Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális dolog egy ötévest...

Normális dolog egy ötévest mindennap babakocsiban hordani óvodába?

Figyelt kérdés

Teljesen egészséges kisfiú. Az óvoda kb. 10 percre van gyalog. Az anyukája azzal érvel, hogy asztmás, és ha legyalogolná azt a 10 percet, akkor köhögne. Úgyhogy babakocsiban kell hozni-vinni az oviba és haza.


Mielőtt megkérdeznétek, hogy mi közöm hozzá, a gyerek nővére vagyok (féltestvér). Nem velük élek, hanem a párommal, de sokszor vagyunk ott náluk.


2017. márc. 8. 10:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
78%

2,5 évesen már egyáltalán nem hordtam babakocsiban. Addigra már fent volt a padláson, a dobozában!

Egyébként nem is ismerek olyan anyukát, aki 3 éves koránál tovább használták volna a kocsit.


Van autónk, de ha 10 percre lenne az óvoda/iskola, akkor biztos, hogy inkább sétálnánk. Az szinte semmi táv, ennyi séta pedig minimum kell. Főleg ha csak péntekenként viszik ki őket levegőzni.


De egyébként majd 7-8 évesen is babakocsiban fogja tologatni? A többiek nem cikizik emiatt?

Senki ne mondja, hogy 10 perces SÉTA miatt befullad a kisgyerek. Ha nem sietnek, nem futólépésben mennek akkor mi baja lehetne.

Ennyi erővel akkor sosem fog 5-10 perceket az utcára menni, mert rosszul lesz. Szoktatni kell.

2017. márc. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
16%

#9

Nem, nem pontoztalak le, mert számomra, ellentétben veled, ez itt nem egy szánalmas cicaharc.


Nem, semmi köze hozzá, ha rokon, ha nem rokon, amíg nem bántalmazzák a gyereket. A saját gyerek saját belátással nevelendő. Pont.

2017. márc. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk is van egy 6 éves egészséges kisfiú akit a nagymamája babakocsival visz haza minden nap, reggel anyuka hozza kocsival. A nagymama azt mondta azért, mert nem fogad szót es így nem kell utána futkosni és egész úton veszekedni vele. Beköti kap valami nasit és csend van hazáig.
2017. márc. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
55%

Egy 3-6 éves gyerek babakocsiban tologatása nyilván a felnőtt kényelmét szolgálja ( aki tolja)

Azért aki kocsival viszi ( legalább is nálunk) azért van mert megy tovább dolgozni.

2017. márc. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Egy 3-6 éves gyerek babakocsiban tologatása nyilván a felnőtt kényelmét szolgálja ( aki tolja)


Ezt csak azért nem igazán értem, mert nekem pl. amikor én viszem oviba, sokkal kényelmesebb lenne, ha sétálhatna mellettem, mint végigtolni a kátyús úton egy dögnehéz babakocsit, ami már készül szétesni a gyerek súlya alatt.

2017. márc. 8. 15:58
 16/20 anonim ***** válasza:
28%

Amennyiben tenyleg az asztmaja miatt nem setaltatja az edesanyja, akkor nincsenek jol beallitva a gyogyszerei a gyereknek.

Alapjaraton persze, hogy nem normalis egy 5 eves gyereket babakocsiban tolni. De en nem tornek pakcat az edesanya felett igy latatlanban, foleg nem olyanok helyeben akik hirbol ismernek csak asztmasokat es nem lattak peldaul meg eloben befulladni egy gyereket.

Nekem is asztmas az egyik gyerekem es meg nem notte ki (egyebkent 3 honaposan kezdodott nala). Az asztmat rengeteg minden provokalhatja, es nagyon sokan mozgasra is fulladnak. Ez teny es nem hulyeseg. Az en fiam pl szerencsere nem, de minden egyes kontrollon vegigkerdezik mikor fulladt be es mozgasnal van-e nehezlegzese... a mai napig.

Mi is elhagytuk a babakocsit 2 evesen, nem is cipelem, setal, fut, biciklizik stb. De valo igaz, hogy igy is sokkal kevesebbet bir, mint a tesoja. Ha pedig epp horghurutja van, tizedere csokken a kapacitasa, sokkal korabban elfarad, kb az utcasarokig megy el szivesen.

Szoval bocs, kerdezo, de a valaszok kozul en egyedul annak a valaszat erzem relevansnak, aki szinten asztmas gyereket nevel, a tobbieket semmilyen szinten. Mert ez kb az a kategoria, ha megkerdezi valaki: normalis, hogy a nagyothallo 14 eves csak uvoltve kepes beszelni? Mas gyerek ilyenkor mar reg szabalyozza a sajat hangerejet, o miert nem tanulja meg? Majd 100an beirjak valaszul, hogy aaa, dehogy normalis, az én gyerekem is tok normalisan hangeron beszel..

Egy asztmasnak az oxigenfelvetel a toredeke az egeszseges emberehez kepest, szo szerint nem kap levegot rendesen. Es, ha ez morgasra romlik, akkor igen, baromira kohog es egy ido utan befullad.

Ezert kapnak az asztmasok allando szert es vannak rohamszerek.

Szoval fogalmam sincs, kerdezo, a te tesodnak mennyire sulyos az asztmaja, de azert az allando szerekkel is nyilvan az lenne a normalis, ha tudna 10 percet setalni... igen, lehet, hogy igazabol csak az edesanyja kenyelmes. Vagy tulaggodos. De legkozelebb, amikor caplatsz felfele a lejton, azert jusson eszedbe, hogy nagy valoszinuseggel a tesod alapjaraton kap annyi levegot, amennyit te kifulladva.

2017. márc. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Gondolom csupa asztmas gyerek szuloje pontozott le 😁

Tok jo, hogy mindenki ilyen okos 👍

2017. márc. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
A gyerek nem szed semmilyen gyógyszert asztmára. Spray van rá, de évente ha kétszer elő kell venni, akkor már sokat mondok. Egyáltalán nem szokott befulladni soha, csak könnyen megfázik (szerintem épp olyan könnyen, mint bármelyik kisgyerek) és köhög. De a mostohaanyám szerint ez asztma. Orvosi papír nincs róla.
2017. márc. 9. 17:24
 19/20 anonim ***** válasza:

Lehet h te azt hiszed h kényelmesebb lenne....

De akkor még nem mentél egy gyerekkel sehova gyalog.

Nekem 2 évesem van. És bizony időben elkell indulni mindenhova. Minden kavics, gesztenye faág amit lát érdekes. Megkellállni h megvizsgálha. Minden szembejövőt alaposan megnéz. És persze ilyenkor földbegyökerezik a lába, és még utánuk is fordul. Ez sajnos ilyen.

Azért írtam h kényelmesebb a babakocsi mert abba beülteti a gyereket és olyan tempóban halad ami neki tetszik.

2017. márc. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
De, vittem már az öcsémet gyalog többször is sétálni (mindig botrányt is rendezett miatta az anyja, de ebbe ne menjünk bele), és tapasztalatból mondom, hogy jobban szeretem gyalog vinni, mint babakocsival. Szépen fogja a kezemet végig, egy pillanatra se engedi el, és igen, előfordul, hogy megáll és megnéz dolgokat, de ha szólok neki, hogy menni kell tovább, akkor jön. A magatartásával nincs semmi gond. Egyáltalán nem nevelik rosszul, szófogadó, rendes gyerek. Csak így nem lesz valami jó az állóképessége nagyobb korára.
2017. márc. 10. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!