már tudom, honnan jönnek azok a vadbarmok, akik minden választ lehúznak, hiába, hogy a kérdésre válaszolnak, csak mert valakinek épp nem tetszik. Meg se érdemled, hogy válaszoljanak a kérdésedre, te majom! "


cccc, ez nagyon szánalmas volt. én se beszéltem veled alpárin, de te ezzel most minősítetted magad...


amúgy nem azt várom el, hogy egy gyerek minden szembejövőnek köszönjön, nem falun élünk, de akikkel egy tömbben élünk, azoknak illik. azért megnézném, hogy öreganyám idejében egy 8-10 éves gyerek mikor nem köszönt. nem lehetséges, hogy az itt baj, hogy a felnőttek nem mennek már annyit társaságba a gyerekkel? mindenki a neten éli ki magát meg mobilon beszélget. régen, aki infókat akart, az átment a szomszédba és sok esetben vitte a gyereket is, mert nem volt aki vigyázzon rá, illetve fordítva.

2017. febr. 6. 19:40
 35/43 anonim ***** válasza:
54%
Elárulom neked, hogy öreganyáink korában ez ugyanúgy probléma volt. Kamaszorom kedvenc könyvében, az 1960 körül írt, és 1941-ben játszódó Bezzeg az én időmben is van egy olyan jelenet, hogy a 15 éves(!) lány annyira zavarba jön attól, hogy a tanára szembejön vele az utcán, hogy inkább elbújik, csak ne kelljen köszönnie. Hidd el, ez egy örökzöld téma.
2017. febr. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
64%

Mellesleg, amíg kölyköknek hívod őket puszta rosszindulatból, szerintem nem kell ilyesmit elvárni.

Attól, mert idősebb, nem kell automatikusan tisztelni senkit. Odamentél már hozzájuk egyszer is, hogy megmondd, nem kell féljenek tőletek, vagy a hátuk mögött fröcsögsz róluk?

Mert utóbbi esetben megértem, hogy nem köszönnek, meg félnek tőletek.

2017. febr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
47%

NEM ILLIK! Miért illene?

Nekem is volt olyan szomszédom, akinek nem köszöntem, mert állandóan bunkó volt, meg morgott mindenért.

Ha jóreggelteztem, az volt a baj, ha kezét csókolom, akkor az... jóformán bármi. Aztán elég hamar leszoktam róla, hogy üdvözöljem. Így minek? Csak, mert idősebb, meg egy emeleten lekunk, nem fogom ajnározni, mert nem érdemli meg.

2017. febr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%

35-ös, ez eszembe sem jutott, pedig ezt a könyvet én is olvastam jó párszor :) És valóban így van.

Egy kisgyerek még sziázik mindenkinek, és örülnek neki. De minél nagyobb, annál inkább elvárják, hogy tudja, mikor, kinek, hogyan kell köszönni, tehát hogy elkülönítse a különböző köszönési formákat, és ez egyszerűen még nem biztos, hogy automatikus egy gyereknek. Egyébként meg van rá ideje bőven, hogy megtanulja, mint már írtam is egy párszor, ha a szülei tudnak megfelelően köszönni, a gyerek is fog tudni, mire felnő. Amelyik pökhendi felnőtt meg sértésnek veszi, ha egy gyerek nem köszön, vagy nem elég hangosan köszön, vagy nem megfelelően köszön, hát annak úgy is kell :) Azért van a gyerekkor, hogy legyen idejük mindent megtanulni, amire később szükségük lesz. Miért kéne rögtön tökéletesen tudnia?

2017. febr. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

Pár hozzászólással ezelőtt én is írtam öreganyámról. Igen, köszönt ő is. Ha nem köszönt volna, a hátába állt volna a fakanál. Csak ezért köszönt, nem pedig azért mert úúúgy szerette a Gizi nénit.

Aztán köszöntem gyerekkoromban én is, mert engem mindenki jó kislánynak ismert a környéken, meg anyám elmondta, hogy köszönjek, mert az ő pofáját égetem ha nem köszönök, mert akkor azt fogják hinni, hogy rosszul nevelt. Én ezért köszöntem, nem pedig azért, mert égtem a vágytól, hogy hadd köszönhessek a Józsi bácsinak.

A kérdésben szereplő gyerekeknek meg idegen vagy, gondolom a szüleivel nem szoktál találkozni, nem látták még a gyerekek, hogy neked "kell" köszönni. Majd ha a szülőkkel egyszer-kétszer köszöntök egymásnak, akkor a gyerekeknek sem leszel idegen, fognak köszönni, bár attól még szeretni nem fognak.

Amúgy meg a legtöbb gyereknek megtanítják, hogy "ne állj szóba idegennel"...

2017. febr. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

Mit foglalkoztok vele hogy ki kinek koston,es ki kinek nem?! Nem mindegy?

Nincs jobb dolgotok?

Anyam...-.-

2017. febr. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!