Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért törődnek bele a szülők...

Miért törődnek bele a szülők abba ha a gyerek rosszul mond ki szavakat?

Figyelt kérdés
Amikor a gyerek beszélni tanul előfordul, hogy félrehallások miatt vagy mert nem tudja kiejteni, rosszul mondja ki az adott szót. Vannak szülők akik aranyosnak találják és ők is elkezdik az a szót úgy mondani mint ahogy a gyerek, helytelenül. Ebből kifolyólag a gyerek rosszul tanulja meg, és okáig helytelenül használja, rosszul ejti ki, mivel megkapta róla visszajelzést hogy az a szó úgy helyes. Miért teszik ezt az ilyen szülők? Miért nem gondolnak arra hogy ennek rossz hatásai lehetnek a gyerekre? Nektek mi a véleményetek erről?
2017. máj. 8. 08:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden családban van saját "szleng" és nem csak babakorból lehet ám megfigyelni ilyen példákat, felnőtt viccelődést vagy bakikat is felkap a "közönség" :) Persze mennyiségen is múlik, ne beszéljenek totál külön nyelvet, de ha jár a gyerek közösségbe, akár csak játszótérre, ott másokkal is kommunikál vagy hallja, hogy a szülő mással miképp beszél, és egyébként meg olvasnak, mesélnek, énekelnek neki, nem hiszem, hogy mondjuk 30 ilyen szó problémát okozna: megtanulja, mit hol használjon/érdemes használnia, és max. ovis korra szerintem ezek "idézőjeles" mivoltát is megérti. A másik véglet, hogy rászólni, javítgatni is káros a gyereket, dadogást okozhat. Szóval a véleményem, hogy csak lazán :)
2017. máj. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Nem is az lenne itt a gond hogy a gyerek nem tanulná meg helyesen előbb utóbb a szót. Hanem amikor óvodába kerül. Akkor ha bizonyos szavakat ő létezőnek hisz, de csak ő gondolja ezt. Akkor ez az önbizalmára és a személyiségfejlődésére lesz rossz hatással.
2017. máj. 8. 10:27
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

A ovisok a beszéd minősége miatt nem diszkriminálják egymást, az biztos.

Max a nevelők...

2017. máj. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Kérdező, fogadjunk, hogy nincs gyereked...
2017. máj. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legtöbb családban a gyerek tudja, hogy hogy van az adott szó helyesen, még akkor is, ha a szülők belemennek a játékba és ők is úgy használják néha, ahogy a gyerek. Mert hallja máskor is, másoktól, családon kívül, filmekből, tévéből, utcán, akárhol. De akár a szülőktől is, amikor épp egymással beszélnek.

Például nálunk a gyümölcsnek, kenyérnek egy ideig "héjája" volt, de azért mindannyian tudtuk, hogy héjuk van igazából, túlragozás nélkül. Ennek ellenére néha még ma is viccelődünk ezzel.

2017. máj. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

"Hanem amikor óvodába kerül. "


Gondolod akkor lát először embert???

Azért az óvoda előtt sem csak az anyától tanul beszélni a gyerek...


És nagyon sok gyerek nem beszél még tisztán, amikor kezdi az ovit. Szerencsére a gyerekek ezzel nem igazán törődnek. Semmi baja nem lesz a személyiségfejlődésének, mert 1-1 szót rosszul mond vagy használ...

2017. máj. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

#10-es: Az én fiam a repülőt natuinak hívta úgy másfél-2 éves korában. Mai napig nem tudjuk hogy miért, hogyan, honnan jött. De mi is szoktuk mondani még most is (25 éves a "gyerek").

És még van egy csomó ilyen szó, mindháromtól.

2017. máj. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

36 eves vagyok , es a mai napig " rakott kert - nek " hivom a rakott kelkaposztat.

Nem kell ezen fennakadni, es ne zavarjon, hogy mas mit csinal , es mit nem a gyerekevel.

2017. máj. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Én úgy gondoltam annó, és a mai napig logikusnak tűnik :D hogy ha van almafa, meg körtefa, akkor van nyírfafa is. Öcsém meg mindig fiklit akart reggelizni. :)
2017. máj. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nálunk Debrecen az bedlecen, Miskolc meg kisbolt 😀

A legkisebb is 14 eves...

2017. máj. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!