Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Panelban lakó dackorszakos...

Panelban lakó dackorszakos gyerekek szülei, rátok még nem akartak gyámügyet hívni? :D

Figyelt kérdés

A panalban ugye minden meghallatszik, azt is szoktam hallani ahogy köhög a felettünk lakó. A dackorszakos kisfiam meg ugye habitusából és korából adódóan van hogy minden hülyeség miatt visít, hisztizik... Mivel következetesek próbálunk lenni, sokszor nem engedünk ugye neki ami azt eredményezi hogy még jobban rázendít. Kívülről csak azt hallani hogy visít egy gyerek. Én már attól félek mikor hívnak ránk valakit.

Nektek mi ezzel a tapasztalatotok? Azt a részt ugorjuk át, hogy miért nem nevelem meg, mert épp az van folyamatban, de egy dackorszakosnál ez ezzel jár (tudom van akinek SOSEM hisztizik a gyereke, az enyém sajnos igen :-D ).


2017. febr. 23. 13:39
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem panel, de buszon rendszeresen tapasztalom, hogy milyen eseteket ítél el a közvélemény... egy síró, hisztiző gyereken nem szoktak fennakadni. Azon akadnak fenn, ha egy szülő egyértelműen következetlen, pl. mindent ráhagy a gyerekeire, szétszedik a buszt, aztán meg a legkisebb apróságért elkezdi nyilvánosan verni őket.

Na ha ezt a nőt meglátják, már messziről megy az elemezgetés, a fél busz róla beszél.

2017. febr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
(Helyi járat, amolyan "mindenki ismer mindenkit, legalább látásból" típusú.)
2017. febr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk nem minden szomszéd kedves. A múltkor üvöltött a fiam torkaszakadtából, egy idő után én is felemeltem a hangom, de nem vertem, aláztam meg a gyereket, csak éppen nem engedtem a hisztijének és nem az történt, amit szeretett volna. Kiszóltak az ablakon, hogy zsarnok k..va vagyok. Ilyen is van. Felőlem aztán jöhet a gyámügy. Tiszta a lelkiismeretem.
2017. febr. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
80%

Engem kifejezetten idegesítenek a bömbölő hisztiző gyerekek, az alattunk lakó 2 kisgyerek mégsem annyira hangos hogy zavart volna csak egyszer is.

Van egy kisbaba és egy dackorszakos 3 éves. Sokszor hallom őket ha épp semmi nincs bekapcsolva, vagy a wc-n ülök. De alvásban vagy a mindennapi életben sosem akadályozott annyira nem hangos akkor sem ha teli torokból üvölt.

De a szülők is valószínű valamit jól csinálnak mert sokáig nem szokott húzódni egy sírás sem.

22L

2017. febr. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
55%
Mi is sok évig panelban laktunk, mégse hallottunk semmit át a szomszédoktól. Sem wc lehúzást, sem köhögést. Csak azt hallottuk, amit a lépcsőházban, lakáson kívül beszéltek. Nem értem milyen panelban laknak egyesek.
2017. febr. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
53%
Kisfiamnal a dackorszak kimerult abban, hogy "dacolt", azaz ha nem akart valamit akkor bevonult a szobajaba, vagy megmakacsolta magat (max 10 percig tartott es egy kezemen meg tudom szamolni hanyszor). Sosem visitott vagy orjongott....
2017. febr. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
90%

Jokat nevettem azokon amiket irtok a hisztikrol :D

Kisebbik gyerkocom 2 eves es hat neha rajon mar a hiszti.. de halistennek egyelore hamar lenyugszik. Lanyom sem volt annak idejen annyira hisztis, o most igy 7 evesen kezdi a masodik dackorszakat kb :D

Kerdezo, ahol mi lakunk ott a mellettunkk es felttunk levok beszedet is siman hallani sajnos... es mikor a ket gyerek elkezd pl ijesztgetoset jatszani es sikitoznak, vagy eppen megy az uvoltos hiszti, hat akkor nagyon sajnalom a mellettunk lako hazaspart. Megis, soha egyetlen rossz szavuk nem volt, mindig kedvesek, mosolygosak a gyerekekkel is velunk is. Vannak unokaik, sztem tudjak pontosan hogy ez mivel jar. Es igen, nalunk is azert van a hiszti ha van, mert nem hagyjuk rajuk a dolgokat. A fent emlitett sikitozos jatek utan is van hiszit/bunti, ha nem hagyjak abba mikor szolok nekik. Amugy en sokkal jobban elviselem a masik szomszed gyerekeinek az uvolteset mint a mi felso szomszedunk delutani es ejjel doromboleset, zene uvolteteset, rohogeset es ordibalasat...

2017. febr. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
8%
Én minden nap amikor jövök haza munkából, elhaladok egy ház előtt, ahol éppen ordít a gyerek, mint akit nyúznak. Minden. Egyes. Nap. Mit ne mondjak, az én fejemben is megfordult, hogy szólok valami szervnek, hogy nézzék meg, mi van ott. Én arra gyanakszom, hogy bántják a kicsit, mert azt is szoktam hallani, hogy az anya is ordít
2017. febr. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
8%
#19 vagyok, véletlenül küldte el. És néha azt is hallom, ahogy ütések csattannak. Én nem akarlak gyanúsítgatni, de ha te is elég "kultúrált" vagy, a gyerek átveszi tőled. Én elhiszem, hogy dackorszakos, de ha tényleg következetesen nevelitek, tudja, hogy,a hisztivel úgyse ér el semmit. Persze, néha előfordulhat, hogy kikel magából, de ez nem az a kategória, amikor annyit ordít, hogy attól félsz, rád hívják a gyámügyet.
2017. febr. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Ja, hát felőlem hívhatják, a gyerekkel rendszeresen járunk fejlesztőbe, bölcsibe, mindenki tudja róla hogy nehéz eset csak az idegenek nem (nem, nem nevelési hiba, bár én azt hittem mi rontottuk el, de a fejlesztőben azt mondták nem) :-D

Te sem tudhatod hogy nem e aspergeres, autista vagy szenzoros az a kisgyerek akit te hallasz, tudod náluk gyakoriak a dühkitörések, valószínűleg a szüleiknek is elég nagy baj h ordít a gyerek. De persze lehet bántják. De nem csak attól visíthat sokat egy dackorszakos korú gyerek.

2017. febr. 23. 19:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!