Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél evesemmel szinte már...

Másfél evesemmel szinte már egy pokol úgy érzem? Az enyém ilyen csak, vagy léteznek szófogadó másfél évesek is?

Figyelt kérdés

Fiam egyszerűen mindenért nyafog, aztán ha valami nem tetszik neki, jön az orditas. Semmivel nem játszik, mindig engem rángat, körülöttem nyüzsög. Próbálom bevonni, hogy ő is élvezze a házimunkát, de borzasztó módon vesz részt ezekben, szétkeni a tölteléket az ablakon, beledobja a cipőjét a felmosóvízbe, folyton öszetör vmit, hiába rakok el mindent, vmit mindig megkaparint, állandóan fölmászik az asztalra, konvektorra, aztán lepotyog,

És ami tényleg a legrosszabb, semmi nem érdekli, semmilyen hagyományos játék, homokozó, bedobó, kocsitologatas, pedig annyi játék van itt, hogy nem igaz. Mit lehet tenni, hogy az egész nap ne a vitatkozasrol szóljon? Ha valamit jól csinál, agyba főbe dícsérem, tapsvihar, 2 perc múlva megint kezdi a rosszalkodást.


2017. jún. 13. 16:46
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
32%

#9

Ez is extrém. Neked pihenésre van szükséged, plusz vidd el szakemberhez a gyereket, mert itt több probléma is fennállhat egyszerre. A te kimerültséged, rossz nevelési stratégiád, a speciális igényei stb.

Egészséges szellemi-testi fejlődésű gyerek nem üvölt 0-24-ben hónapokon át.

2017. jún. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
52%

Igen és mit fognak mondani?

Semmi baja?

Mert mikor oda vagyunk nem csinal semmi ilyet. Elvan jatszik megy jön blabal amit a gyerekek es mindig kérdetik ilyen jó baba?

En meg hát persze...

Válasz akkor szerencsés vagy...

Ja gondolom én magamba....

Na akkor hogy is van ez.

A doktor is azr.mondta hiaba elmondtam neki mik a problémák. Semmi olyan valaszt nem kaptam.

Hova vigyem pszihológus vagy hova?

A rokonaimmal nem csinalja mondom engem tisztel csak ezzel mert anya az anya... kb igy fogja fel. Papa meg papa. Papanal nem lehet anyanal igen... anyas! Borzaszto anyas! Csüngne egész nap rajtam.

Ha azt mondom neki tedd az asztalra ha nem kered a vizedet felteszi ha azt mondom gyere megyünk mamához kocsival jön. Nyujtja a kezét es megyünk a boltba csendben van elvezi nem szól.

Sok inger eri elvan... kipurcan valóban fáradt. Hiaba megteremtem neki. Lehuzott redony anya es a többi semmi eredménye majd mikor az apja rászól erelyesen akkor alszik. Én nem tudok hangosan szólni. Lefekszem és simogatom es várok.

Akkor lusta vagyok?

Vagy nem olvastam eleg könyvet 3 gyerekkel?

Minden gyerek más a szakkönyv se látott vagy igen?

Olvastam R. JENŐt söt hallgattam is. Leszürtem amit letudtam mégis vannak dolgok amik kimaradtak.

Na mindegy.

Szóval kerdező légy kitartó!

2017. jún. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
55%

#12

Ami ebből a szétesett katyvaszból ki lehetett venni, az borzasztó. Egyrészt hiába van 3 gyereked, ha a legkisebbel probléma van.


Igen, pszichológushoz vidd el. Ennek ugyanis oka van.


A többit értelmezni sem tudom a könyvek olvasásától a szerencsédig. Nem kicsit vagy szétesve. Éppen erről beszéltem, hiába pontoztok le. Mindig lepontozzák azt, aki a lényegre tapint a gyerekvállalás témakörben.

2017. jún. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
55%

"Egészséges szellemi-testi fejlődésű gyerek nem üvölt 0-24-ben hónapokon át."


(kis túlzással, de) dehogynem!


Minden egészségesen fejlődő 1,5 éves ilyen. Állandó figyelemre szomjazó energiabomba.

Lányom is csak addig angyal, ha 100 %-ban rá figyelek. Játszunk, mondókázunk, kergetjük egymást. Bevonom olyan áron, hogy a takarításból is csak nagyobb kupi lesz, de ez kell a nyugihoz.


Ha lemerül az elemem és nem tudok vele lépést tartani, rögtön egy toporzékoló pukkancsá válik, akitől zeng a ház.


Mozgása miatt volt egy kötelező körünk a neuropszichológusnál (akinek az a tiszte hogy a problémás gyerekeket kiszűrje), így papírom van róla, hogy teljesen normális. :)

2017. jún. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
46%

#14

Te nem ugyanarról beszélsz, mint a másik válaszoló. Szerinte megállás nélkül üvölt a gyereke. Ilyet egészséges gyerek nem tesz.

2017. jún. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
7%

En nem sajnallak!

Igy jartal!

Es a "nevelesi modszereid"katasztrofalisak!

Lesz ez meg rosszabb is,hidd el! Akkor mit fogsz csinalni?? Megjobbam fogsz orditani vele?!

Mindennapra jut egy ilyen kerdes!

"Miert kakil.igy,miert nem eszik,miert nem alszik,miert mozog,vagy nem mozog annyit,miert idegesit a gyerek" na meg "a jajj de ki vagyok az elettol"cimszoval "az anyucitol"! Nevetseges!

Nem artana gondolkodni a gyerekvallalas elott,es elolvasni par szakirodalmat is!

2017. jún. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
41%
15, de ugyanaz. Mert az én gyerekem is egész nap üvöltene, dobálózna, marna, csípne, ha nem pörögnék a fejemen. Volt példa rá, amikor beteg és feszült, stresszes voltam, mint a kimerült kérdező.
2017. jún. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
50%

#17

De mert a fejeden pörögsz, azaz megtalálod hozzá a kulcsot, így nem teszi. Ezért nem ugyanaz.

2017. jún. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
78%
Borzasztó milyen sokan próbálják szegény küszködő anyukára verni,hogy rosszul csinálja. Az ilyenek miatt fordul be sok normális anyuka mert a "tökéletesek" akiknek a gyereke szintén tökéletes (de ha nem legfeljebb "kinövi" :D) a hülyeségeikkel oltogatják. Jópár itt említett tünet nem normális viselkedés másfél évesen sem, ne hallgass rájuk, van olyan hogy igen is a gyerekben van a bibi és speciális foglalkozást igényel amit egy szülő nem tud nyújtani, de nem szabad szégyellni igénybe venni. Miért kellene egy anyukának így tönkremenni mint amit itt is ki lehet olvasni egyik másik hsz-ből?
2017. jún. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
7%

#12-es katasztrofa vagy!

Es egy ilyennek van 3 gyereke!

Apuka rakiabal a gyerekre,az meg felteben rogton elalszik,mert "szegeny martir anyuka(k) nem birjak mar,es ki vannak az elettol!

Neked is elkene egy pszichiater.

Szegeny gyerekek!

En torvenybe leptetnem,hogy csak az szuljon aki felkeszult,mind idegileg,lelkileg,anyagilag,es fizikailag is!

Van eleg turelme,es empatiaja! Attol tartok,

Keves gyerek szuletne,bizony bizony!

En bevallom,nekem.sem eleg turelmem,kitartasom,es keszpenzem sincs a gyerekvallalashoz!

Es nem akarom tonkretenni a fiatal eveimet! Lehet onzoseg,de mindenki azt gondol,amit csak akar. Mindenki a sajat eleteert felelos,igy mindenki csinaljon amit akar.

En pl.iszom a jegesteamat tovabbra is kinnt a kerti pihenoszekemben,aztan csobbanok egyet a medencemben! Egyedul! :P

2017. jún. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!