Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy jövök én ahhoz, hogy...

Hogy jövök én ahhoz, hogy mindenben irányítsam?

Figyelt kérdés

A kérdésem célja valami önvizsgálat-elmélkedésféle, hogy vajon jól teszem-e, egyáltalán megtehetem-e, hogy megszabjam a gyermekeimnek, mit csinálhatnak. Tudom, én vagyok az anyukájuk, az én feladatom kijelölni a határokat, megtanítani Nekik, mi a veszélyes, minek mikor van itt az ideje. És a gondolatmenetem egy idevágó példából indult ki. A 4 éves fiam este vacsora után kitalálta, hogy gyümölcslevet szeretne inni. Nálunk van egy ilyen szabály, hogy este, lefekvés előtt már nem iszunk lötyiket, max. vizet. Persze, a lötyi is 100 százalékos gyümölcslevet jelent nálunk, de akkor sem szeretem, ha este ilyet isznak. Vacsihoz tejet ihatnak, aztén már csak vizet, főleg fogmosás után. Na, nem kapta meg a gyümölcslevét. Nagyon nekikeseredett. Ternészetesen nem engedtem Neki, aztán el is felejtette. Jókedvűen meséltünk, aztán elaludt. Mikor kimentem az altatásból, rutin mozdulattal töltöttem magamnak egy pohár kólát (nem vagyok nagy kólás, de szeretem, és akkor megkívántam). És belémnyilallt, hogy milyen igazságtalan dolog: én simán megeszem-megiszom azt, amihez kedvem van, bármikor, a fiamnak meg nem adtam gyümölcslevet. Persze, arra mindig ügyelünk, hogy ha "bűnözünk", azt sem a gyerekek előtt tesszük. Tehát este nincs csoki, cukros lötyi, max. ha már lefeküdtek, mi pedig a férjemmel megnézünk egy filmet.

Szval igazságtalannak érzem ezt a helyzetet a gyermekem szempontjából. Ti mit gondoltok?


2017. ápr. 30. 23:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A napokban jártam én is így :-) aztán azzal mentettem fel magam, hogy majd ha ő nagy lesz, akkor majd ő is megteheti :-)

Nehéz ügy. Szabályok és betartatásuk. Ha kicsit engedsz, hát, vékony a határ...

Szerintem itt a következetesség a téma inkább, hogy hogyan tovább. Ha adsz neki akkor legközelebb mást is kérhet úgy hogy nehezebben fogadja majd el az elutasítást ha most engedsz.

2017. ápr. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Ez most még nem is olyan nagy probléma, kamaszkorban viszont meg fogod kapni szemtől szembe ezt a kérdést magától a gyerektől is.:-) Amennyiben a gyerek érti, mi az értelme a szabálynak, és azt is, hogy a szülei is emberből vannak, akik időnként hibázhatnak is, akkor nincs gond. A példaesetedben pl. én engedtem volna, hogy kivételesen igyon gyümölcslevet, ha annyira kívánja, de utána újra fogat kell mosni, el is mondtam volna, miért. Semmi baja nem lesz ugyanis a valódi, 100%-os natúr gyümölcslétől.:-)
2017. ápr. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Magamból kiindulva, sokszor kívánok édeset ebéd vacsora után. Tegnap is, egy picit sósabb szendvics után. A gyerekemnek is lehet evés után valami nasi, gyümi levek, gyümölcs, csokik. Ők is megkívánnak dolgokat, 4 évesen már felfogja, hogy édeset kíván.
2017. máj. 1. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel én azt látom problémának, hogy a gyerek nem fogja mint értékrendet magáévá tenni az egészséges táplálkozást. Neki ez csak valami plusz hülyeség lesz, amit be kell tartani, mert anyu azt mondja, aztán jön a kamaszkor és kóla pizzával lesz a napi menü. Nálunk nagyon fontos az egészséges táplálkozás, de ezt nem úgy kell elképzelni, hogy a gyereknek minden tilos, mi meg titokban ​eszünk-iszunk amit akarunk, hanem annyit tartatunk be, amennyit mi is be tudunk tartani.
2017. máj. 1. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Hat a cim mast sejtetett szamomra, mint a magyarazat :)


Cim alapjan: a szulonek kotelessege, feladata "iranyitani", de inkabb terelgetni a gyermeket es jora tanitani.

Tartalomra a velemenyem: a 100%-os narancslet azert nem az ordog muhelyeben gyartjak, ha kivanja egy poharkaval vacsi utan (vagy barmikor), siman adhatsz. NEM ettol lesz cukros vagy fogproblemas. Az viszont igenis gaz amikor egy szulo bort iszik es vizet predikal...esetedben kolat iszik es vizet predikal :) Azonkivul tokre mindegy, hogy este 6-kor vagy delutan fel otkor iszik egy poharral...Mosson fogat a vacsi + gyumolcsle UTAN. Esszel nevelj, ne azert, mert "megtehetem hogy tiltok dolgokat".

2017. máj. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%

Nalam az a szabaly h este mar nincs cukros dolog gyumile se !

15 eves es meg betartja :-D

A legkisebb 6eves o meg akarna harcolni erte de a nagyok leoltjak mindig :-D es mivel en sem eszek kenytelen beallni a sorba.

A alap olyan szabalyt allits fel amit evekig megallja a helyet es azt magadra is ervenyesid! Leven nem.leszel hiteles ha nem tartod be !

2017. máj. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Én is gyakran kívánok ilyesmit de nem véletlenül találták fel pl leves főétkezés után a desszertet sem.

Szerintem borzaszto lehet ugy élni, hogy csak akkor kapsz míg adnak, es nem is igen válogathatsz, én figyelek a gyermek kívánalmaira is. Én adtam volna ha az pl nem narancslé, mert az savasít.


Nálunk más oldalon okoz bonyodalmakat az hogy a szülőnek joga van e szolni bizonyos helyzetekben. Mivel már valodi érzései vannak..pl ha neki áll mosogatni es uszik minden akkor veszem észre, nagyon elkeseredik amikor rászolok, holott igazábol csak engem utánzott volna es jot akart azzal hogy ügyesen mosogat..es ha látja hogy ezért anya mérges, elszomorodik ill önbizalmat is veszirhet azzal hogy nem engedem, mintha azt sugallnám, ő nem képes az önellátásra. Ugyanez, amikor nem programozhatja a mosogépet amikor mosunk, stb...

2017. máj. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, valóban igazságtalan ebben a szituban. Másrészt kellenek a határok, de nyilván ésszel. Fogmosás előtt én adtam volna neki gyümölcslevet, ha azt kívánta, ahogy te meg a kólát.
2017. máj. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

En is adtam volna neki. De ha fogmosas utan kivanja meg na bumm, majd mos fogat megegyszer. Valahogy ez nincs nalunk kove vesve hogy csak egyszer moshat meg az sem hogy pl. 7-ig mosson.

Foleg ha en meg kolat vedelek :))))

2017. máj. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyebkent lefekves elott a tej semmivel nem jobb, mint a gyumolcsle, olvass utana.....olyan lepedeket kepez a nyelven ami szepen ejszaka erjedesnek indul, hogy ihajj. Es a kisgyerek fogmosassal nem tudja eltuntetni..legalabbis a nyelv es iny hatsobb reszeirol.

Szoval van egy logikatlan szabalyod. Pont mint egyik rokonunk, akinek a gyereke nem ehetett csokit kiskoraban, de ket pofara tomhette a Pombar csipszet.......

2017. máj. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!