Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem tartunk szülinapot, túl...

Nem tartunk szülinapot, túl nagy büntetés?

Figyelt kérdés

3 éves kisfiam rettentő csúnyán viselkedett az unokatestvére születésnapján. Bántotta a kicsiket, hisztizett, káromkodott (mi otthon soha nem beszélünk csúnyán azt sem tudom hol hallotta), leborította, kiköpte az ételt.

Kivittem, hogy lehiggadjon, de amint bementünk folytatta. Amilyen hamar lehetett eljöttünk. 2 hét múlva lenne az ő szülinapja de mondtam neki, hogy nem lesz bulija, de röhögve mondja, hogy de igen, lesz.

Soha nem viselkedett így, nem tudom mi lett vele, már egy hete ilyen. Hiába próbálok vele beszélni (már amennyire egy 3 évessel lehet), nem mond semmit, a "butaanya" "butaapa", "butatesón" kívül. Azóta is bántja (próbálja bántani a tesóit) már nincs tv, elvettük a kedvenc játékait és túl vagyunk 100 "beszélgetésen" 100 elmagyarázáson. Tanácstalan vagyok :(

Tényleg nem szeretnék így bulit tartani, ha így viselkedik, borzasztó kellemetlen volt a múlt heti is.

Párom szerint túl nagy büntetés ha nem lesz bulija. Mit gondoltok?



2017. márc. 26. 10:44
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
84%
Ne legyen bulija. 1-2 ilyen büntetés után majd magához tér ha a szép szó nem használ. Sajna a 3 éves kor sokszor rosszabb a tinikornál.
2017. márc. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
76%

Nekem sem volt soha bulim, regen nem volt ez divat.

Szerintem igazad van. Otthon azert tartsatok meg a szulinapot vendegek nelkul.

2017. márc. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
86%
Smmiképp se legyen bulija. Ha még huzamosabb ideig így viselkedik, akkor érdemes lenne elvinni pszichológushoz a kissrácot.
2017. márc. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
45%

Inkább az okot kellene megkeresni, amitől így megzakkant hirtelen, és nem a kedvenc játékait elvenni stb. Beszélgetések? 3 évessel hogyan akarsz érzésekről beszélgetni? Hogyan akarod neki megmagyarázni, hogy mi a baj, ha te magad sem tudod, hogy mi a gond? Játszatok, olvassatok olyan témájú könyvet, ahol a baj forrását sejted stb.

És utána gondolkodj a bulin. Nem a levegőbe beszélek, nekünk is nagyon nehéz természetű 3 évesünk van, de egyértelműen leképzi a mi lelkiállapotunkat is az ő viselkedése. Ő például legutóbb akkor zakkant meg, amikor az imádott nagypapát (apukákmat) műtötték, és nagyon aggódtunk érte. Érezte a feszültséget, nem lehetett vele bírni. De nem is volt csoda, hiszen mi magunk is idegesek voltunk. De pl amikor nekem volt műtétem, akkor is nehéz volt vele. Nagyon érzékenyen reagál az ilyesmikre. Ha egy kicsit türelmetlenebbek vagyunk vele, már kész is a baj.

Néha magunkban kell keresni a hibát, nem pedig a gyereket büntetni egyszerre.

2017. márc. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
79%
A leirtak alapjan nem egy sima dackorszakos viselkedes volt..vagy valoban tortent valami ami kivaltotta (bar errol tudnal), vagy tenyleg nagyon emlekezetes buntetes kell, hogy ne forduljon elo ez megegyszer. Ha utobbi, a bulirol lemondhatna, az biztos! Muszaj, hogy megtanulja az ok-okozatot, maskulonben nagyon neveletlen es kezelhetetlen ovodasod lesz, akit messzirol kerul mindenki. Ez a leirt viselkedes a bulin, verlazito, szoval most vedd elejet, mielott igy marad.
2017. márc. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
8%
Igen.
2017. márc. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
69%
Én sem tartanék az biztos!
2017. márc. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
79%
Ne tartsatok. Ha most tartanátok, úgy érezné, hogy neki bármit szabad. Ez pont jó büntetés. Amúgy szerintem is van valami ami kiváltotta. Az oviban nem volt valami?
2017. márc. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
38%

Mit nevezel bulinak? nálunk ilyenkor a család jön össze, minden nagyszülő, meg unokatesók. kb 10-12 ember. eszem ágában se lenne lemondani a 3 éves viselkedése miatt. Nem is értem, ez neki szerinted értelmes "büntetés"? nekem, meg a rokonoknak lenne az, hogy egy találkozással kevesebb.

persze ha ovis társakkal való bulizásról lenne szó, megérteném, az oké, fújd le (vagy ne is szervezd). amúgy is, az még korai szerintem, legfeljebb iskolás kortól látom annak értelmét.

A többiek is írták, ne ilyenekkel büntesd, inkább gondolkodj hogy mi változott mostanában. Még csak 3 éves, se a büntetést nem fogja fel úgy ahogy te akarod, se elmondani nem fogja mi a baja.

2017. márc. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
36%
Ha bulija sincsen, ajándék, meg torta sincs? egy 3 évessel elég kiszúrás. szegény, még a kedvenc játékait is elvettétek (a tv elvétel nem baj). nem hiszem, hogy ezekkel elérnéd amit akarsz. nem tízévesről beszélünk, aki már felfogná az ok-okozatot ennyire.
2017. márc. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!