Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyedülálló anyukak, titeket...

Egyedülálló anyukak, titeket is " lepattintanak" a barátnők hétvégén?

Figyelt kérdés

Értem én, hogy a férjjel családdal vannak, nem is ez a gond, hanem hétvégén mintha nem is léteznénk!

Se egy sms, semmi. Hétfő reggel bezzeg egyből keres mindenki.

Miért ilyenek ?


2017. ápr. 27. 15:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
62%

Jah, és házas vagyok és van egy 2 évesem, csak nekem kellenek az emberi kapcsolatok, és míg én nem szüntem meg nőnek, barátnak lenni, mások nem képesek és nem is akarnak kitőrni a "csak feleség és anya vagyok" szerepből.

Én nem tudok mit kezdeni a játszótéren kényszerből beszélgetős "szép az idő, de másról nem tudok beszélgetni" kapcsolatokkal. A tartalmas baráti kapcsolatot ápolni kell, akár családos, akár nem.

2017. ápr. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
52%

Tudom hogy emiatt jól lefognak pontozni , de én nem értem ezt a logikát.

Miért ne lehetne havonta 1-2 hétvégét egy családos anyukának is a barátnőivel tölteni?


Számomra ezek eléggé látszat barátságok meg olyan furcsa. Nem azt mondom hogy soha ne legyen otthon meg hogy mindig mászkáljon el. De ez így annyira...rossz

2017. ápr. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
94%

Mi az hogy az a normális hogy a hétvége a családé? Tehát hétvégén "távol lenni" pár órát barátokkal normálatlan?


Számomra az szimpatikus amit valaki említett hogy egy nagy családi-baráti társaság együtt van. Szerintem az sokkal normálisabb.

2017. ápr. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
70%
Egyedülálló anyuka vagyok és hétvégén én pattintom le a barátnőket, akiknek mehetnékjük van, mert nagyrészt otthon vagyok a gyerekkel. Hétközben intézem a dolgaim.
2017. ápr. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!

Ertem en, nem is akarok talalkozni, irtam is, hogy az a hond, hogy egy sms- t sem irnak, es nem vaszolnak. Felreertes ne essel, en nem nyomulok, de multkor pl. beteg voltam, es penteken meg 10 sms, aztan hetvegen semmi, erre hetfon reggel vagy 5 embertol, hogy hogy vagyok. Csak ez esik rosszul :(

2017. ápr. 27. 21:36
 16/19 A kérdező kommentje:
Bocsi az elgepelesekert, most lattam.
2017. ápr. 27. 22:30
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező,,sz ilyenek nem barátnők. Le kell öket építeni. Ennyi.
2017. ápr. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
86%

#11

Akkor neked az a bajod, hogy a környezetedben lakó, hasonló gyesmamik lepattintanak, mint írod. Akkor hogyan nem szűntél még barátnak lenni? Más barátaid vannak? Akkor miért igényled azt, hogy a környékeden lakókkal összejárj meg együtt sétálgass? Nem teljesen érthető, mi zavar és frusztrál ennyire.

2017. ápr. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Utolsó

A barátaim, közeli ismerőseim nem itt laknak, hanem szétszórva Budapesten, tehát ritkán tudunk találkozni. Van köztük gyerekes is és nem gyerekes. Viszont, ha kell segítség, azért megpróbálnak segíteni, és nem elhajtanak.


De ettől még jó lenne kapcsolatokat kiépíteni, találkozni felnőtt emberekkel, beszélgetni, összejárni, mert baromi unalmas egyedül sétáltatni a gyereket minden nap. Ha elviszem a játszóházba, ott is csak ülnek egymás mellett az anyukák. Együtt is el lehetne menni pl. bevásárolni (akármilyen hülyén hangzik), vagy bármi, hogy kiépüljön egy baráti kapcsolat.

Nem mondom, hogy mindenki mindenkivel haverkodjon, de hogy egy egész lakóparkban, ahol minden 15. házban nincs gyerek (hála a CSÓK-nak), nem hiszem el, hogy ennyire nincs az embereknek igényük nyitni.

Amúgy is azt vettem észre, hogy úgy általában az emberek zárkózottabbak lettek.


Különben vidéki lakópark, az a tipikus autós hely, de én nem vezetek, játszó is csak egy van (még a régi kommunista játszó a lakópark szélén), a központ gyalog 1 óra séta, a vonat 20 perc séta, közelünkben csak egy trafik. Szóval igen, lenne igény a társaságra.


Régen az egyik anyuka tudott számítani a másikra, most meg nem. Ennyi.

És akkor én kisgyerekes vagyok, most gondold el, hogy akkor mit érez egy olyan, akinek nincs/nagyobb a gyerek és csak úgy lekopnak a barátai.


Visszatérve a kérdező problémájára, hogy még egy válasz sms-t sem képesek küldeni neki. Erre annyi a reakcióm, hogy minden kisgyerekes annyira ráér különben, hogy folyamatosan nyomja a face-t, hiszen a telón nonstop be van kapcsolva, de egy sms-t nem tud megírni. Aha-aha.

2017. ápr. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!