Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Húsvétozás a párom gyerekeivel...

Húsvétozás a párom gyerekeivel? Hogyan lenne ez megoldható?

Figyelt kérdés

Már múltkor is kérdeztem itt, mert egyszerűen máshol nem tudok ennyire névtelenül és elfogulatlanul kérdezni. Az előző kérdésem arra vonatkozott, hogy szerintetek jól csináltuk-e a gyerekek altatását, mivel a gyerekek anyja abba kötött bele.


Szóval a páromnak van egy majdnem 7 éves fia van és egy 2 éves lánya.

Azóta egyébként aludt nálunk még egyszer a kislány és minden rendben ment. Sőt, igyekeztem megfogadni a tanácsaitokat és figyeltem arra, hogy apa és lánya többet legyenek együtt, az apja csináljon meg olyan dolgokat, amiket általában én. Csoda nyilván még nem történt, de szerintem kezdetnek jó, szóval köszönöm :)


Most az a probléma állt elő, hogy 2 hete, amikor hazavitte a párom a gyerekeket, megkérdezte az anyjuktól, hogy mi lenne, ha most hétvégén, amikor esedékes, hogy jönnek a gyerekek, nem akkor jönnének, amikor szoktak, hanem vasárnap este és hétfőn mennének haza. Azért mertünk ezzel a merész ötlettel előállni, mert a gyerekek múlthét péntek délután óta az anyjukkal vannak, mivel nem volt ovi és az anyjuk olyan szinten nem ünnepli a húsvétot, hogy még sonkát sem esznek. Istenben eleve nem hisz, locsolkodókat soha nem fogad. Tehát neki ez olyan, mint egy hétvége. A párom amúgy is megy locsolkodni az ismerősökhöz, szóval adta magát, hogy akkor előtte este aludhatna nálunk. A kislány miért ne jöhetne akkor? És ameddig fiúk elmennének, addig ő velem maradna otthon amikor jönnek a barátok, ismerősök.

A probléma nem is az, hogy nem akarja, mivel ő az anyjuk. Indok nélkül is mondhatná azt, hogy nem akarja, hogy akkor jöjjenek. Én meg is értem. De 2 héttel ezelőtt nem ezt mondta és tegnap estig mi úgy készültünk, hogy jönnek a gyerekek. Megvettük a festékeket a tojáshoz, matricákat, stb.

Most ott tart a dolog, hogy közölte, hogy a kisfiú elmehet a párommal, de a kislányra ne számítsunk. A párom nagyon mérges, amiért úgy érzi minket dróton rángat, mivel eddig nem ezt mondta.


Mégis miért csinálja ezt velünk? Neki teljesen mindegy lenne az a nap, ráadásul eddig teljesen másban maradtunk. Meg sem indokolta, hogy miért szórakozik így velünk. Ez mennyire elfogadható? Én mondtam a páromnak, hogy mindegy, legyen ahogy akarja, kár vitatkozni, de ő azt mondja, hogy ő az apja, nem húzhat ilyen határokat, meg hogy a jövőben ennél cifrább helyzetek is lesznek, mivel nyaralni is menni fogunk négyesben, akkor mit talál ki?

Szerintetek ez mennyire jogos? Hagyni kellene, igaz? Mondjuk én sem érzem ezt a egészet normálisnak.



2017. ápr. 12. 21:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Szia! Mi a férjemmel egész hasonló helyzetben vagyunk,mint Ti. A férjemnek van egy 6éves fia és anyuka rendszeresen csinálja ezt velünk... viszont nem tudunk mit tenni, mert sajnos amikor megpróbáltunk keményíteni akkor apuka ellen hangolta a gyereket és olyan szinten hogy a gyerek bömbölve jött el a láthatásra sokáig. Én azt tanácsolom nem érdemes keménykedni. Ha lehet normálisan beszélni anyukával akkor meg kell próbálni megbeszélni,ha nem akkor jobb ráhagyni! Csak nektek tud ártani és a gyermekeinek... azt meg egyik szülő se szeretné! 😑
2017. ápr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Mégis mi a francért lenne veled a gyerek az anyja helyett, ha az apja úgyse lesz otthon és magával sem akarja vinni?
2017. ápr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%

2 eves meg pici.

Es igen, miert hagyna a kisgyereket egy idegen novel, amig o a fiaval

locsolkodni megy ?

2017. ápr. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Most azért ne legyen nálunk mert 2 órára elmennek? Nem tudom világos-e de a gyerekek számára nem vagyok idegen. Egy éve együtt vagyok az apjukkal, azóta ismernek, velünk vannak. Nem úgy kell elképzelni, hogy most ismerkedtünk meg, szóval az idegen, nem éppen megfelelő szó.

Holnap majd megpróbáljuk rendezni a dolgokat, ezért érdekelne, hogy mi lehetne megoldás.

2017. ápr. 12. 22:10
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Szerintem is hagyjátok a kislányt. A 2 éves még tényleg kicsi. Próbáljátok meg pár év múlva, esetleg amikor már ovis lesz. Ott úgyis mesélnek nekik a húsvétról, mi a lényege stb. Akkor már lehet őt is jobban érdekelné a dolog. Amúgy az én nagyobbik lányom 3 éves és most az oviban kézműveskednek, 2 évesen még baromira nem érdekelte.
2017. ápr. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

De , idegen vagy egy ket evesnek.

Tudom mirol beszelek, az en paromnak is van egy fia az elozo hazassagabol, 4 eves ( 1 eves kora ota ismerem ), es attol, hogy havi ket hetveget nalunk van, igenis idegen vagyok neki, es miert lenne husvetkor velem? Legyen csak az anyjaval!

2017. ápr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

2 éves a kisebbik gyerek és az apjának már új nője van...ne erőlködj.

Azért "szórakozik" veletek,mert te vagy az új nő,aki be akar vágódni a gyerekénél.

2 éves,ő nem locsolkodik,mert lány,az anyja nem vár locsolókat,te meg igen...ezek olyan dolgok,amiket az anyukájával kéne átélnie (ha locsolkodás,akkor az,ha pihenés,akkor azt), nem egy idegennel!

Linkled már be az előző kérdésed,mert én pl.nem láttam,aztán mindjárt jössz azzal,hogy jaj ha elolvastam volna.

2017. ápr. 13. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
7-es, ha olvastad volna, akkor még inkább azt mondanád, hogy maradjon az anyjával a gyerek.
2017. ápr. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Két éves, az apuka nem tudja/akarja ellátni a láthatási idő alatt. Én sem engedném.
2017. ápr. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezt most hagyjátok anyukára.

Kisfiú menjen apával locsolni, fessetek hárman tojást stb. Pici lány ha nagyobb lesz, úgysem tudja az anyja erőszakkal otthon tartani. Szóljon ez a nap a fiúról, legközelebb meg elviszitek a kislányt is és ezt nyomatékosítsátok anyukában is. Kár ezen összeveszni, de ha többször előfordul, akkor ne hagyjátok rá.

2017. ápr. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!