Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Anyaként már ne viselkedj...

"Anyaként már ne viselkedj így! " Mit jelent ez a mondat? Gyerekes lennék?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mások, hogyan viszonyulnak ehhez, de én követek sztárok a közösségi oldalon. Nem azt mondom, hogy sokat és hogy állandóan, de azért szoktam nézni, egyet-egyet. Például egy-egy világsztár koncertjére elmenni, számomra ma is hihetetlen nagy élmény, persze a páromnak nem.


Egyik este megláttam, hogy az egyik, általam kedvelt színésznő felrakott egy rövid videót arról, ahogy edz. Megláttam rajta egy cipőt és azonnal megkerestem melyik modell (a márka ránézésre látszott). Alapvetően semmi szükségem nem volt cipőre, de annyira megtetszett, hogy eldöntöttem, hogy kell nekem.

A páromnak megmutattam, szóltam, hogy megrendelem. Erre teljesen kibukott, hogy egy cipőt megvenni csak mert valakinek ilyen van, mekkora hülyeség.


Szerintetek is így van? Ha egyszer nekem az tetszett, akkor miért ne? Nem mindegy, hogy miért az tetszik? Amúgy elképesztően gyönyörű, komolyan imádom. Az ára sem tetszett a páromnak, mivel kiszámítva a havi jövedelmünk 16-17 %-át tette ki (azért így írom, mert hiába mondok összeget, mindenkinek mást jelent mondjuk egy 1000Ft-os)

Van egy 2,5 éves lányom, és akkor mi van? Ne lehessen olyan cipőm, amit akarok? Vagy azért mert én most itthon vagyok és nem dolgozom jelenleg? Vagy mégis milyen jogon szól így le, mikor neki olyan hobbijai vannak, ami például csak egy hónapra kerül annyiba, mint a cipőm. Tudom, hogy van elég sportcipőm, de akkor sem értem.


Rosszul látom a dolgokat? Ja amúgy észre sem vettük anyagilag, vagyis máskor is elmegy ez az összeg, csak azt sem feltétlenül tudjuk mire.



2017. ápr. 15. 22:25
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

De ha egyszer engem ez tesz boldoggá akkor miért ne?

Egyébként nem a "majmolásról" szól a dolog, bár jó érzés az is, hogy pont olyan a cipőm. Amúgy egyáltalán nem szoktam egész nap a facebookot nézni, ma például estig internet közelében sem voltam.


Az egészben az a legdurvább, hogy én mindig ilyen voltam: smink, bizsu, ruha, cipő, papírírószer, ezeket imádom és már akkor is imádtam amikor összejöttünk. Csak azt nem értem, hogy most miért kellene megváltoznom.

2017. ápr. 16. 02:00
 12/32 anonim ***** válasza:
79%

én ha jól értem nen azért rendelted meg mert az illető színésznő lábán volt, hanem mert maga a cipő megtetszett...ha feljön csak úvy hirdetésbe egy noname modell lábán, akkor is megvetted volna? mert akkor szerintem ez nemgáz. hogy költesz magadra szerintem az sem gáz...hogy sokadig edzőcipőre, az mondjuk az én ertekrendemmel nem egyezik (értelmesebben is el lehet költeni a pénzt) na de nem vagyunk egyformák még ezt is eltudom fogadni...

hogy mennyi az ára az így százalekban kifejezve se mond semmit ugyanis nem mindegy hogy valaki talicskaval tolja haza a milliokat es ugy vesz meg egy 100 ezres cipot, vagy hogy valaki 200.000 ftos ossz bevetelbol meg vesz egy 20 ezres cipot (ami egyebkent ugyanugy szetmegy 3 even belul mint a 10 ezres tarsai, legalabb is nekem nincs tul jo tapasztalatom a 20 ezres arkategoriaval, ez pont a minosegnek még tul olcso, de azert a markat kifizettetik veled, kivetelnek tisztelet)


na de onmagaban azzal hogy magadra koltotted ezt a penzt az rendbe van, csak mondjuk szerintem ha havi szinten uj cipot.veszel az anyakent valoban gaz (ha csak nem vagytok tenyleg olyan jo modouak hogy mar nem tudod hova tenni a penzt).

nekem pl konyorog a ferjem hogy koltsek mar magamra, de en fogom a penzt, nem azert mert csoro vagyok (ketten majdnem 1 milla korul keresunk) hanem mert fejembe vettem hogy a gyerekeimnek osszegyujtok egy egy lakasra valot, hogy az eletuket ne nullarol kezdjék. amot persze majd kiadok amig fel nem nőnek és akkor aztán mindent megveszek majd ami tetszik de előbb legyen meg nekik a tuti. nem mondom hogy így kellene gondolkodni, talán én vagyok a masik veglet, de az tényleg nagyon nem mindegy hogy a szineszno mennyire dominalt a valasztasban es hogy mennyire.jottok ki jol a penzetekbol

2017. ápr. 16. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
73%
papiriroszer??? :D postitokat gyűjtesz vagy mi a rák? ezen a ponton azért hadd kérdezzem meg mennyi idős vagy?
2017. ápr. 16. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
83%
#13 képzeld, én 30 éves vagyok, és én is szeretem a papírírószereket, nem csak post-it létezik ám. Nekem például szép, minőségi naplóim, noteszeim, határidőnaplóim vannak, ezeket a munkám során sokat használom, nem akarom, hogy szétessen, de szeretem a szép tollakat, levélpapírokat is. Az írás,fordítás pedig a hobbim, ilyenekbe jegyzetelek, én ezekre szívesen költök.
2017. ápr. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
63%
ahá. bocsi akkor :D én csak a gyerekeimnek vásárolok ott.
2017. ápr. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
28%
Veled értek egyet. Pont hogy felnőtt ember vagy, ha megengedhetitek magatoknak, akkor igenis nyugodtan költs azokra a dolgokra, amik boldoggá tesznek. Az anyaságnak nem kéne lemondást jelentenie az ilyen apróságokról, ha mellette tudsz megfelelően gondoskodni a családodról.
2017. ápr. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
71%
Nem gyerekesnek mondanám, hanem elkényeztetettnek. Ha már van rengeteg cipőd, akkor minek még? Ráadásul úgy ha egy drága cipő? Felesleges. Főleg anélkül, hogy megbeszélted volna a férjeddel, akinek a pénzét költöd.
2017. ápr. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
85%
Megértem férjedet,ha nem volt szükség ere cipőre ,de majmolás miatt megveted.azért kiadni pénzt tényleg kár.
2017. ápr. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
35%
Szóval itt a kérdezőn kívül senki sem költ olyasmire, ami mások szerint hülyeség? Nem a férje pénzét költi, hanem a közöset. A gyeden lévő anyuka NEM eltartott, akkor sem, ha a bevétele kevesebb, mint a párjáé.
2017. ápr. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
72%
Nekem ez a megtetszett, "mostazonnalakarom" hozzáállás nagyon gyerekes. Szeretnéd a cipőt...ok...de miért nem lehet spórolni rá? 2 hónap alatt összerakod rá a pénzt, és a férjed sem akad ki.
2017. ápr. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!