Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kullancsot találtam a kutyámba...

Kullancsot találtam a kutyámban, ami már nagyon megszívta magát. Sajnos hozzá is értem. Ugye nem lehet baja a babámnak tőle?

Figyelt kérdés

lehet, hogy ez egy buta kérdés. csak az a probléma, hogy nagyon be van repedezve a kezem, és lehet, hogy ezen keresztül bejut vmi baci a kullancsból.

nyugtassatok meg!


2009. máj. 13. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az nem baj, ha hozzáértél. A kullancs potrohán belül vannak a fertőző anyagok, kívülről nem kaphatod el, nem is adhatod át.

Viszont a kutyára nagyon figyeljetek. Oltott Lyme kór ellen? Ha babesia jeleit látjátok, akkor rohanás a dokihoz!

2009. máj. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tuti nem ment át semmi. Ahány kullancsot (több száz) én kiszedtem kutyákból, már tuti volt benne jó pár fertőzött, és nem kaptam el soha semmit.

Pedig simán, kézzel szedem ki.

Csak a nedvein keresztül, és csak pár órával a szúrás után fertőz. Gondolom nem nyomtad szét, így a nedvekkel nem érintkeztél.

2009. máj. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, szerintem nem lehet bajod tőle! A fertőzött kullancs csak akkor adja át a fertőzést, ha rosszul szedik ki, és a kiszívott vér visszakerül a gazdaszervezetbe. Rossz kiszedés pl. ha a feldagadt kullancsot összenyomják, vagy bekenik valamilyen krémmel, hogy ne kapjon levegőt, és akkor majd elpusztul. De a kullancs nem benned van szerencsére, hanem a kutyusodban. De azért onnan sem ártana eltávolítani.
2009. máj. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Neked nem lesz bajod, de figyeld a kutyát. Ha észre veszed, hogy levert, nincs étvágya, esetleg sötét színű lesz a vizelete, irány az állatorvos. És ne felejtsd el mondani, hogy kullancs volt benne. Komoly tud lenni a babesiosis, ha nem foglalkozol vele. Fontos a megelőzés, a kullancs elleni cseppek használata rendszeresen.
2009. máj. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
sziasztok, köszi mindenkinek a választ! megnyugtattatok, a kullancsot pedig kiszedetem valakivel a kutyámból.
2009. máj. 14. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!