Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves és cumizik? Hogyan...

3 éves és cumizik? Hogyan lehet leszoktatni?

Figyelt kérdés

Már mindent próbáltam. Megbeszéltük, hogy adja oda, már nem kell. Aztán volt, hogy azt mondta "valamiért" cserébe odaadja.De aztán akárhányszor belement, sírt elalvásnál, hogy "cumim". De annyira és olyan sokáig, hogy nem bírtam tovább. A fogsorát deformálta a sok cumi, sorba vannak a fogai, de amikor összecsukja a fogsorait már látszik. Arról nem is beszélve, hogy nem kell már neki, 3 éves! Egyik délután annyira mérges lettem, hogy elvettem tőle, mondtam hogy ennyi volt. Tudom nem lett volna szabad, mert sírt, én meg simogattam a hátát, próbáltam nyugtatni, gondoltam, csak pár ilyen alkalom az egész. De aztán a vége az lett, hogy el nem aludta, majd a vergődés után, inkább visszaadtam neki és egyből elaludt. Sajnos sok esélyünk nincsen ezt "gyakorolni", mivel bölcsis, ott inkább odaadják neki, meg látja a többinél is van.

Mit tegyek? Egyre jobban bosszant, mivel egyre többször akarja. Eddig csak alvásoknál kellett. Most már ebéd előtt, amikor fáradt is. De a legújabb, hogy most már ha megyünk valahova, akkor sem a táskájába rakja, mint előtte és csak ebéd előtt vette elő, hanem most már indulásnál is kérné. Sokszor mondom neki, hogyha cumizni akar, akkor nem megyünk sehova és ez átmenetileg megoldja a gondot, de ebéd előtt + alvásnál továbbra is cumizik, sőt fürdés előtt is vagy amikor csak szimplán nyűgös.

Valamelyik nap nem találtunk egy cumit sem, pedig 20-25 biztosan összegyűlt az évek alatt. Gyakran előfordult, hogy boltban csoki helyett egy cumit válaszott inkább. Na de egyik nap nem találtunk egyet sem. Az az őrjöngés amit levágott. Pedig látta, hogy keresem, és úgy sosem akartam tőle elvenni, hogy eldugtam, és játszottam, hogy nincsen meg, tehát először volt ez. Elmentünk venni egyet, mikor már egy órája sírt utána.


Úgy érzem megőrülök ettől. Mit tegyek? Annyira mérges vagyok, hogy így alakult. A beszédjét sem lehet érteni, amikor a szájában van és sebes is gyakran már a szája, de nem érdekli. Mit tegyek?



2017. jún. 3. 11:41
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Nem, egyre többet kéri. Fogalmam sincsen hogyan szabaduljunk tőle :(
2017. aug. 21. 07:39
 12/12 anonim ***** válasza:

Megnyugtatásodra mondom: ha 4 éves életkornál fiatalabb gyermeke esetén mindenáron arra vágyik, törekszik a szülő, hogy leszokjon a cumiról a gyermeke, akkor nagy eséllyel, mire a gyermeke kamasszá, felnőtté cseperedik, úgynevezett pszichés orális fixációja lesz, legalábbis Freud elmélete szerint a felnőttkori orális függések -dohányzás / ivászat, stb- arra vezethetők vissza, hogy a gyermek egyéni igénye pici korában

nem elégült ki eléggé a szájas vonatkozásokban,

pl ujjszopás, cumizás, szoptatás.


Magyarán érdemes engedni a cumizást a 4. szülinapig akár, mert helyettesíti az ujjszopást. Az ujjszopás árt a fogaknak hosszú távon, ha túl sűrűn teszi a gyermek (értsd: napjában ha folyton csinálja).


Bár kb 6 éves korig napközben sem gond az ujjszopás, amennyiben nem ez teszi ki az egész napját, viszont jobb -a fogak állapota miatt-, ha helyette 3, vagy 4 éves korig cumizik a gyermek.


(Az alvás, pihenés során történő ujjszopás azonban még akár 10 éves korig is megengedhető, vagy titokban csinálja, de nem jelent problémát.)


Közösségben 4 éves korára magától leszokik a legtöbb gyermek a cumiról. Ha magától addigra mégsem, akkor ismét bevethetőek a "cumi tündér hozz a cumid helyett ajándékot" stb típusú megoldások, de természetesen amikor ilyet állít, ígér a gyermeknek a szülő, akkor be is kell tartania a "szertartást", a Mikulás "szertartáshoz" hasonlóan; azaz tényleg adni kell valami apró, egyszerű, de emlékezetes, kedves ajándékot a 3, vagy 4 éves gyermeknek, a cumija "odaadásáért", elhagyásáért.


Mondom, kb a 4. szülinaptól ennek sikerességére nagy esély van, ellenben a 3. életévben még bizonytalan a sikeressége ennek.


Tehát türelem, inkább akkor élje ki a szájas függéseket valaki, amikor ideje van: pici gyermekkorban. Ha felnőttként pótolja, az többnyire káros szenvedélyekkel valósul meg sajnos: alkohol (ivászat mint szájas függés), dohányzás...

2017. aug. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!