Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nincs állandóan elérhető mese...

Nincs állandóan elérhető mese = nagyobb öröm?

Figyelt kérdés

Az én gyerekkoromra visszagondolva, ami a 90-es évek legeleje, nekem természetes volt az, hogy szombat/vasárnap délelőtt van mese és kölyök klub a tévében, viszont ezeken kívül maradt a videokazetta és az azokon meglévő mesék. Kábeltévénk nem volt ugyanis, csak már olyan 10-12 éves koromban. Manapság viszont alap, hogy még azoknak is van legalább egy M2 mesecsatorna, akiknek esetleg ne lenne kábeltévé, de leginkább van az is. Arról meg nem is beszélve, hogy ott a youtube meg egyéb videóportálok, ahol másodpercek alatt találhat a gyerek mesét. Ennek megvan a rengeteg előnye. Viszont! Valahogy így veszik el a rajzfilmek varázsa... A család gyerektagjain figyeltem meg, hogy (egy-két tényleg kedvencet leszámítva pl minionok vagy batman stb) nincs a szemükben az a lelkesedés meg izgulás, kíváncsiság, mint amit anno én éreztem annyi idősen, amikor egy új rajzfilmet nézhettem. Vagy ha visszagondolok pl. egy Shrek első részre. Vagy az rtl délutánonként jelentkező 101 kiskutya/Gumimacik/Kacsamesék sorozat részeire. Nincs már meg a várakozás és vágyakozás varázsa mert minden másodperceken belül elérhetővé vált. Én viszont, itthon egy 1 évessel, úgy gondolom az lenne a helyes, ha majd ezt próbálnám visszahozni. Mi alapból nem tévézünk itthon. Én megnézem este a BK-t és csókolom. A kicsit még nem érdekli a tv, de szeretném ha a későbbiekben megmaradna a szemében a kíváncsiság és nem unalmasan pörgetné a youtube-ot h melyik legyen a következő amit megnéz... Nyilván nem akarom őt elzárni a modern technikától, nincs erről szó. Csak nem akarom megszokottá és mindennapivá tenni azt hogy bármely percben tud mesét nézni, hanem ritkább alkalom lenne és így jobban várná és nagyobb lenne az élmény.

Nektek mi a véleményetek erről?



2017. márc. 19. 18:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
58%
Na egy újabb vitaalap "az én gyerekem nem néz tv-t" témakörben...
2017. márc. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Semmi vész...azon is kiakadnak emberek, hogy én magam nem nézek tv-t. Sőt, az emberek még nagyon sok mindenen kiakadnak. Nem emberek vitájára lennék kíváncsi, hanem a véleményükre. ;)
2017. márc. 19. 18:42
 3/22 anonim ***** válasza:
72%
Miért mondod, hogy nem tévézel, ha napi szinten nézed a BK-t?
2017. márc. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

válogatott, minőségi meséket adj neki, mértékkel. ne áraszd el, hanem add meg a módját, hogy megbecsülje.


legyen rituálé, olyankor összebújtok, filmet néztek, nem csak két kattintással beteszel egy filmet ha épp nincs jobb dolgod.

2017. márc. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Mert 21:50kor kapcsolom be a tv-t és 3/4 óra múlva ki. Azt is általában úgy, hogy közben szendvicset és ebédet dobozolok másnapra. Hétvégén meg abszolút semmi. Ez azért nem az átlag tévézési szokás.
2017. márc. 19. 18:57
 6/22 anonim ***** válasza:
87%
szerintem szép ha meg akarod tartani a filmek különleges jellegét. persze ha többet akar nézni akkor add meg neki, de amíg nem igényli nyugodtan lehet "különleges alkalom".
2017. márc. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
31%
Nekem pl. nincs napi 45 percem tévézésre, mégsem szoktam senkinek azt hazudni, hogy én nem tévézek.
2017. márc. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Hát, már elnézést, de én nem hazudtam. Írtam, hogy ez az egyetlen, amit nézni szoktam. Pont. Nem gondolnám, hogy hazudtam. De épp erről beszéltem, van aki mindenbe beleköt...ha szeretnéd még beszélhetünk erről fél órát nyugodtan. -.-
2017. márc. 19. 19:01
 9/22 anonim ***** válasza:
49%

De miert pont a BK? :) Miert nem valami intelligens musor? Mindegy.

Nagybatyamek gyerekei napi 1 musort valaszthatnak (kiskamaszok). Mit valasztanak? BK :) Akkor mar inkabb a semmi...


Amugy mi tv-zunk. Estenkent jo vigjatek vagy Gordon Ramsay, gyerkoc meg szereti a meseket es velem nezi a Ramsay-t.

2017. márc. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Hát ez Anyukám által ragadt rám, mert volt egy időszak amikor huzamosabb ideig kórházban volt és nem tudta nézni, ő pedig nagy fan! :D Így nekem kellett megnéznem mindig helyette és esténként elmeséltem neki, hogy mi történt...aztán meg így maradtam. :D
2017. márc. 19. 19:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!