Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Törpenyulat vagy kistestű...

Törpenyulat vagy kistestű kutyát tartanál házban? Két gyerkőc van. Kicsi fél éves nagy 2. Imádja az állatokat nem bántja.

Figyelt kérdés
2017. ápr. 20. 15:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Inkább kisebb testű kutya, abban több "funkció" rejlik (okosabb, taníthatóbb, ki lehet vinni udvaron/házon kívülre, remek játszó társ, persze egyenlőre felügyelettel. Szobatisza lesz egy idő után, talán kevésbé szagos :D )

Nyuszi se rossz, de az haraphat, olyan hirtelen ugrásokra képes. Hiába fogja a gyermek óvatosan, egy rossz mozdulat a nyul szerint es harap áú 😖. Pihe-puha szőr meg minden hol meg található a lakásban.

De ne ez a vélemény legyen mérv adó.

Írd, majd hogy melyikre esett a választás 😊

2017. ápr. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Yorki van tervbe mert neki nem hullik a szőre és kevésbé okoz allergiát. Szerencsére a kisfiam úgy lett nevelve h tényleg imádja az állatokat. Van két aranyhalunk őket is imádja nem bántja pedig elérhetőek.
2017. ápr. 20. 15:53
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Még egy szavazat a kutyára. :-)
2017. ápr. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Ha panel akkor semmiképp se kutya, mert kiidegeled a lakótársakat. Itt körülöttünk kb minden második lakásban kis kutya van, a magas hangon állandó ugatásukkal iszonyat zavaróak :@

Ha nem panel, akkor mindkettő jó választás. A kutyával azért a dolog is több (ha nem családi ház, akkor rendszeres sétáltatás pl, nagyobb igénye van a foglalkozásra mint egy nyuszinak).

2017. ápr. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kertes ház. Azért is szeretnék mert a fiam imádja az állatokat. A kutyát is viszont ha megyünk rokonokhoz mintha tartana tőlük ha szabadon vannak. Ha kennelbe akkor nem.
2017. ápr. 20. 16:54
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Nyulat nem, nekem ezek a ketrecben tartott állatok nem annyira jönnek be. Cukik, de sajnálom őket, hogy ott gubbasztanak, ha meg kiengeded, mindent összeszarik, mert nem olyan okos, mint egy kutya vagy egy macska, hogy szobatisztaságra tudod nevelni. Kutyát viszont simán tartanék, szerintem nagyon jó dolog, ha a gyerekek mellett van állat, sok mindenre megtanítja őket, és jó kis játszótárs. A yorki jó választás, fősulis lakótársamnak volt, velünk élt, tök aranyos, barátságos, jófej kiskutya volt, nagyon társaságkedvelő. Én a nagyobbakat szeretem alapból, de hamar megkedveltem őt :)
2017. ápr. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
26%

Én a nyulat választanám.De azt érdemes tudod, hogy legalább kettőt kell venni, társas állatok. Oltani is kell majd, bár nem kötelező, de erősen ajánlott, ha azt szeretétek, hogy sokáig veletek legyen.

Emelgeti meg gyömöszölni, hátrafektetni stb nem ajánlott, de ha ezt betartjátok, akkor nagyon jó kis társak lehetnek.

Kevesebb gond van vele mint egy kutyával és sokkal olcsóbb a tartása is.

2017. ápr. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

6# a nyulak is lehetnek szobatiszták. nem mondom, hogy sosem fordul elő, hogy máshova bogyózik, de pisilni egészen biztosan vissza fog járni a helyére, hogyha rászoktatják.

és a bogyózást is lehet helyre szoktatni, ivartalanítás után.

2017. ápr. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Kertesházba a kutyát választanám.

A nyúl simán szobatiszta lesz magától is, ha van neki alom, de kevésbé bírja a gyömöszölést, gyengébbek az idegei is szóval nálam biztos a kutya jöhetne.

2017. ápr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9%
Kertesbe és panelba is a kutyát választanám. A nyúl sütőbe való.
2017. ápr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!