Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Anyaként már ne viselkedj...

"Anyaként már ne viselkedj így! " Mit jelent ez a mondat? Gyerekes lennék?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mások, hogyan viszonyulnak ehhez, de én követek sztárok a közösségi oldalon. Nem azt mondom, hogy sokat és hogy állandóan, de azért szoktam nézni, egyet-egyet. Például egy-egy világsztár koncertjére elmenni, számomra ma is hihetetlen nagy élmény, persze a páromnak nem.


Egyik este megláttam, hogy az egyik, általam kedvelt színésznő felrakott egy rövid videót arról, ahogy edz. Megláttam rajta egy cipőt és azonnal megkerestem melyik modell (a márka ránézésre látszott). Alapvetően semmi szükségem nem volt cipőre, de annyira megtetszett, hogy eldöntöttem, hogy kell nekem.

A páromnak megmutattam, szóltam, hogy megrendelem. Erre teljesen kibukott, hogy egy cipőt megvenni csak mert valakinek ilyen van, mekkora hülyeség.


Szerintetek is így van? Ha egyszer nekem az tetszett, akkor miért ne? Nem mindegy, hogy miért az tetszik? Amúgy elképesztően gyönyörű, komolyan imádom. Az ára sem tetszett a páromnak, mivel kiszámítva a havi jövedelmünk 16-17 %-át tette ki (azért így írom, mert hiába mondok összeget, mindenkinek mást jelent mondjuk egy 1000Ft-os)

Van egy 2,5 éves lányom, és akkor mi van? Ne lehessen olyan cipőm, amit akarok? Vagy azért mert én most itthon vagyok és nem dolgozom jelenleg? Vagy mégis milyen jogon szól így le, mikor neki olyan hobbijai vannak, ami például csak egy hónapra kerül annyiba, mint a cipőm. Tudom, hogy van elég sportcipőm, de akkor sem értem.


Rosszul látom a dolgokat? Ja amúgy észre sem vettük anyagilag, vagyis máskor is elmegy ez az összeg, csak azt sem feltétlenül tudjuk mire.



2017. ápr. 15. 22:25
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
82%

Én így inkább úgy fogalmaznék, "felnőttként ne viselkedj így", de ezzel már elkésett a férjed, ha már gyereket is csinált.


Abban igazat adok neked, hogy feleslegesen piszkál. Így kellettél neki, akkor fogadjon el most is.


Egy érett felnőtt nő se változik meg az anyaságtól.


Egyébként meg vicces, gyerekes viselkedés a tiéd, de ezt te is tudod.

2017. ápr. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem nem vagy gyerekes. Nekem is Van 3 par sportcipöm. Egy a meloba, egy sportolasra es egy utcara... Egyszer lattam peldaul Rubint Reka oldalan egy videot (nem követem, csak egy ismerös megosztotta) es a sportcipöje rögtön megtetszett, ezert addig kerestem a neten, amig megtalaltam es megrendeltem. Ennyi, ha valami tetszik, megrendelem es Pont lesz@rom, hogy valami hires emberen Van vagy egy mezei modellen
2017. ápr. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
38%
Amig a ferjed penzet koltod, addig igen, igaza van. Gondolom nem a gyesbol vetted.
2017. ápr. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
44%

Ezt a kérdést felesleges volt kiírni.


Senki nem szólhat bele a hobbidba. Az a te dolgod, nem kell indokolni. Ha gyerek előtt is vettél cipőket, gyerek után is veszel.


A párod sajnálja a te hobbidra a pénzét, ezért szólt be. A sajátjára gondolom nem sajnálja. Mondd neki nyugodtan, hogy a hobbid nem fog változni azért, mert szültél, gondolom az övé sem változott. Ha eddig edzett, most nem kezd nagyütemben sörhasat növeszteni, mert apuka lett.


Ne magyarázkodj. Jól csinálod a dolgaidat, igazad van. Azért mert terveztetek egy gyereket, amivel beterveztétek a jövedelemkiesésed nem kell visszavenned csak neked az életszínvonaladból.


Ha a te kiadásod sokallja, vegyen vissza az övéből is. Ha neked nem maradhat a hobbid, az övé is szünjön meg.

2017. ápr. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem kell lemondani mindenről csak mert anya lettél, sőt utána még fontosabb hogy meg tudd őrizni önmagad nem csak anya minőségedben. De(!) az általad felsorolt dolgok anyaságtól függetlenül gázosak kivéve ha még tini vagy (nem sikerül százalékot számolni, sztárok majmolása, stb.).

Viszont a kedves férjed tudhatta mit vállal veled és azt is sejthette volna hogy a gyerek miatt nem változol egy másik emberré. Úgyhogy igazából nem fair hogy gyakorlatilag kifogásolja a személyiséged amivel együtt elvett.

2017. ápr. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Abból arra következtetni hogy tini vagyok, hogy fél 11-kor egy fárasztó nap után hirtelen elütöttem a számológépen pár gombot, és hogy szeretem ezeket a dolgokat, szerintem annyira nem reális.


Egyébként 28 vagyok. Nincsenek gondjaim úgy érzem, értelmes NŐNEK tartom magam. Az, hogy most pillanatnyilag nem vagyok keresőképes az nem jelenti azt, hogy innentől kezdve ő diktál. Persze, értem én, hogy ő keres, de alapvetően én is majdnem megkeresem azt az összeget, amit most ő.

Ja és az írószerekből én kifejezetten a füzetekért vagyok oda. Nem tudom, hogy ennek mi a jelentősége, de én például nem igazán használom őket, mert van hogy sajnálok beleírni, mert annyira gyönyörűeket szoktam találni. Persze egy csomóba írok, de a különösen szépekbe inkább nem. Nem érzem azt, hogy ez birtoklási vágy, vagy akármi amit a cikk írt, bár érdekes volt ilyenről olvasni.

Sokkal inkább tudom ezt arra visszavezetni, ha már itt tartunk, hogy szüleim egyetlen gyerekeként nem igazán szabtak határt. Ha volt valami ami tetszett, és nem tudtam dönteni, akkor megvették mind a kettőt. Nekem inkább ez jön le, mint a birtoklási vágy. De ez nincs a gyerekem kárára, úgy látom. Teszünk neki félre, bár én fontosnak tartom, hogy most is jól éljünk, és ne csak gyűjtögessünk.

2017. ápr. 16. 12:46
 27/32 anonim ***** válasza:
90%

Azért ez nem kifogás. Nekem is megvették annak idején mindkettőt, mégsem kezdtem fölösleges pénzszórásba,amikor már én dolgoztam és döntöttem.

Nyilván fontos, hogy az ember jól éljen, de van különbség a jómód és a rongyrázás között. Pár év, és azon fogsz sopánkodni, a gyereked miért nem becsül meg semmit, miért anyagias, pedig pont ezt látja tőled,

2017. ápr. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
40%

Konnyu mas penzet kolteni.

2,5 eves a gyerek , mikor szandekozol visszamenni dolgozni ?

2017. ápr. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
17%
Latom mindenki felreerti a dolgot. Nem azert kell neki a cipo mert a sztarnak is az van, hanem mert meglatta ugyebar ezen a kedvenc sztáron a cipőt, amit el tudna kepzelni magán is. Miert baj? Nekem is megtetszett Keira Knightley ruhája a Chanel reklamban, ha latnek hasonlot elerheto aron, meg is vennem! :)
2017. ápr. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
64%

Szóval nincs jövedelmed és a sokadik cipőt rendelted amire igazán nem is volt szükséged...nekem sem tetszene a férjed helyében.

Itt egyáltalán nem arról van szó, hogy egy anyának slamposnak kell lenni és le kell mondani mindenről, de nem kell ész nélkül költekezni, főleg ha nem is ő keresi meg a rávalót!

2017. ápr. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!