Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért törődnek bele a szülők...

Miért törődnek bele a szülők abba ha a gyerek rosszul mond ki szavakat?

Figyelt kérdés
Amikor a gyerek beszélni tanul előfordul, hogy félrehallások miatt vagy mert nem tudja kiejteni, rosszul mondja ki az adott szót. Vannak szülők akik aranyosnak találják és ők is elkezdik az a szót úgy mondani mint ahogy a gyerek, helytelenül. Ebből kifolyólag a gyerek rosszul tanulja meg, és okáig helytelenül használja, rosszul ejti ki, mivel megkapta róla visszajelzést hogy az a szó úgy helyes. Miért teszik ezt az ilyen szülők? Miért nem gondolnak arra hogy ennek rossz hatásai lehetnek a gyerekre? Nektek mi a véleményetek erről?
2017. máj. 8. 08:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
39%

"Miért törődnek bele a szülők abba ha a gyerek rosszul mond ki szavakat?"

"Vannak szülők akik aranyosnak találják és ők is elkezdik az a szót úgy mondani mint ahogy a gyerek, helytelenül."


Akkor most mi a kérdés???

2017. máj. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Én olvastam erről és próbálom is kikerülni, ha rosszul mondja helyesen ismételni. De még csak kevés szót mondd szóval nem nehéz.

De tényleg nagyon édesek akkor is, ha rosszul mondják ki. Barátnőm lánya már nagyon sokat beszél és a kedvencünk a katicabogár, nagyon nehéz megállni, hogy ne azzal a 3 "hibával" ismételjük utána. Mert tényleg aranyos.

2017. máj. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
74%

Ez csak 1-1 szó nem hagyja rá egy szülö sem az összes szót.


Pl a kisebbikem mindig azt mondta, hogy megyünk haja mosába. Èn is ezt mondtam mindig, hogy ma haja mosa lesz... Még is 5 évesen a gyerek simán azt mondja már, hogy ma hajmosás lesz. Vagy is a gyerekek simán megtanulják a helyeset. Nem kell ezen kiakadni, és túl reagálni.

2017. máj. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Tulreagalod. Ugyanugy fog beszelni, mint mindenki mas, ugyanis ugyis megtanulja hogy mondjak helyesen az adott szot.
2017. máj. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%
Anyám a mai napig használ 1-2 szót, amit öcsémmel ferdítettünk kiskorunkban. Oszt mégis lett diplománk, nézzenek oda.
2017. máj. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is túlreagálod, legkésőbb az óvodában, közösségben úgyis megtanulja helyesen. Ettől függetlenül nekem elég infantilisnak tűnik, ha egy felnőtt babanyelven beszél, de én amúgy is hajlamos vagyok nyelvtannáciskodni.:-)
2017. máj. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekeknél nem ugy megy a nyelvtanulas hogy ha egy szot helyesen mond, akkor a tobbit is es forditva.

Nem huznak sémákat a szavakra!

Pl gyermekem kimondja, hogy papa, de a pók neki ók.

Vagy kimondja hogy mama, de a pumpa mégis puppa.

Vagy kimondja hogy baba, a béka mégis csak éka nála.

Vagy kimondja hogy lila, a tollat szavában az l mégis egy magyartalan zöngés hang

Végtelen a sor.


Szoval ha egy egy szóban a helytelen kiejtés is rögzül az nem jelenti hogy hátráltatva lenne beszédtanulásban.


Habár én az általa kitalalt szavakat szoktam csak ismételgetni.

Igazábol amikor a hangokkal játszik

Van, hogy azt énekli kulonnbozo hangszinteken, hogy póta póta póóta póó :) vagy móna móna móó :)

Nekem ezek viccesek :)

2017. máj. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi a pelenkát pelusnak hívtuk, gyerek pedig pulesnek. Rajta maradt, most a másodiknál már pulesnek hívjuk, de nyilván meg fogja tanulni, h az pelenka. 😂

A gyerek orrát pedig ormánynak hívom, "gyere fujjuk ki az ormányod" mégis tudja, h az orr.

És igen, kedvesnek találjuk ezeket a szavakat, én pl a petrezselymet teplepselyemnek hívtam, hiába vagyok 30 éves, néha így mondjuk családi körben. Nem kell ebbe többet belelátni, mint ami, gyerekszáj, cuki.

2017. máj. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
60%

Csak érdekességképp:

A gyerekek szavanként, nem hangok szerint tanulják a beszédet. A kínai nyelv pedig ezt meg is tartotta. Ott még suliban is szótagonként tanulnak ill képi módszerrel.

Az abc-re nem is tudom milyen logika szerint tértünk rá de valoszinű hogy ez a tanulási mdszer neheziti meg a felnott nyelvtanulást

2017. máj. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

A férjem kiskorában a repülőt kuinak hívta, mégis ép értelmű, beszélni igen csak tudó felnőtt lett belőle...

És mai napig kuizzuk a repcsit. :)

2017. máj. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!