Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tudnám elérni, hogy a...

Hogy tudnám elérni, hogy a gyerekem ne legyen annyira közvetlen idegenekkel?

Figyelt kérdés
2,5 éves. Engem nagyon zavar, hogy bárkihez odamegy. A játszón is sokszor tapasztaltam, főleg, ha esznek valamit, hogy ő odamegy és ha kínálják akkor el is fogadja. Ha meg szólok, hogy ne és menjük játszunk stb. akkor vagy hiszti van vagy nagyon nehezen bírom rá, hogy eljöjjön. (Hozzáteszem engem már az felhúz, ha valaki pikniket tart a játszón és körülötte ott ácsingóznak a gyerekek.) Természetesen nem azt akarom, hogy féljen.
2017. máj. 16. 23:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
39%

Én a 2,5 évesemnek még túrórudit vagy tejszeletet vagy dörmit is adok neki például a hintában. Általában akkor ha a közelben nincsen senki, de az nem érdekel, ha a játszótér területén van valaki. Volt már hogy odajött egy kislány hozzánk, mondta hogy kér. Megkérdeztem az anyukától hogy kaphat- e és adtam neki.

Az én életemet nem fogja más rögeszméje befolyásolni. A gyerekekkel bunkó nem vagyok, de a szüleik nem érdekelnek. Komolyan mondom, ott tartok hogy az ilyen hülyeségek miatt egyre jobban azt érzem, hogy gyűlölök kisgyerekes helyekre menni. Nem a szegény, ártatlan gyerekek miatt, hanem a mindenen pattogó anyucik miatt.

2017. máj. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
21%

Azért egy majdnem 3 éves gyereket, megkéne nevelni hogy akkor egyen mikor kajaidő van. Az oviban sem fognak ám kekszivel rohangálni utána.

Hát ha nálad az a neveletlenség h egy ekkora gyerek odamegy ahoz akinél olyas valami van amit ő szeretne, az baj.

Ha úgy megy oda h Aggyáááá mááá, vagy elveszi, az Neveletlenség!


Kérdező a lényeg, h én a 2 évesemnek elmondom, hogy ha éhes akkor hazamegyünk. Eszünk, alszik ( többnyire 10 körül megyünk le) és ha felébredt mehetünk vissza.

Egy kis hiszti van ilyenkor. De nem vészes.

Ha nagyon korán van, akkor sétálgatunk még, majd haza.


Ahoz nem tudok írni h bárkihez odamegy ( a lányom inkább félénk) ha csak nem lát "piknikezőket" az persze egyből érdekli h mit esznek

2017. máj. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm. Már azt hittem én vagyok a különc, hogy a 2,5 évesemet rendszerességre nevelem. :) Pont az jutott az eszembe, hogy az oviban se fogják külön etetni a 20 gyereket.

Ugyanez van nálunk is, ha éhes jövünk ebédelünk aztán alvás majd újra játszótér ha nincs más program.

2017. máj. 17. 13:36
 14/17 anonim ***** válasza:
24%

Utolsó előtti vagyok. Az enyém bölcsis, ott sem rohangálnak utána. De gondolom hallottad már, hogy a gyerekek rugalmasak :D

Például az ilyenektől vagyok én az anyja. Hogy nem minden úgy zajlik, mint a bölcsiben/ oviban. Itthon nem 20 gyerek van, nekem csak ő van, nekem ő az első.

2017. máj. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
nkinek mi a rendszer. a lanyom eszik 8kor aztan 10kor ajatszoteren es delben ebedet. ez nem rendszer?
2017. máj. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
senki nem rohangal utana. az asztalhoz ul es egyutt eszunk regfelit 10 orait ebedet uzsonnat es vacaorat. haebbol valamelyik a jatszoterre jon ki, akkir ott fog enni es nem kell utana rohangalni, mert o jon oda hogy ehes, en meg szaranya modjara megetetem ha éhes. tudtommal a bolcsiben is van 10 orai
2017. máj. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

:) ha ott jön ki....

És pörit viszed dobozban a játszóra?

Vagy akkor éppen csak valami sütit ebédel?


Persze az abyha vagy, nem óvónő. És a gyerek is tudja h otthon illetve anyával lehet, csak az oviban nem.

És szeret oda járni? Vagy ott -"gonoszak" vele, mert ha kimennek az udvarra nem ehet- alapon van a gyerkőc?


Mert én egyrészt azért csinálom így h ebből ne legyen gond. Hogy ezt szokja meg. Ha kimegyünk, akkor játszunk, majd bent eszünk

2017. máj. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!