Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy jövök én ahhoz, hogy...

Hogy jövök én ahhoz, hogy mindenben irányítsam?

Figyelt kérdés

A kérdésem célja valami önvizsgálat-elmélkedésféle, hogy vajon jól teszem-e, egyáltalán megtehetem-e, hogy megszabjam a gyermekeimnek, mit csinálhatnak. Tudom, én vagyok az anyukájuk, az én feladatom kijelölni a határokat, megtanítani Nekik, mi a veszélyes, minek mikor van itt az ideje. És a gondolatmenetem egy idevágó példából indult ki. A 4 éves fiam este vacsora után kitalálta, hogy gyümölcslevet szeretne inni. Nálunk van egy ilyen szabály, hogy este, lefekvés előtt már nem iszunk lötyiket, max. vizet. Persze, a lötyi is 100 százalékos gyümölcslevet jelent nálunk, de akkor sem szeretem, ha este ilyet isznak. Vacsihoz tejet ihatnak, aztén már csak vizet, főleg fogmosás után. Na, nem kapta meg a gyümölcslevét. Nagyon nekikeseredett. Ternészetesen nem engedtem Neki, aztán el is felejtette. Jókedvűen meséltünk, aztán elaludt. Mikor kimentem az altatásból, rutin mozdulattal töltöttem magamnak egy pohár kólát (nem vagyok nagy kólás, de szeretem, és akkor megkívántam). És belémnyilallt, hogy milyen igazságtalan dolog: én simán megeszem-megiszom azt, amihez kedvem van, bármikor, a fiamnak meg nem adtam gyümölcslevet. Persze, arra mindig ügyelünk, hogy ha "bűnözünk", azt sem a gyerekek előtt tesszük. Tehát este nincs csoki, cukros lötyi, max. ha már lefeküdtek, mi pedig a férjemmel megnézünk egy filmet.

Szval igazságtalannak érzem ezt a helyzetet a gyermekem szempontjából. Ti mit gondoltok?


2017. ápr. 30. 23:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon ritkán van ilyen. Nagyon figyelek arra, hogy amennyire lehet engedjek nekik. Olyat soha nem engedek meg, amiben a veszély halvány jelét látnám, vagy káros lenne rájuk. De amiben csak lehet engedek. Ilyen nálunk ez is. Ha kakaót kívánnak adok neki, de mértékkel, mivel megfogja a székletüket. De olyan nincsen, hogy zérótolerancia. Ha kívánja miért ne? Én lefekvés előtt nem igazán itatom őket, de ennek egészen más oka van, hogy ne pisiljenek be éjszaka, szóval tényleg csak ha szomjasak, nem isznak sokat este. Na meg persze fogmosás után nincsen cukros dolog, de ez is csak más okból, nem abból, mert ez egy egyszerű szabály. Ennek konkrét oka van, amit el is mondok nekik és meg is értik. Pont négyéves a nagyobb lányom, de még a kicsi (2,5) is érti. Csak el kell neki mondani. Ugyanez van a hajukkal. Tudják, hogy lehet hosszú, csak az oviba/bölcsibe felkötjük. A nagynak éppen most lett rövid, mivel mondta, hogy nem akarja mindig felkötni, szóval most a fülénél kicsit lejjebb ér. Nem bánta meg. A kicsi meg jön, hogy kössük fel "rózsaszínnel/kékkel/lilával/, stb... Szóval különbözőek, de nálunk is vannak szabályok. Ezzel a haj dologgal nálunk is voltak gondok, de én elmondtam nekik. Én akkor kötöm fel ha otthon vagyunk. Ha kilépek az utcára engedem le, mivel nekem az előnyösebb. Nekik fordítva, ha megyünk kötöm fel nekik, mivel az arcukba lóg, otthon ha őket nem zavarja tőlem leengedhetik, de én a sajátomat kötöm fel. Nem értette a nagy, hogy miért van. Mondtam neki, hogy az én hajam már leengedve is jól áll, ki tudom vasalni, be tudom göndöríteni, nem lóg ezért szanaszét. Az övéket még vasalni nem fogom, ezért vagy engedik, hogy felkössük vagy lehet rövid. A nagy ekkor döntötte el, hogy rövidet szeretne. Szóval hiszek abban, hogy engedni kell ha lehet, ha pedig nem lehet, akkor magyarázzuk el nekik, ne az legyen a válasz, hogy "mert csak/mert ez a szabály".

Meg felesleges szabályokat se gyártsunk, mert mi vagyunk a felnőttek!

2017. máj. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

En azt gondolom,hogy vannak alap szabályok amikből nem engedünk akármi van.

E mellett van egy rendszer,ahogy éljük az életünket az alapján amiről mi azt gondoljuk hogy jo(pl nalunk is este mar csak víz van,vacsi után nincs édesség,délelőtt sincs édesség nalunk).Ez viszont egy rugalmasabb dolog,vagyis inkább úgy fogalmazok hogy vannak kivételek,egy ilyen eset amit leírtál az nekem pont ez a kategória.Attol meg nem fog felborulni minden ha egyszer megkívánja és meg van engedve.

Foleg a kaja témában nem szeretem a túl nagy szélsőségességget,mert tartok tole hogy a ló másik oldalára billenhet a dolog később.Peldaul egészségesen érkezünk,minden nap van zöldség gyümölcs,főzök,sutok nekik egészséges alapanyagokat használva,de időnket elmegyünk a mekibe mert azt annyira szeretik!kb negyed évente 1x,de azt nagyon élvezik.Es nem azert megyünk mert követelik!

2017. máj. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!