Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a jobb a gyereknekk? a...

Mi a jobb a gyereknekk? a bölcsöde vagy az osztott figyelem?

Figyelt kérdés

Rettenetesen felháborít, hogy egyesek állandóan piszkálják a kis korkülönbségeseket. És ezek általában azok az anyák, akiknek nincs kiskorkülönbséges gyereke, csak "látja", "hallja" a szomszédot, ismerőst, barátnőt, rokont. Nekem egyenlőre még 1 van, de szeretnék én is kiskorkülönbséggel amint lehet 2.-at.

Azoktól kérdezem elősorban, akik a fenti kategoriában tartoznak, h véleményük szerint mi jobb a gyereknek?1,5- 2 évesen elmenni bölcsibe, úgy hogy délután 2-3 órára látja csak az anyját, vagy akár 3,5 éves korig otthonmaradni, úgy hogy "osztozik" az anyán a kistesóval?



2017. ápr. 14. 11:58
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
Amúgy a túlsúlyos cukorbeteg anyuka kérdésére érkezett válaszok háborítottak fel ennyire.
2017. ápr. 14. 12:00
 2/43 anonim ***** válasza:
39%

Mivel a bölcsiben nagyságrenddel kevesebb figyelem jut egy-egy gyerekre, mint a legjobban megosztott figyelem otthon, ezért egyértelmüen a kis korkülönbség a jobb.


A másik szempont meg, hogy ha megosztott az anya figyelme, akkor a gyereknek "marad" ideje arra, hogy megtanulja magát egyedül elfoglalni, egyedül (is) játszani és késöbb sokkal kevesebb baj lesz vele a közösségekben meg a tanulásban.

2017. ápr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
80%

Bölcsibe azok a gyerekek mennek zömmel, akik szülei muszájból dolgozni kényszerülnek.


A kérdezőnek meg tényleg le kellene fogynia, nem 30at csak mondjuk a felét, a saját egészsége érdekében, mert a túlsúly nem egészséges ha cukros is valaki. Értem, hogy kis korkülönbséget akar, de ha ma elkezdi a diétát, 1 év alatt is 2x le lehet adni ennyit, ha odafigyel az ember arra, hogy mit eszik. A világ meg nem dől össze, ha 2 év lesz köztük..

2017. ápr. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
72%
Bocs, be tudná valaki linkelni a másik kérdést?
2017. ápr. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
2017. ápr. 14. 12:17
 6/43 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk aki egyébként otthon van kisebb gyerekkel, azt nem értem, hogy miért adja be a másik még mindig kicsit a bölcsibe, ahová szenvedve kerülnek be olyan gyerekek is, akiknek a szüleinek vissza kell menni dolgozni.
2017. ápr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
24%

Mit pletyizel?

Ha akarsz tenyeszkanca lenni akkor szuljel evente. A gyereknek is tuti jo hogy mindig parkolopalyan van egy ujabb miatt, neked meg addig sem kell dolgozni ;)

2017. ápr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
75%
Miert gondolod hogy csak ez a ket veglet van? Ott is leirtam, itt is leirom: MIERT, MIBOL gondolod, hogy aki nem tol ki evente egy gyereket, az bolcsibe adja masfel evesen?
2017. ápr. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
32%

Amugy bolcsibol haromkor elhozom a gyereket, onnantol este kilencig ove vagyok. Ez 6 ora.

Mig ha szoptatok-altatok-pelenkazok egesz nap, akkor egyetlenegy oram sincs, ami csak a "nagy" tesoe.


Gondolkozz, draga :)

2017. ápr. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
48%

9.

Miért 3 órától a kicsit már nem kell altatni, szoptatni, pelenkázni? Ha akkor van időd a nagyra, akkor egész nap jut idő, csak gondolom könnyebb lepasszolni szegényt.

2017. ápr. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!