Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6-7 év körüli gyereket milyen...

6-7 év körüli gyereket milyen angol tanfolyamra/nyári táborba érdemes íratni?

Figyelt kérdés

Teljesen kezdő szintről, iskolába szeptemberben indul, tehát írás-olvasás nem megy még.


Milyen tapasztalatotok van a téren?


2017. máj. 27. 10:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
38%

Én is ugy gondolom, h jó, ha minél korábban kezdi a gyerek a "tanulást".

De: nekem is 6 éves a lányom, nálunk egész évben, mármint szeptembertől járt mindféle foglalkozásra, ideértve az angolt is, heti 3 alkalommal van angol az oviban. Én így inkább azt az álláspontot képviselem, h nyáron hagyni kell, h az egész évben szervezett tudás leülepedjen, beépüljön, beérjen. Nem véletelenül van minden helyen nyári szünet. Én így nyáron nem kezdenék semmi ilyesmit, ha eddig nem jártatok, akkor majd szeptembertől lehet elkezdeni. A másik, hogy ilyenkor meg inkább táborok vannak azoknak akik jártak eddig is. Ez intenzív szokott lenni, egy két hetes turnusokra bontva.

2017. máj. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Én nem úgy képzelem a nyelvtanulást, mint egy seggelős magolást, ezért nem gondolom, hogy kínoznám vele. Főleg, hogy érdeklődést mutat iránta.
2017. máj. 27. 11:35
 13/21 A kérdező kommentje:
Ja és még soha semmilyen különórára nem járattam...
2017. máj. 27. 11:36
 14/21 anonim ***** válasza:
A kötözködő kommentelonek írtam, kérdező. Ha a gyerek magától akar menni és van rá lehetőség, akkor engedd.
2017. máj. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
10, ebben a korban még hasonlít, pont erről van szó. A felnőttek már keresik a logikát a nyelvtanban, stb, de a gyerek könnyebben befogadja az újdonságot.
2017. máj. 27. 11:38
 16/21 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk az oviban Kids Club volt. Játékos ismerkedés az angollal.

A 4 éves és a 6 eves gyerekem is megy 1 hét angol táborba.

Ezt ne ügy képzeld el, hogy leülnek, és angolt tanulnak, hanem játszanak, kézműveskednek, és beleszövik az angolt.

A tanár kedves, gyerekszerető, szerintem jól fogják érezni magukat.

2017. máj. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Az ilyen korosztálynál se a nyelviskolai tanfolyamokon se a táborokba de még az iskolába se ülnek és magolnak mint a gép...játékosan tanulnak.

Miután van kedve próba szerencse,nem tartanám vissza :)

5.ös voltam.

2017. máj. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Helen Doronba jár angolra a nagyobbik gyerekünk. Oviban is ők tartották nekik az angol foglalkozást, így mivel az iskola első 3 évében nincs nyelvoktatás nálunk, hozzájuk jár. Nekik pl lesz nyári táboruk is, oda az ovis gyerekünk is megy majd.
2017. máj. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
45%

Én nyelvtanárokkal dolgozom együtt, szerintük semmi értelme óvodás és 6-7 éves korban az ilyesminek.

Szerintem nem magától találta ki, hallhatta valakitől valahol, hogy van ilyen. Próbáld rábeszélni, hogy keressetek inkább egy jobban nekivalót, ahol csak játék van, és magyarul.

2017. máj. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Szia! Tudnék pár angol tábort, bár lehet hogy azok nektek messze vannak, de ezt nem tudhatom előre.


Az Angloville Kids angol táborról mondják hogy jó. A tábor során a gyerekek megismerkednek az angolszász világgal (Anglia, Skócia, Írország, illetve Amerikával is ismerkednek). Illetve az egyik barátnőm lánya volt a táborban, ő is említette, hogy némi idő után csak angolul beszéltek, gondolom mire mindenki tudott néhány szót.


Ha több érdekel:

[link]


Ja és van még egy tábor, a Happy Kids. Erről nem tudok szinte semmit, de ha ez érdekelne, akkor:

[link]

2017. jún. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!