Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nincs állandóan elérhető mese...

Nincs állandóan elérhető mese = nagyobb öröm?

Figyelt kérdés

Az én gyerekkoromra visszagondolva, ami a 90-es évek legeleje, nekem természetes volt az, hogy szombat/vasárnap délelőtt van mese és kölyök klub a tévében, viszont ezeken kívül maradt a videokazetta és az azokon meglévő mesék. Kábeltévénk nem volt ugyanis, csak már olyan 10-12 éves koromban. Manapság viszont alap, hogy még azoknak is van legalább egy M2 mesecsatorna, akiknek esetleg ne lenne kábeltévé, de leginkább van az is. Arról meg nem is beszélve, hogy ott a youtube meg egyéb videóportálok, ahol másodpercek alatt találhat a gyerek mesét. Ennek megvan a rengeteg előnye. Viszont! Valahogy így veszik el a rajzfilmek varázsa... A család gyerektagjain figyeltem meg, hogy (egy-két tényleg kedvencet leszámítva pl minionok vagy batman stb) nincs a szemükben az a lelkesedés meg izgulás, kíváncsiság, mint amit anno én éreztem annyi idősen, amikor egy új rajzfilmet nézhettem. Vagy ha visszagondolok pl. egy Shrek első részre. Vagy az rtl délutánonként jelentkező 101 kiskutya/Gumimacik/Kacsamesék sorozat részeire. Nincs már meg a várakozás és vágyakozás varázsa mert minden másodperceken belül elérhetővé vált. Én viszont, itthon egy 1 évessel, úgy gondolom az lenne a helyes, ha majd ezt próbálnám visszahozni. Mi alapból nem tévézünk itthon. Én megnézem este a BK-t és csókolom. A kicsit még nem érdekli a tv, de szeretném ha a későbbiekben megmaradna a szemében a kíváncsiság és nem unalmasan pörgetné a youtube-ot h melyik legyen a következő amit megnéz... Nyilván nem akarom őt elzárni a modern technikától, nincs erről szó. Csak nem akarom megszokottá és mindennapivá tenni azt hogy bármely percben tud mesét nézni, hanem ritkább alkalom lenne és így jobban várná és nagyobb lenne az élmény.

Nektek mi a véleményetek erről?



2017. márc. 19. 18:35
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom, a kívülállók mit láthattak a te szemedben, amikor tévét néztél, valószínűleg ugyanolyan bamba képet vágtál (már bocs, de tényleg), mint minden gyerek, aki épp nézi...

Érdekes, az egészen kicsi gyerekek szüleinek szent meggyőződésük szokott lenni, hogy a mai mesék vackok. Pedig nem azok! Biztos, hogy van köztük sok igénytelen is, de vannak szuper jók. Egy ovisom és egy kisiskolásom van, sokáig az Agymanók volt nálunk a sláger (aki arra azt mondja, nem jó, arra már tényleg nem tudok mit mondani...), annak kapcsán rengeteg mindenről tudtunk beszélgetni. Most a Hős6osért vannak oda, a nagyobbik képes órákat eltölteni azzal, hogy a karaktereket rajzolja. Nem úgy tűnik, mint aki nem lelkesedik.

2017. márc. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Én sem mondtam azt kollektíven, hogy a mostaniak rosszak. Nem is kifejezetten az lenne a cél, hogy csak azokat nézze majd amiket anno én. Most is vannak szuper mesék, csak válogatni kell, nem benyomni a nick jr-t és ami épp megy hagy nézze. Az Agymanók tényleg egy szuper mese, elég egyedi is, nem tudnék mondani ehhez hasonlót. Persze ez már azért nagyobb, inkább iskolás korúaknak jó szerintem, akikkel már lehet beszélgetni bonyolultabb dolgokról is.

Szóval a lényeg az, hogy kevesebb mesenézés legyen, de azok viszont jók! Akár régi- akár új. Régen is volt szörnyű mese, lásd: jajj, a szörnyek! Hát az... borzalom :D

2017. márc. 20. 11:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!