Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek van értelme a...

Szerintetek van értelme a játszotérnek, ha a gyerek csak másokon mozizik?

Figyelt kérdés

Hiába foglalkozok vele, lehet un már..., inkább mindig más szulokkel, gyerekekkel játszana, de mivel mindenki passziv vele, igy másokon mosolyog (joindulat! Kedvességből), másokat néz, követ es joformán áll/ül a játszotéren.

Persze néha csúszdázik is, stb.


De lassan nem látom igy értelmét, hogy Ezért kell nekem munka után szinte minden nap fáradtan "étlen szomjan" szenvednem. Kap ettől élményt a gyermek, fejlődik egyáltalán, vagy bármi?


2017. máj. 26. 18:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem kell és nincs is szüksége arra a gyereknek, hogy minden nap a játszótéren legyen.

Pláne így, hogy neked is megvan a maga baja.

Amúgy nem tudom, hogy kertes házban laktok? Vagy nyugisabb helyen? Ha hazaérsz a munkából, egyél, igyál, pihenj meg egy kicsit, aztán menjetek ki az udvarra, vagy a ház elé, vagy hétvégén menjetek a játszótérre. Én se vittem minden nap a játszótérre ilyen kicsiként a fiamat. Kimentünk az udvarra, vagy az utcára kicsit, néha meg elmentünk a játszótérre.

2017. máj. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is szeret másokkal játszani és sokszor tényleg nem barátságosak vagy a megszokott baráti körrel játszanak a gyerekek. Ha észreveszem, hogy nem kapható erre a többi gyerek akkor elhívom és megpróbálom lefoglalni. Érdemes lenne neked is haverkodni a játszótéren, ha mindig oda jársz akkor már kéne lennie barátjának. De amúgy sokszor nem mással akarnak játszani, hanem a másik játéka érdekli őket és eljátszanak egymás mellett. Nálunk működik a csere-bere is.
2017. máj. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Nekem úgy tűnik, mintha a gyermek igényelné. Ha 1-2 napot kihagyunk és munka/bölcsi után egyből hazajövünk, harmadnap már tiszta nyűg. (Panelben élünk...)

Próbáltam más játszókat, csak az egyik mindig kihalt, a másikra meg érdekes anyák járnak (pl ugy szidják a gyerekeiket, hogy "ha leveszed a cipőd és felfázol, ha megd:oglesz is, mész holnap suliba"már a megjelenésemmel is kirívok(normális öltözék, nem trottyos kitérdelt melegítő.), még egy ujabb jó játszo meg messze van.


Ahova járunk, kb minden jo, csak nekem sok és el is bizonytalanodtam megéri e, amit a gyereknek nyújt. De persze, rugalmas is a dolog, megesik, hogy a játszoteret kikerülve baktat mellettem csak a boltba és haza, de pl ma is mindenáron lételeme volt, hogy menjünk be, már akaratosan nyitotta a kapuját.mintha a bölcsiben nem is játszott volna, pedig pont ma láttam, ahogy egy kislánnyal fogócskáztak, direkt elestek, nagyokat nevettek a bölcsiudvaron, fel kellett volna venni, szívmelengető látvány ez a gyermeki őszinte boldogság :)

2017. máj. 26. 20:22
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Legyetek kint, de ha azt látod, hogy nem köti le, akkor menjetek el biciklizni, motorozni, sétálni. Vagy 1-2 óra után menjetek haza, játszatok otthon. Néha menjetek arra a messzebbi játszótérre.

Néha vigyél új játékot-buborékfújót, aszfaltkrétát, karikadobálót, célbadobót stb.

A többi bölcsis gyerek melyik játszótérre megy, menjetek ti is oda.

2017. máj. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
63%

Tényleg nem érti senki?

Hiába szeretne játszani a kicsi a többi gyerekkel, se azok se a szüleik nem nyitottak rá.


Ezt én is tapasztaltam, hogy egyre több anyuka zárkózik el. A gyerekek is vagy a tesóval, vagy azzal a pár kis baráttal játszanak, a többi gyerektől, akiket nem ismernek alapból elzárkóznak. Elvannak a saját világukban, nem hajlandóak nyitni a másik felé.

Nem azt mondom, hogy mind, hanem azt, hogy ez egy egyre jobban terjedő jelenség.

2017. máj. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
66%

Ha este 7re értek haza, akkor mikor van együtt a család? Mikor vacsoráztok, beszélgettek, fürödtök, meséltek, stb?

Mi is panelben éltünk akkoriban, de ovi után már nem mentünk játszótérre. Hazamentunk, átbeszéltünk a napot, vacsorázni együtt apával, meséltünk, este 8 körül alvás volt.

2017. máj. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Így itthonra szinte már ezek a "kötelességek" maradnak csak, családi élet, vagy szimpla élet "nincs", de a gyermeknek meg a 4 fal a nem élet. Este már csak vacsi készítés/melegítés, amíg hűl, rendrakás, vacsora, fürdés, fogmosás, ha nem vagyunk hullák, akkor van meseolvasás, esti tej, alvás.


Tényleg. Én hazavágyok, a gyermek meg jóformán nem akar hazajönni. Érdekes.

2017. máj. 26. 22:21
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
A benti játék miért ne lenne élet a gyereknek? Együtt főzni, teregetni stb miért ne lenne érdekes egy gyereknek? Ennyire nem szabad és nem kell alárendelni magát az embernek. Persze a legjobbat akarja a gyereknek minden anya, de nem mindenáron. Játszik a bölcsiben az udvaron, sétál haza fele a friss levegőn. Ezek után nyugodtan leülhet otthon és építhet kockából, színezhet, segíthet neked. Szerinted ez normális élet, amit ti műveltek?
2017. máj. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Apuka sincs???
2017. máj. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt akartam írni, mint a 18-as!

Ne hagyd, hogy a gyerek irányítson. Azt írod ő akart menni a játszóra, nyitotta az ajtaját. És? Ha neked dolgod van/fáradt vagy/nincs kedved, akkor megmondod neki, hogy ha ma nincs játszó és kész.

Más szerinted mit csinál este? Van egy kicsi idő együtt, akkor csináljátok az otthoni szokásos dolgokat.

Vacsorakészítésbe nem vonod be? Neki az is épp elég érdekes, hogy pacsmagolhat valamivel a konyhában melletted.

2017. máj. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!