Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan viselkedhet így egy...

Hogyan viselkedhet így egy anya a kicsi gyerekével?

Figyelt kérdés

Ismerek egy nőt. 2 éves a lánya. Egy nem túl nagy városban élünk, elég gyakran találkozunk. Olyan stílusban beszél a gyerekével, hogy csak ámulok minden alkalommal. Szegény kislány semmit sem csinál, nem úgy, mint az én pont ugyanannyi idősöm, még sem csinálom ezt vele. Nem is mond igazából semmi csúnyát neki, "csak" az, ahogyan mondja! A kislány mutatott neki valamit, és teljesen kiakadt, hogy biztosan nem veszi meg, mit képzel (valami pár száz forintos csoki volt). A gyerek nem sírt, teljesen hozzá van ehhez szokva, de ő csak mondta, még percekig, hogy múltkor is megvettek valamit, aztán nem játszott vele, ne is mondjon ilyet, ő meg nem veszi az biztos, stb. Komolyan nagyon sajnálom. Ma már azt éreztem, hogy megmondom neki, hogyan viselkedhet így szegény kislánnyal.

FÉLÉVE kb azt mondta, hogy vesz neki pudingot, de ha nem pakol rendesen össze a szobájában, akkor sírhat, ő nem ad. Ez számomra elképzelhetetlen.


Ti láttok ilyet? Én rajta kívül nem túl sokat ismerek szerencsére. Erre indok lehet, hogy feszült? Mivel mindig ilyen számomra ez nem ok!



2017. ápr. 5. 18:32
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
A ti válaszaitok rengeteget segített! Köszönöm, hogy írtatok már megijedtem, hogy ilyen világban élünk :)
2017. ápr. 5. 23:00
 22/30 anonim ***** válasza:
63%

aki értetlenkedik, az nem ismer ilyen embert, és örüljön neki.


én ismerek, hányingerkeltő a stílusa, ő ráadásul csúnyán is beszél. Főképp a nagyobb gyerekkel, aki most 11, de mióta ismerem, azóta ilyen a kislánnyal (3 éves kora óta). A kislánynak annyi a bűne, hogy az exétől van... most van a mostanitól új gyerek, annak mindent lehet, a nagyobb folyton le van ordítva, 'nem kapod meg', 'fogdmárbe', "neszóljbele' de mindezt olyan stílusban, hogy ha kivitelezhető lenne, elhoznám onnan azt a gyereket...


szóval kérdező, én megértelek, és mérhetetlenül sajnálom az ilyen 'anyák' gyerekeit... esetleg ha közösen játszótereztek vagy valami (mint mondtad, egykorúak a lányok), hívjátok meg a kislányt hozzátok, a nő örülni fog, hogy lepasszolhatja, nálatok meg kaphat csokit, pudingot, de ami a legfontosabb, ODAFIGYELÉST, SZERETETET...

2017. ápr. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
47%

Huu nagyon felbosszantott ez a kötekedő válaszoló..


Kérdező!

Igen, én is ismerek ilyet.. Undorító, ahogy némelyik "anyuka" beszél a gyerekével. A kutyával nem beszélek így.

Ami szerintem még gusztustalanabb.. Egyik rokonom gyerekeire rengeteget (tényleg, heti kb 5 napot minimum) vigyáztam. Igazából ő is ott volt, csak kísérőnek kellettem, hogy neki szabad legyen a keze, meg ne kösse le a gyerek. Mások előtt, jajj drágám, megyünk haza, fáááraadt vagy?? Olyan nyájas hangon, hogy nem hittem el. Olyan laza fél óra óra múlva eszébe jutott, hogy ja beígérte, hogy na akkor indulunk, mikor beszálltunk a kocsiba, a mosolyt egyből leszedte az arcáról, és jött a "befejezted már???? Mindjárt otthon vagyunk!!!! De olyan gusztustalan hangnemben, hogy köpni nyelni nem tudtam.. Sokat elmond az is róla, hogy a lánya nem mer mellette megszólalni..

2017. ápr. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
97%

Nem olvastam végig a kommenteket, csak elõre szólok. :D


Mindenkinek vannak jobb és rosszabb napjai, mikor nem úgy beszél a màsikkal, ahogy kéne. Persze nem mentség, csak tény. Az helyes h nem vesz meg mindent. Persze, lehet hogy a hangsúly a furcsa ahogy mondja, de lehet h aznapra elege van a vilàgból.

Ill. én is szoktam marhasàgokat mondani a gyereknek nyilvànosan, amit ha valaki meghall dob egy hàtast. Valamelyik nap ezen nevettünk egy anyukàval. Pl. nincs még màsfél éves a gyerekem és mondtam neki, hogy úgy legyen tele homokkal a cipõje, hogy õ fogja megsúrolni.... nyílvàn nem gondoltam komolyan. Vagy mondom neki, hogy megvàrsz a bolt elõtt? Szerinted otthagynàm egyedül?? Csak van amikor így fejezem ki, hogy NEKEM még mennyi dolgom lesz miatta(cipõsúrolàs) és mit szeretnék(nyugiban vásárolni), és ezek csak vàgyàlmok. :D Persze, tudom most jön olyan vàlasz, hogy de hàt a gyereknevelés ezzel jàr. Igen, ezzel, de attól àlmodozni szabad. :)

2017. ápr. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
66%
Igen ismerek és már nem is baratkozunk.Csak akkor szereti a gyereket,ha ugyes.Ha nem úgy csinál valamit ahogy ő mondja jönnek a szabályok.Meg kell értenie,el kell fogadnia,bezárja a szobaba...Stb szörnyű.Lelki terror.Mar szegény semmit nem csinál csak megy az anyja mellett.Es a legszomorúbb h szerinte ő csinálja jol
2017. ápr. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
48%
Nyilván teljesen normális olyat mondani egy 1 éves gyereknek (babának), hogy ha tele lesz homokkal a cipője, ő fogja kitisztítani. Mindig amikor rákattintok a kisgyerekek témára, elcsodálkozom, milyen jó "anyák" vannak...
2017. ápr. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
73%
igazad van utolsó, itt van "jó anyának" a kérdező, aki szerint mindenki hülye a gyerekneveléshez, csak az csinálja jól aki mindent megenged a gyerekének, beleszól mások életébe, de arra mr nincs gerince hogy ezt az adott anyuka szemébe mondja.. ha szerinted ilyen a jó anya, akkor büszkén vállalom hogy én rossz anya vagyok.
2017. ápr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

#27: Miért, szerinted az a két véglet létezik, hogy vagy mindent megengedsz a gyerekednek és hagyod hogy egy követelőző kis hisztigép legyen belőle, vagy pedig ha nem is hisztizik, hanem csak rámutat valamire, perceken keresztül ordibálni kell vele, hogy hogy képzeli ezt?

Szerinted az a két variáció lehetséges, hogy hagyod a gyereked a fejedre nőni, vagy pedig olyan hangnemben beszélsz vele, ahogy egy kutyával se kéne? A gyerekvállalást IQ- és EQ-szinthez kéne kötni.

Képzeld, én szigorú és következetes szülő vagyok, vannak kőkemény szabályok, amikből nem engedek, és amire azt mondom, nem, azt komolyan is gondoltam. DE nem beszélek vele ocsmány hangnemben, nem félemlítem meg, nem fenyegetem, nem szidom perceken keresztül a jóformán semmiért.

Lassan 3 éves, életvidám, jólnevelt, jószívű gyerek.

Igen, így is lehet csinálni, létezik aranyközépút a mindent ráhagyás és a kiképzőtábor között.

Az elkényeztetés se jó, de merem állítani, hogy még mindig kevésbé káros, mintha a szinte még kisbaba gyerekednek azt mondod, hogy ha koszos lesz a cipője, ő takarítja ki magának. Szerinted egy anya, aki ilyeneket mond egy ilyen pici gyereknek, szereti azt az apró kis csöppséget? Biztos hogy nem. De ha mégis, jól álcázza a szeretetét, az fix.

2017. ápr. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Már komolyan elgondolkoztam azon, hogy a 60%-os válaszoló komolyan válaszol-e. Remélem, hogy csak hergelni akar, nem pedig ennyire sötét gondolkodású és rosszindulatú! Egyszerűen nem érti meg, hogy nekem nem azzal van bajom, hogy nem hagy mindent rá. Képtelen ezt megérteni! De nagyon örülök, hogy a válaszaitokkal igazoltátok, hogy nem (én) vagyok hülye! Már tényleg kezdtem elgondolkodni azon, hogy talán én látom rosszul a dolgokat! De szerencsére jöttetek ti is! Továbbra is azt gondolom, hogy az én lányom sokkal elevenebb, nyafkább, de ettől függetlenül SOHA nem beszélnék vele ilyen stílusban. Úgy tűnik ti is ismertek ilyeneket (sajnos), szóval tudjátok miről beszélek. Szerintem nem velünk van a baj, de ettől függetlenül nem gondolom, hogy tökéeletes vagyok!
2017. ápr. 7. 17:54
 30/30 anonim ***** válasza:
48%
En valamiert lesz*rom ki hogy viselkedik a gyerekevel :D
2017. ápr. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!