Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig cumizhat a gyerek...

Meddig cumizhat a gyerek annak veszelye nelkul, hogy a maradando fogsorat eldeformalna?

Figyelt kérdés
Leginkabb azon szulok tapasztalataira lennek kivancsi, akik gyerekenek nyitott harapast okozott a cumizas/ujjszopas. Ez esetben a maradando fogak mennyire deformalodtak? Erdemes elvinni a gyereket fogorvoshoz, vagy ugyis csak azt a valaszt kapnam, hogy vegyem el a cumit?

2017. márc. 26. 19:32
 1/1 anonim válasza:

Én 3 éves koromig cumiztam, mély harapást okozott, a szájpadlásom is nagyon magas, a felső metszőfogaim előre állnak. A lányom is 3 éves koráig nagy cumis volt, éjjel-nappal a szájában volt, de a saját példámból kiindulva próbáltam leszoktatni róla. Találtam egy jó ötletet a neten, nekünk bejött : az egyik cumijának a végéből ollóval levágtam egy kis darabot, a többit pedig eldugtam. Odaadtam neki, bekapta, kivette, megnézegette, majd közölte, hogy elromlott. Esti alváshoz újra kérte, de az mondta, nem jó, nem kell, elaludt nélküle. Egy hétig mindenkinek újságolta, hogy elromlott a cumija, aztán pedig már eszébe sem jutott.

Az ujjszopással nincs tapasztalatom, de van felnőtt ismerősöm, aki néha még mindig bekapja az ujját, egy másiknak pedig az egyik hüvelykujja feleolyan vastag, mint a másik. Ez nehezebb ügy.

2017. ápr. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!