Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kullancsot találtam 2 éves...

Kullancsot találtam 2 éves kicsim füle mögött. Vigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés
Szépen kijött,nem is lehetett benne sokáig.Már utánanéztem a neten a betegségeknek amit okozhat de arról semmit nem találtam hogy elvigyem-e orvoshoz.
2010. máj. 10. 07:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp vidd dokihoz,már megnyugtatás képpen is.Nem kis dolog a kullancs.Magátol kijött neki?
2010. máj. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én elvittem a fiam amikor volt benne.De semmit nem mondott, csak hogy figyeljem a helyét.

De megnyugtatásképpen vidd el.

Nincs beoltva?

Hol sikerült összeszednie?Én is úgy félek tőlük:(

2010. máj. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat!Én vettem ki neki.Könnyen kijött,nem szakadt bele.Azt olvastam hogy ha 4-6 órán belül kiveszik kevesebb a fertőzés veszély mert inkább akkor ürít ez a dög jobban vírusokat amikor már túleszi magát.Mi tanyán lakunk de rendszeresen permetezünk ellene,meg a többi "háziállat"ellen is.Nyírjuk a füvet ,persze tudom hogy ez mind kevés.De 3 éve 1x volt az egyik nagylányomban és azóta semmi.Most meg a kicsiben.tiszta ideg vagyok.Oltatni nem oltattam.De szerintem már későn is lenne.Egyébként nem is a füle mögött volt hanem a fülcimpájában hátul.A helyén semmi nem látszik csak egy icipici piros pötty,a szúrás helyén.
2010. máj. 10. 07:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges orvoshoz vinni, úgyse tud csinálni semmit.Figyeld a helyét, nem-e lesz piros folt körülötte.Akkor vidd orvoshoz. Bennem nyáron volt kullancs, 25 hetes terhes voltam,pár nap után piros folt lett a helyén,bla,bla, de ez már nem a kérdéshez tartozik:)
2010. máj. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
10.21.es köszönöm a Te válaszod is!Nem baj hogy nem a kérdéshez tartozik amit írni akartál,megköszönném ha leírnád hogy mi történt.Remélem gond nélkül gyógyultál és a pici is jól van!
2010. máj. 10. 21:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Óóó, ne haragudj, hogy csak most írok, eddig nem néztem...

6 hónapos terhes voltam,huszonakárhány hetes. Nyaralásból jöttünk haza, és este a térdhajlatomban találtam kullancsot.Férjem kipiszkálta, felhívtam a nőgyógyászomat, azt mondta figyeljem a csípés helyét, ha pirosodik, háziorvos!Már nem emlékszem pontosan, pár nap után bepirosodott a csípés körül. A háziorvosom antibiotikum kúrára fogott, maripen 3 hétig 3*2. Ajkán van hozzánk legközelebb infektológia, oda is elküldött, helyeselték az antibiotikum kúrát, szerintük is lyme gyanús volt. Vért a csípés után, ha jól emlékszem egy hónappal vettek, tehát már gyógyszert se szedtem, negatív lett.Úgyhogy mégse volt lyme-kór, mert akkor pozitív lett volna.Szerencsére nem lett semmi baja a babámnak sem(kop-kop)7 hónapos.

Mi a helyzet a ti csípésetekkel? Nem pirosodott be? Egyébként a lyme gyógyítható, ha időben észreveszik, és nem évek múltán találgatnak egy-egy felbukkanó tünetnél, hogy mitől lehet, közben meg a lyme a hunyó. Kullancs okozta agyhártyagyulladás ellen lehet oltatni azt hiszem 2 éves kortól, azt mindenképp adasd be.

2010. jún. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia!Köszönöm hogy írtál!Úgy néz ki megúsztuk!Már másnap nem is látszott a csípés helye sem.Szerencsére azóta sincs semmi tünet.Nem tartozunk az erősen fertőzött területek közé szerencsére,Bács-Kiskunban lakunk.Beszéltem gyerekorvossal azt mondta most már ne oltassam be majd késő ősszel vagy télen ,hogy mire megint "támadnak" ezek a dögök addigra védett legyen.Addig marad a spray,a fűnyírás és a sűrű permetezés.Mégegyszer köszi a válaszod!Szia!
2010. jún. 17. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!