Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél evesemmel szinte már...

Másfél evesemmel szinte már egy pokol úgy érzem? Az enyém ilyen csak, vagy léteznek szófogadó másfél évesek is?

Figyelt kérdés

Fiam egyszerűen mindenért nyafog, aztán ha valami nem tetszik neki, jön az orditas. Semmivel nem játszik, mindig engem rángat, körülöttem nyüzsög. Próbálom bevonni, hogy ő is élvezze a házimunkát, de borzasztó módon vesz részt ezekben, szétkeni a tölteléket az ablakon, beledobja a cipőjét a felmosóvízbe, folyton öszetör vmit, hiába rakok el mindent, vmit mindig megkaparint, állandóan fölmászik az asztalra, konvektorra, aztán lepotyog,

És ami tényleg a legrosszabb, semmi nem érdekli, semmilyen hagyományos játék, homokozó, bedobó, kocsitologatas, pedig annyi játék van itt, hogy nem igaz. Mit lehet tenni, hogy az egész nap ne a vitatkozasrol szóljon? Ha valamit jól csinál, agyba főbe dícsérem, tapsvihar, 2 perc múlva megint kezdi a rosszalkodást.


2017. jún. 13. 16:46
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
82%

Köszi a kérdést,megnyugodtam h nem csak az én 1.5 évesem ilyen....sőt ő szót se fogad az utcán,nem érdekli hogy nem megyek utána,hátra se néz csak megy,nem hallgat a nevére....ha valamit akar akkor csak sikít....és nem is alszik éjjel,sokszor nappal sem.....az első fiam túl jó volt,és nem tudtam h nem olyan az átlag gyerk mint ő volt.(Szótfogadott,elmondta mit szeretne,evett rendesen,nem hisztizett stb..és persze átaludta az éjszakákat)

enyémet se köti le semmi átlag játék amugy,azt hittem az e3nyémmel van a baj...

2017. jún. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
89%
Ne haragudj, nem lesz segítség a válaszom: az én 1,5 évesem is ilyen, de van egy 3,5 évesem is, hidd, mellette ez már semminek tűnik :D 1-2 év múlva te is nevetve fogsz visszagondolni a mostani gondjaidra ;)
2017. jún. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
20%
Szófogadó másfél éves? Naná, hogy létezik! Még szép! Pár verés és hideg zuhany, és rögtön olyan lesz, mint egy kis angyal. Csendben fog ülni, hallgatni fog a tiltásaidra, ráadásul még remek reflexei is lesznek, ugyanis majd odakapja a fejét minden kicsit is hirtelen mozdulatra. Régen is sokan alkalmazták ezen módszereket. Ja, hogy nem ífy gondoltad? Hát, vagy megfélemlíted, és pikk-pakk szófogadó lesz, vagy hagyod neki, hogy felefedezze a világot, és olyan "szófogadatlan és rossz" lesz, mint egy NORMÁLIS másfél éves. Azzal ugye tisztában vagy, hogy a gyereked pár hónapja még egy csecsemő volt? Mégis mi a francot vársz tőle?
2017. jún. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Az én lányom is nagyon igényli a figyelmet, és főleg akkor ilyen, ha nem tudunk kimenni játszani. Nálunk segít kicsit, hogy a játékait nem hagyom elől. A kedvencei az állatos kártyák, egy nagy cipzáras műanyag táskában 50 könnyű műanyag kislabda, egy rajzfilmfigurás strandlabda, és a zsírkréták. Ezek mindig a polc tetején vannak, csak akkor veszem elő, ha kéri, vagy szeretném lekötni kicsit. Olyankor nagyon jól elvan vele, pl. Kiszedni a labdákat egyesével, dobálja szét, teszi ide oda. Még a táskába vissza pakolni is segít. Ha mindig előtte van, akkor viszont nem játszik vele, úgy nem érdekes. Tehát fontos, hogy a legérdekesebb játékai ne legyenek mindig elöl.


A meseolvasás pedig akkor köti le jól, ha pl. egy plüssfigurával vagy babával eljátszom neki. "Nem tudta ezt Mehemed, felrúgták a tehenek" - plüssfigura csóválja a fejét, majd hanyatt esik. Imádja. Mindig hozza a könyvet, hogy olvassak, és ő maga mozgatja hozzá a plüssállatot.

Lefekvéskor hagyom, hogy őkapcsolja le a villanyt.


Remélem segít valamit.

2017. jún. 14. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
41%

Attól, hogy egy gyerek szófogadó és nem csinál semmi ilyesmit, még tökéletesen NORMÁLIS!

Bocsi, hogy meg kell szólaltatnom a másik oldalt is, de elegem van, hogy itt a gyakorin mindenkinek rossz gyereke van, és ebből nektek az következik, hogy amelyik nem ilyen, ott gond van.

Lányom kisangyal volt másfél évesen és most 2,5 évesen is. Mindent megértett elsőre akkor is, most is. Környezetemben semelyik babával nincsenek ilyen problémák mint a fent leírtak. 20-as éveimben nannyként dolgoztam 1-3 éves gyerekekkel, egyikkel se volt problémám. Bölcsiben azt vettem észre, hogy minden gyerek kisangyal, még azok is, akikről tudom, hogy otthon rosszak.

Szóval, igen, teljesen normális lehet, ha ilyen a gyerek, de ugyanennyi gyerek szófogadó és azok is teljesen normálisak.

Nektek sajnos vagy ezt dobta a gép vagy valamit rosszul csináltok.

2017. jún. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
20%
Mi van, sikerült nullára pontozni a tényeket, agyasok? Gondoltam, hogy ez lesz :D :D
2017. jún. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
38%
25, az eleven gyerek nem rossz gyerek.
2017. jún. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
72%
Természetesen nem. Nem rossz egy gyerek sem. De azzá lehet kódolni, ha sokáig hajtogatja a mintaanyja meg a mintaapja.
2017. jún. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!