Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet kisgyermekkel...

Hogyan lehet kisgyermekkel levezettetni a feszültséget? A sport, úszás jó? Vészeset van

Figyelt kérdés

Ha valami miatt rászólok, csendben megbántódik.

Nincs hiszti, harag, dráma, csak csendben elkezd párásodni a szeme, és némán folynak a könnyei, amitől nekem is elszorul a torkom.

Hiába a kedves vígasz, szép magyarázás, pár óra múlva, vagy másnap spontán remegés jön rá.


Egyszerűen mintha mindent magába folytana.

Pedig van dackorszaka is.


Segítő válaszokat várok


2017. márc. 6. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Pontosan mennyi idős?
2017. márc. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Két éves
2017. márc. 6. 16:26
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az okát kéne megtalálni, hogy miértilyen, miért fojtja magába az érzéseit. Ettől komoly pszichés problémái lehetnek később. Már most elvinném pszichológushoz, mert pont úgy viselkedik, mint a bántalmazott, megfélemlített gyerekek, ami azért is para, mert ti nem bántjátok.
2017. márc. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Sokat kiabalsz vele?
2017. márc. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Pszichologus!!! En is ilyen voltam, szorongassal, panikbetegseggel, oralis fixacioval, psziches alapu ajulasos rangogorcsokkel kuzdottem ebbol kifolyolag 9-16 eves korom kozott. A szorongas, oralis fixacio mindigis meg volt, meg meg mindig meg van, de nagyon nehez volt lekuzdenem. Soha nem bantottak engem se... nagymamam szerint az "anyja hasabol hozta magaval a gyerek". Etkezesi zavarom is volt egeszen kiskoromtol kezdve.

Szerintem annak is lehet koze hozza, hogy nalam a masik mamam mindig leszidott, ha sirtam, mert sirni nem szabad soha. Szerinte. Nagyon nehez volt ezt "kiszedni" belolem, amikor egy eves korom ota nyomta a fejembe, hogy nem szabad sirni. 3 evig depresszios is voltam.

En tenyleg nem akarlak megijeszteni, de nem tehetsz rola, nem akarom, hogy ugy jarjatok, mint en. Tunder anyukam van, komolyan, nem tehet semmirol, de mire elkerultrm szakemberhez, mar majdnem keso volt. Es most meg konnyebben meg lehet ezt a problemat oldani, mint kesobb. Vitt anyu engem mindenhova, orvosnal heti szinten vendegek voltunk. Ugye a szorongas miatt hasfajassal, hanyingerrel stb-vel allandoan dokinal voltam, ultrahangra, gasztroenteorologiara, allergiatesztekre meg mindenfelere kuldozgettek, csak eppen oda nem, ahova kellett volna.

Meg nagyon pici, most kell kezelni a problemat. Ilyenkor meg konnyen lehet segiteni a gyerekeken, ha jo szakemberhez kerulnek. Meg persze a szereto csalad rengeteget jelent, csak sokszor nem eleg.

2017. márc. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én arra gondoltam, hogy még nem tudja hogyan adja ki magából, hogyan vezesse le.

Nyugodt, kedves jellem, nem ismeri az indulatokat és ha benne kialakul, nem tudja mit kezdjen vele. De pl ugyanígy az örömét sem tudja még kezelni, levezetni.


És én sem tudom, hogyan segíthetnék.


Átlagos család vagyunk, nincs terror.

2017. márc. 6. 19:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Keresd a JóLélek Pszichológiai Alapítványt. Ha vidékiek vagytok, talán akkor is tudnak javasolni megfelelő helyet, ahová fordulhattok.
2017. márc. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Játszatok kiabálósat. Lányom nyugis csendes volt, de mondom sikítsál egyet, na ugye izgalmas :-) törjön ki.

Játszatok oroszlánosat , gorillaverje mellét..aztán egyre csendesebb állatot, végén tengeri csillag csak fekszik.

2017. márc. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szenzomotoros vagy tsmt tornát javasolok. Nálunk nagyon bevált (egyik kisfiam nekem is szorongós alkat). Nem tudom, hol laktok, itt bölcsődés és óvodás korosztálynak van több csoport.


Hónapok óta látom, hogy némely kisgyerek milyen nehezen megy be, néha sírnak meg tiltakoznak, de náluk is komoly sikereket érnek el, pár hét után örömmel mennek be és sikerélménnyel jönnek ki.


Ettől függetlenül a pszichológust ne hagyjátok ki... sok éve, amikor bébiszitter voltam, láttam ilyet, hogy ült a lépcsőn a két éves kicsi, és némán folytak a könnyei... most is megborzongok, éreztem, hogy ez mennyire komoly, és valami nincs rendben...

2017. márc. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hú hát ez nekem szakemberét kiált. Így felfedzted az összefüggést, még ha másnap kezd is remegni?
2017. márc. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!