Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kell megtanítani egy...

Hogy kell megtanítani egy kisgyereket arra, hogy kiálljon magáért?

Figyelt kérdés

Jellemzően az erőszakosabb gyerekek szüleitől hallottam már nem egyszer ezt a remek mondatot.


De hogy lehet ezt a gyakorlatbn kivitelezni, ha a gyerek félénkebb, visszahúzódóbb?


2-4 éves korosztályra gondolok.


2017. ápr. 5. 23:23
 1/9 anonim ***** válasza:
na ez engem is érdekelne. nekem 2.5 évea a lányom, fát lehet vágni a hátán, nyugodt, bájos kedves teremtés, mindenkihez odamegy mindenkinek odaadja a játékát, mindnekivel játszana, de bizony ha jön egy erösebb azzal nem tud mit kezdeni...sőt fel sem veszi ezeket a dolgokat, ha elveszik tőle a játékat akkor nem foglalkozik vele, nem sír, megy és csinál valami mást, abszolút kerüli a konfliktust. mindez nem meglepő, én is ilyen vagyok. nem lát példát az ellenkezőjére...így hogyan tanítsam meg őt ilyesmire? jó volna tudni :)
2017. ápr. 6. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez a megtanítani szöveg elég bugyuta, lévén, hogy 2-4 éves gyerekekről van szó. Azt tudnám elképzelni, hogy játszótéren amikor el akarják venni a játékát pl. homokozás közben, akkor mellette lenni és megkérdezni tőle, hogy "oda adod ? Vagy szeretnèl még játszani vele stb...?" És ha mèg szeretne játszani vele akkor te megmondod az elvevő gyereknek, hogy sajnálom, deemost nem adja oda a Pistike, majd kérd el későb. Ha ezek párszor megtörténnek körülötte, akkor csak megranulja ezt a viselkedési formát. Egyébként szerintem ez inkább jellembeli, habitus adottsága. Pl.a lányom ellenkezője. Ha tőle el akarnak venni valamit, a vègsőkig küzd érte. Én azt próbáltam erősíteni, h engedje másnak is megnèzni a bicaját, vagy homokozni a formáival. Legyen egy kicsit engedékenyebb. Azért a közösségben felerősödnek a dolgok és harciassabb lesz a gyermeked.
2017. ápr. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Adtam már ezt a tanácsot.


Én szoktam a gyerekkel harcolni és engedem érvényesülni néha az akaratát.


Szerintem emiatt mer néha kiállni ellenem is és mások ellen is, amikor egyébként nem ő a főnök.


Harcnál egyenlő felek vagyunk, általában megkergetem, vagy ha ő kezdeményez akkor megcsikizi a talpam vagy kiveszi a kezemből a telefont, a füzetet, tvirányítót ami épp ott van. Szóval csinál valamit, amit nem szabad. Ilyenkor tudom, hogy harc lesz, megkergetem hamm hammal, aztán ő kerget, ha elkapom megcsikizem, belefújok a pocakjába, megharapom a lábujját, vagy csak lógatom, vagy mindet egyszerre. Ő is támad, folytatja a "rosszalkodást" vagy megpróbál belefújni az arcomba/orromba, felcsimpaszkodik a hátamra, próbál rámülni, belenyúlni a számba meg ilyenek. Nagyon vicces, mindketten élvezzük. Ettől függetlenül, ha rászólok más esetben, szót fogad.


Szerintem az is sokat használt, hogy babakora óta dönthet. Nyilván nem nagy dolgokban, de mondjuk választhat zoknit akkor is, ha én már rá akartam adni egyet, mondhat ellent nekem, aminek néha engedek, ha reálisnak látom. Pl teát vagy üdítőt vagy tejet akar inni, én meg mást töltöttem neki.


És ezt mind egy nem beszélő 2 éves teszi, aki visszaveszi(kérni nem tudja), amit elvesznek tőle. Nem mindig ítéli meg helyesen a dolgokat, van, hogy ő az, aki elvesz dolgokat, de megkínálni is szokott más gyereket játékkal.


Bölcsis, de játszótéren én is tanítgatom neki a szabályokat.

2017. ápr. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3-as totál hülyeséget ír.

Egy alamuszi gyereket nem lehet "megtanítani" erre, főleg nem 2 évesen.

Tudom, mert egy nagyon mulya fiam van. Ha idegen szólítja meg, szoborrá dermed. Lefagy. Mindegy, hogy felnőtt, vagy gyerek.

Én hiába "birkóznék" vele "edzés" gyanánt, én az anyja vagyok, nem egy idegen gyerek. Nekünk más a viszonyunk, nyilván velem több mindent enged meg magának, mint egy vadidegennel.


Ezt nem lehet "tanítani" nekik. Fiam hiáába volt bölcsis 2,5 éves korától, akkor is ilyen volt a játszótéren pl. Most ovis, vegyes csoport 30 gyerek. Valamit "fejlődött", de idegenekkel szemben még mindig tartózkodó.

2017. ápr. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4: azért mert neked nem sikerült megtanítanod, attól még nem kizárt hogy meglehet :) nekem tetszik amiket a 3-as írkál, bár ez nálunk meg van, az apja minden este így játszik ugyanis vele, mégis olyan amilyennek leírtam (1. hozzászólás)
2017. ápr. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1: csakhogy a te gyereked nem "félénkebb, visszahúzódóbb", ahogy a kérdező is írja, meg amilyen az enyém.

Ilyen gyereknek nem lehet TANÍTANI ezt.

2017. ápr. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sem tanulja, mint a számokat, vagy a bukfencet, hanem ráragad a küzdés és az egyenlőség, akaratérvényesítés a jellemére, formálja a személyiségét. Beleépül, hogy amit akar, azért küzdjön. Akár szavakkal, jelzésekkel, akár tettel.


Nyilván verekedni nem tanítom, azt nálunk sem szabad, fájdalmat nem szabad okozni, de egy gyerekre anno ráült a bölcsi első hetében pl. Más gyerek meg harapott, nála ez nem játszik. Ütni sem üti a gyerekeket, hanem oddébbtolja őket. Szerintem ezeket a játékunkból "tanulta".


Illetve már csapkod, és egyszer harapott is (gondolom eltanulta bent), de alapvetően más módszerei vannak az akarata kinyilvánítására.


Egyébként mikor babaként vittem először játszótérre 1 éves kora körül, kis puding volt, a nagyobb gyerek lazán elvette a labdáját ő meg nem csinált semmit vagy beelőzte a csúszdánál más.


Nemtudom, hogy ez a korának tudható e be, vagy habitusváltozás történt, de mióta nem kímélem mert nem baba, azóta kiáll magáért.

2017. ápr. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyébként te autózás vagy babázás közben is az anyjaként játszol vele?


Mert ilyenkor én pont úgy viselkedek és játszok, mint egy gyerek tenné. Mintha barátok lennénk, vagy én is idegen gyerek lennék. Ilyenkor egyenlő a viszonyunk, nagyon élvezi, máshogy szólok rá, ha valami nem tetszik, mint általában.

2017. ápr. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Attól, hogy játszok vele, a személyem még ugyanaz. Ismer engem, az anyja vagyok.

A játszótéren a gyerektől sem a viselkedés miatt dermed le, hanem mert IDEGEN. Aztán meg persze a viselkedésére gyakorlatilag úgy reagál, hogy engem keres, hogy "anya segíts".

Akinek nem ilyen személyiség a gyereke, az nem érti ezt.

Ahogy egyik válaszoló írta, idővel rájön, hogy hogyan érvényesüljön, hogyan reagáljon mások viselkedésére, amikor közösségbe kerül. Már ha akar. Van, aki mindig "csendes figyelő" típus marad...

2017. ápr. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!