Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kisfiú miért nem...

4 éves kisfiú miért nem engedi, hogy fürdésnél felhúzzuk a kukiját?

Figyelt kérdés

Ordít, mint az őrültek, és hisztizik, szabályosan retteg tőle. Más is járt így?

Orvos látta,picit nehezen jön fel a bőr, de rendben van neki, nem fájhat a művelet. Olyan mintha megijedne tőle. Ő se akarja felhúzni, nekünk se engedi. Rengeteget beszélgettünk róla, elmondtuk, hogy ez természetes, nem fáj, meg kell mosni, stb., apa még szemléltette is, hogy az övé is így működik, de nem segít semmi.

Ötlet?


2017. ápr. 25. 15:01
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
87%
Lehet hogy érte ezzel kapcsolatban valami fájdalom, és most ezért fél tőle. Ne erőltessétek, jegeljétek a témát kb egy hónapig, majd próbálkozzatok újra.
2017. ápr. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Nem érhette semmi, én nem piszkáltam neki soha, pont azért mert nem hagyta. Babakorában se nyúltunk hozzá. Most viszont azt mondta az orvos, hogy kell, mert berakódik alá a "piszok". Nagyon kellemetlen volt, hogy ő tisztította ki neki a rendelőben, és elég nyomatékosan mondta, hogy ott is mosni kell, mert begyulladhat vagy mi.
2017. ápr. 25. 15:09
 3/31 anonim ***** válasza:
91%
Na látod..méghogy nem érte semmi kellemetlenség..gondolj bele, ha a te nemi szerved kezdené el piszkálni egy idegen orvos, és azt se tudod mi fog történni, meg miért csinálja, te nem idegenkednél utána a művelettől? Főleg ha kissé erőszakosabban nyúlt hozz, csúnyábban nézett vagy akár elég ha csak hideg volt a keze, ezt mind érzékelhette bántásnak. 4 évesen ez már lehet trauma.
2017. ápr. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
80%
Ekkora gyereknél már érthetö, ha nem akarja, hogy mások piszkálják neki. Fürdetésnél csinálja ö maga, és akkor meg van oldva a dolog.
2017. ápr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Igen , a vizsgálat biztos nem volt kellemes,de pont azért volt rá szükség, mert már előtte sem hagyta megmosni. A sírás előtte kezdődött.
2017. ápr. 25. 15:22
 6/31 anonim ***** válasza:
88%

Elhiszem hogy ti csak jót akartok, de ha eddig se lett bolygatva egy hónap nem a világ,várjatok kicsit. Utána már lehet fokozatosan hozzászoktatni, először csak vizet locsolgatni rá, esetleg vicces kis mesét, mondókát kitalálni a művelethez, esetleg mondogatni hogy az igazi nagyfiúk már ezt is csinálják. Utána meg ha engedi, jutalmazzátok meg, legyen büszke magára.


Emlékszem, én is kb 4-5 éves lehettem, mikor fertőzést kaptam és elvittek nőgyógyászhoz. Hiába magyarázta el anya, nem értettem mit csinálnak, féltem hogy fájni fog. Ezután kb két-három évig biztos hogy sírtam minden orvosnál. Pedig nem bántott, de ellenérzést váltott ki belőlem.

2017. ápr. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Ő magának se csinálja, pedig én is azt szeretném.
2017. ápr. 25. 15:26
 8/31 anonim ***** válasza:
86%

Ha eddig nem húztátok hátra és most a doki intézkedett, az épp elég rossz élmény lehetett. Régebben majdnem születéstől kezdve fürdésnél felhúzták a fiúk kukiján óvatosan vagy durvábban a bőrt (volt is belőle sokszor probléma), most az a trend, hogy kb. 2, de inkább 3, azaz pelenkás korig nem nyúlnak hozzá, addigra meg általában megoldják maguknak (de mosni mindig kellett óvatosan).

Viszont ha egyszer fel lett húzva, mostantól szerintem muszáj, legalábbis az enyémeknek mindig kicsit bepirosodott, ha kimaradt egy fürdésnél, még kisiskolás korban is, ha - már maguknak - elbliccelték, és akkor viszont legközelebb már bizony érzékeny volt. Esetleg jó habos fürdővíz és titokban túlesni rajta vagy 2 mp alatt... - nekem az egyik, bár nem "hisztizett" ennyire, de 2-3 éves kora között sokszor nem akarta engedni, és jobb ötlet híjján így cseleztem ki (mire tiltakozott volna, már kész voltunk, aztán csak rájött, hogy nem rossz).

2017. ápr. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Mind a kettőtöknrk igaza van, biztos kellemetlen neki. Eddig igazából csak felébe-harmadába volt a dolog elintézve. Megmondom őszintén apára volt bízva a feladat, születése óta ő fürdeti. Kérdeztem tőle, hogy megy

-e, azt mondta rendben van a dolog, rendesen működik. Aztán észrevettem, hogy annyira mégse. Csak addig húzta vissza neki amíg nem érezte a pici ellenállást, mert hogy jobban nem engedi a gyerek. Nagyon mérges lettem, ekkor vittem el orvoshoz, hogy nézze meg van-e szűkület. Na ő viszont tövig leszedte a bőrt. Valószínűleg ez tényleg sokkolhatta picit. De legalább kiderült, hogy szűkület nincsen. Neki sajnos nem lehet ezt a műveletet suttyomban elvégezni, pedig próbáltam azt is. Ráhagyni már én se szeretném . Egyrészt azért, mert úgy vettem észre, ha engedek neki, akkor legközelebb még jobban ordít, és valóban pirosabb alatta a bőr.

2017. ápr. 25. 16:05
 10/31 anonim ***** válasza:
77%

Öcsémmel isbugyanez volt. Mindig sírt, nem engedte.

Anyám volt, mikor egy óráig is rimánkodott neki és nagynehezen csak sikerült.

Szóval erőltették és mindig azt mondták, hogy ,,Akarod, hogy a doktorbácsi csinálja?".

Ettől megijedt és akkor hagyta, gondolom...nem voltam a fürdőben.

Aztán rendeződtek a dolgok, vagy csak elfelejtődtek.

Most fogalmam sincs, hogy mivan, de már 12 éves, gondolom magának rendezi.

2017. ápr. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!