Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyával járok. A...

Kisgyerekes anyával járok. A gyerek nem fogad el? F35

Figyelt kérdés

Szóval 3 hónapja járok egy édes 30 éves tündérrel. A kapcsolatunk tökéletes is lehetne, ha az 5 éves kisfia elfogadna, de nem úgy tűnik. Ha a párom kimegy a szobából a kisfia (aki egyébként állandóan eszik) rám száll, megkérdi mikor megyek el?, tegnap vízipisztollyal belelőtt a bal szemembe, majd egy szöget akart a kezembe beleverni, hogy megnézzük milyen kemény vagyok. :O

Én próbáltam jó fej lenni, elviccelni a dolgot, de kezd a tűréshatárom betelni. Szóltam az anyjának, helyre is tette a rosszcsontot de félek, hogy nem jövünk ki később. Vettem neki csokit, próbáltam a kedvébe járni. Az anyja szerint hiányzik neki az apukája azért csinálja.



2017. márc. 11. 08:57
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg a 8-asnak, látszik hogy benne van a témában. Meg fogadom a tanácsokat!
2017. márc. 11. 10:50
 12/15 anonim ***** válasza:
95%

Nyugtasd meg a gyereket, hogy nem kell téged szeretnie, te is tudod, hogy ő az igazi apukáját szereti.

Ne akarj apukát játszani, te az anya barátja vagy. Ne te menj érte az óvodába, ne fürdesd este, semmiképpen ne akard az anya helyett fegyelmezni csak azokban az esetekben, mikor egy idegen gyerekre is rászólnál. Neki is pont úgy kell viselkednie veled, mint bármelyik felnőttel. Ne üljön az öledbe, ha nem akar, ne beszélgessen, ne engedjen a holmijához nyúlni, nézhet rád mogorván, de kb. ennyi. A szomszéd bácsit se rugdossa meg, veled sem tehet ilyet.

Azt se szép dolog a szemedbe mondani, hogy utál téged, de ezt mégsem tiltanám meg. Ilyenkor mindig lehetőséged van elmondani, hogy ezt sajnálod, de megérted. Ő az apukáját szereti (lehet, hogy most éppen őt sem, de ezt nem kellene megvitatni.) Te viszont kedveled / kedvelnéd őt.

Aztán csak várj türelemmel, időnként jelezd, hogy a magad részéről nyitott lennél a kapcsolatra. Viszonyulj hozzá úgy, mint bármely ismerősöd gyerekéhez.

2017. márc. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
93%

Sok gyerekes apaként azt látom, hogy te is inkább teleportálnád valahova. Ajándékokkal nem mész semmire, találj vele közös játékot, könyvet, sztorit, lassan lehet menni a játszóterekre.

Te vagy a felnőtt, nem az ő sara, ha gáz van.

2017. márc. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
24%
Neten kérnék tanácsot gyermekpszichológustól, vagy más módon
2017. márc. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Próbálj sokat játszani vele, és ne úgy állítsd be magad, mint a gyerek pótapját, hanem mint egy havert.
2017. márc. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!