Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kisfiú, lassan oviba...

2,5 éves kisfiú, lassan oviba megyünk de még nem beszél, nem szobatiszta?

Figyelt kérdés

2 éves 5 hónapos a kisfiam, a szobatisztaság miatt még nem aggódom, az szeptemberig megoldható. Viszont nem sok szót mond még, mondatokat meg pláne. Még emiatt sem izgulok annyira, sokan csak 2,5 éves kor után kezdenek.

Viszont más két éves is olyan, hogy nem hallgat a szüleire, és elindul az ellenkező irányba ha hívom? Ha gyerekközösségbe megyünk, nem érdeklik a dalok, mondókák, inkább elmegy sétálni, futkározni a könyvtárban (babaklub), tegnap egy oviban voltunk látogatóban, ott gyakorlatilag ha nem figyelek rá kimegy az utcára. Sokszor nem érdekli hogy én ott vagyok-e a közelébe, játszótéren is csak elindul és csak megy a dolgára (akár a játszóteret is elhagyva). Bocs hogy ilyen hosszúra sikerült, csak félek hogy hogy lesz így az oviban szeptembertől, ahol kötöttségek, szabályok vannak. Van valakinek hasonló tapasztalata? Addig még változhat?


2017. márc. 23. 08:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

7-es vagyok:

kérdésedre a válasz: nem nincs gyerekem de 8 év van köztem és az öcsém közt és mivel anyám apám helyett is kereste a pénzt, nagyszüleim meg nem tudtak kilépni a házból(sőt öcsém babakorában még messze is laktak) ezért én voltam a pótanya aki ha kellett pelenkázott, elment érte az oviba(emlékszem alsósként a haverommal mentem el érte), később szülőire is jártam

Ami hab a tortán hogy apám egy alkoholista állat volt emiatt anyámnak bűntudata volt(sokáig nem tudott elválni anyagi okok miatt) és ezért elkényeztette az öcsémet, apám nem nevelte, nagyszüleim szintén kényeztették, így én lettem a mumus nővér mert én fegyelmeztem egyedül őt a családban.

Szóval míg nagyapámnak majd egy órás kínlódás volt az öcsém felöltöztetése ha helyettem ment érte oviba addig nekem negyedóra alatt ment(pedig a kisördög:) mindent megtett hogy még játszhasson). Egyszerűen tudtam miképp kezeljem őt és mit mondjak ahhoz hogy jól viselkedjen. Ovi után pedig még tele volt energiával ezért kitaláltam(általános iskolásként), hogy cukkoltam úgysem tudja lefutni a távot a járdán! oda-vissza a sarokig(egy hosszú utcán kellett hazamenni sook kereszteződéssel vagyis sarokkal), mire hazaértünk kifáradt és nem pörgött annyira.

Nem mindig kell fegyelmezni elég ha játékosan vezetjük rá arra hogy valamire figyeljen és ne kászálódjon el.

2017. márc. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
ja mielőtt valaki belekötne, nagyapám egy rövid ideig elment öcsémért az oviba,de aztán sajnos leépült és Akkortól nem tudott kilépni a házból.
2017. márc. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Még nem szóltam hozzá e kérdéshez, gondoltam, én is megteszem most.


Általában 3 / 3 és fél éves korig tart a dackorszak.


Azt meg egyébként nem mi (óvodapedagógusok) találtuk ki, hogy 3 évestől kötelező legyen az óvoda (a legtöbb gyermeknek 4 éves kortól való). Mondom ezt sajnálkozva, általánosságban.


Volt egy jó cikk a neten (nemrég megszűnt, technikai okokból), csak a lényeget ragadom ki ebből, dackorszakban mi a teendő:


 ha lényegtelen dolgokat nem tiltunk meg;

 vagy úgy fogalmazunk, hogy a tiltás el is hagyható, például: "Tedd le a fényképezőgépet!" (Azt mondjuk, hogy mit csináljon, ne azt, hogy mit ne!);

 ha egy figyelmeztető mondattal lehetőséget adok, hogy a gyermek presztízsveszteség nélkül visszavonuljon. Önállóan, maga válassza az elvárt, helyes cselekvést. Például: "Az a papa tolla!";

 ha a szülő a tiltás, elvárás megfogalmazásakor nem saját akaratát, hatalmát állítja szembe, hanem arról beszél, hogy miért nem engedheti meg a gyereknek ezt vagy azt;

 nem szabad annak előfordulnia, hogy a szülő naponta szemrehányásokkal árassza el a gyereket, de közben hagyja, hogy a gyerek tovább csinálja a tiltott dolgot;

 ha a szülői következetesség megértéssel, belátással párosul, s emellett a gyermek megfelelő önállósághoz jut abban, amiben lehet, a szembeszállás gyengül, helyébe együttműködés lép.

Ellenkező esetben a dackorszak tartóssá válhat, vagy egyre nagyobb erővel vissza-visszatér.



1. Utasításokat ne általánosságban adjunk (például ne rosszalkodj), hanem fogalmazzuk meg, mit várunk.

2. A személyes példa a legösztönzőbb hatású.

3. Legyünk következetesek abban, amit kívánunk tőle.

4. Bármennyire kicsi a gyermek, mindig ismerjük be, ha hibáztunk.

2017. márc. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Hát úgy látom kicsit elkalandoztunk. Nagyon sajnálom, de szerintem abszolút nem ide tartozik az alkoholista apukád. Nekem van egy 8 éves fiam is, aki szófogadó, és igenis hallgat rám meg az apjára. Itt egy 2 éves kisfiúról van szó, aki még nem mindig érti meg a fegyelmezésemet. Arra voltam kíváncsi hogy kik vannak hasonló helyzetben, és mikor várható javulás.
2017. márc. 25. 08:28
 15/18 A kérdező kommentje:
Az utolsónak nagyon köszönöm!
2017. márc. 25. 08:30
 16/18 A kérdező kommentje:
Amúgy minden elismerésem, hogy ilyen ügyesen nevelted az öcsédet, biztosan nagyban hozzásegítetted hogy ne kallódjon el. Viszont itt szó sincs ilyesmiről. A bambi szemet gúnyosan írtam, nem arról van szó hogy nem nevelem a gyerekeket. Hanem néha tényleg olyan egy két évessel, mintha a falnak beszélnél. A nagyobbikam teljesen önálló, okos értelmes kisfiú.
2017. márc. 25. 08:33
 17/18 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, szívesen.
2017. márc. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

a képlet amúgy nagyon egyszerű, valamiért ez a generáció nevelhetetlen míg az előzővel ahogy írtad nincs gond. Itt minden második kérdés szinte az hogy mit csináljak a 2 évesemmel. Egyszerűen a szülővel is hiba van mert a kisebbik máshogy bánik másrészt a többi elkényeztetett gyerek is rossz irányba tereli a lurkót és mindennek tetejébe azt mondják ez így normális hisz csak kicsi na persze

amúgy azért írtam le hogy miképp bántam az öcsémmel, mert egyrészt mint minden kismama megkérdőjelezted hogy ugyan honnan tudnám, szültem e már egyáltalán. Másrészt pedig érzékeltetni akartam hogy általános iskolásként jobban neveltem az öcsémet, mint te felnőttként a kisebbiket.

Lehet hogy nem veszed észre de sanszos hogy a kisebbet másképp neveled mint annó a nagyot, talán sokkal engedékenyebb vagy vele.

2017. márc. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!