Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti is szoktatok így járni...

Ti is szoktatok így járni baba vagy kisgyerek mellett?

Figyelt kérdés

Már egy ideje feltűnt, de most már látványos.

Szóval arról van szó, hogy van egy 3 és egy 5 évesem, és egyre gyakrabban előfordul, hogy elfelejtek mellettük enni. Egyszerűen elfelejtem. Amikor éhes lennék akkor sokszor van, hogy nincsen rá lehetőségem, aztán meg elmúlik az éhségérzet és azzal el is felejtem, hogy nem ettem. Ma például fél kettőkor jutott eszembe, hogy egy fél banánt ettem és egy sovány joghurtot. De ez egyre gyakrabban előfordul. Este megfogadom, hogy figyelek rá másnap, de aztán kezdődik reggel az őrület és elfelejtem. 1 hónapja értem el azt a súlyt, amivel teherbe estem az elsővel. De most már konkrétan kevesebb vagyok, mint a gyerekek előtt és eléggé látszik, negatív értelemben.


Tudom, hogy változtatni kell és próbálok is. A kérdésem csak annyi lenne, hogy más szokott-e így járni a gyerek mellett.



2017. máj. 25. 22:06
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
15%

En folyamatosan!:)))

Sokszor este 9-10 korul jut eszembe h hoppa ma nem is ettem. Szokszor a folyadekkal is igy van, hogy alig iszom.

Kozel 2 eves a lanyom, neki fozok minden nap, de en egyszeruen kajaigenytelen vagyok! 😂

Korog a gyomrom, de nem foglalkozom vele.1-2 keksz megoldja.

Aztan este probalom potolni, hogy legalabb aludni tudjak.

2017. máj. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
83%
De 21-es! Te nem ülsz le a 2 éveseddel enni? Csak eléteszed az ételt, és mész a dolgodra, ő pedig eszik? Ha leülsz és együtt esztek, nem felejtesz el enni. Ilyen egyszerű a dolog!
2017. máj. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hulye szokasokat "tanitanak" paran a gyereknek. Nem eszunk, ossze-vissza eszunk, stb.

Fontos hogy megtanuljanak etkezni normalisan, csaladdal egyutt, kulturaltan, asztalnal. Miert nem tartjatok ezt fontosnak? Aki meg este kilencig nem eszik, ekkora baromsagot meg sosem hallottam. Biztos jo eloadni a "nekem meg enni sincs idom" elfoglalt anyukat, pedig valojsban a hulyeseg magasiskolaja. Amig eszik a gyerek mit csinalsz, nezed? Mennyibe tartana magad ele is venni egy adag etelt?

2017. máj. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Valaki említett egy fontos tényezőt:

RENDSZERESSÉG, napi ritmus.

Pici korban (legalább 7/8 éves korig) feltétlenül fontos a napi ritmus, a rendszeresség, az érzelmi biztonsághoz!


Nem kell mereven percre, és ki is maradhat NÉHA a terv szerinti, pl ha nem éhes a gyerkőc, esetleg kimaradhat egy étkezés.


De alapvetően legyen tendencia, hogy mikor étkeztek, tehát kb mindig ugyanabban az időpontban.


És legyenek meg az étkezéshez a körülmények legalább pici korban, pl a hangulat, és ráadásul tényleg együtt étkezhetnétek...


Ha nincs meg a napi ritmus, kisgyermekkorban érzelmi bizonytalansághoz vezet, az pedig visszahat -többek között- az étvágytalanságra. Ördögi kör. Amiből ki lehet lépni, ha bevezeted, hogy mindig ugyanazon órákban eteted, és tényleg ennek megfelelő körülményekkel, pl tablet nélkül.


Egyéb ötlet:

amikor elérkezik az étkezés ideje, az előtte levő percekben pl étellel kapcsolatos tevékenységre ráveheted, pl odaviszed a hűtőgéphez, belenéztek, kezébe adsz ételeket legalább nézni azokat, amikből ehet;

és/vagy főzőcskét játszhatsz vele, műanyag játékokkal. Ezek megadhatják a hangulatot.

2017. máj. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
15%

21-e vagyok! De leulok, csak nem erdekel a kaja. Mit nem lehet ezen nem erteni?

Semmit se kivanok enni. Gyerek eszik mindent, ugyes, nem valogat.

2017. máj. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy nem kivanod, nem egyenlő azzal, hogy elfelejtesz enni. Egyébként baromi egészségtelen amit csinálsz
2017. máj. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
83%
Ez nem most fog megmutatkozni, hanem 40-50 korul, gyomorfekely es egyebek tarsasagaban.
2017. máj. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok, nálunk a hónapokig tartó hajnal 4-5 közötti ébredés volt az, ami miatt kialakult a napi 2 evés. A gyerek jóízűen reggelizett de én rá se tudtam nézni. Az ebéd és a vacsora együtt volt akkor is és ennyit ettem egész nap. Nekem meglett a hátrányom ezzel az étrenddel így változtattam, ennek is meglett az eredménye (jobb étvágy, rendszeres wc-re járás) szóval én teljes mértékben megértem azt, aki sokáig elvan kaja nélkül de azért buzdítanálak titeket a változtatásra, jobban is éreznétek magatokat, ahogy én is!
2017. máj. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Mikor megszületett első fiam nem volt időmenni,nagyon csúnyán lefogytam.Férjem is külföldön dolgozott,nem volt segítségem.Egyedül voltam akicsivel állandóan. Mikor otthagyta a külföldi munkát akkor rázódtam helyre.

Második faim születése után nem volt olyan,hogy n egyek,mivelaz elsőt is etetni kelltt.Együtt ettünk. Megesett,hogy nemkellett az étel,vagy csak egy keveset,a maradékot ettem meg,dde ettem.

Most,hogy 1 éves a kisebb vele is eszem. Haitthon van a nagyobb,mert beteg és nincs oviban vagy szünidő van akkor mindig együtt eszünk. Próbálom az ebédet és a vacsorát is összehangolni,csalaádi evéssé,de ha a férjem épp dolgozik akkor 3an eszünk.

Nekem fontos a rendszeresség és az együtt evés.Így jobban esik mindenkinekaz étel. Ésén jobban jól lakok halátom őket is enni.

ez segített nekem,hogy ne fogyjak,hanem plusba legyet a kilókkal,mert amúgy is vékonyka voltam.


Próbálj változtatni rajta,egyetek együtt,nehezen fog menni az összeszokás,de a végeredmény jó lesz.

Egyél velül így a kicsi is látnifogja,hogy hoygan kell.Ültesd mellé a nagyobbat,róla hamarabb példát vesz,mert a gyerekek utánozzák egymást.

Sok szerencsét.

Ha kell írok privátban is egy pár ötletet. :)

2017. máj. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!