Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves nem eszik szinte semmi...

2 éves nem eszik szinte semmi gyümölcsöt, mit csináljak?

Figyelt kérdés

2 éves kisfiam nem eszik csak minimális gyümölcsöt, nem szereti a banánt, az epret, semmi ilyesmit, csak a körtét és az almát eszi meg, de már pezsgőt bontunk, ha egy nap egy fél almát vagy körtét sikerül belekönyörögnöm.

Minden mást eszik szépen, zöldségeket is, de ez a gyümölcs valamiért nem megy :(((

Édességet nem vagy csak ritkán eszik, tehát nem azért utasít el, mert kielégíti másban az édes íz utáni vágyát.


Hogyan tudnám rávenni, hogy legalább a napi egy alma meglegyen? Ha erőltetem, akkor csak rosszabb leszek és kiborulok én is tőle.


2010. máj. 19. 20:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
leszek=lesz
2010. máj. 19. 20:43
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
szia! nálunk ugyanez van! a láynom sem eszi. egy darabig pipa voltam aztán hagytam. majd megeszi ne félj! ha eszik zöldséget akkor azzal tudja fedezni ami kell. + 1 alma hű de sokat nem dob. Ne erőltesd mert tényleg megutálja. Eljön az idő amikor majd Ő maga kéri nyugi. Nem lesz semmi baja!
2010. máj. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Igyekszem nem aggódni emiatt, csak olyan bosszantó :(
2010. máj. 19. 20:46
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
az hát:-) de azért ne bosszankodj:-)
2010. máj. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia.Kisfiam 20hós és ő sem eszi meg a gyümit,sajna,se joghurtban,se kajában nem lehet "átverni",amint megérzi már a szagát löki is el.Én is csalódott vagyok,néha egy-egy üvegest megeszik,kb.3havonta egyet akkor már örülök mint majom a farkának:-).Mi szeretjük és mindig kínálom,de ne eszi meg.Én még bízom benne,hogy változni fog a dolog,de már nem idegeskedem rajta.Ja,és nálunk a zöldségek sem nagyon mennek(nyersen),azt sem szereti.Amúgy nem beteges,jó húsban van,vidám kiegyensúlyozott baba.KITARTÁS mindenkinek!

Üdv

2010. máj. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

az én fiamnak gyümölcskorszakai vannak, most éppen banán és eper

az ősz folyamán egy ideig alma kúrát tartott, aztán karácsony körül a magozott meggyet ette(ez sajnos cukrozott volt, de mivel saját termés és berakás adtam neki), februárban megint alma-mandarin

2010. máj. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem csak mi járunk ebben a cipőben! 21 hónapos fiam mostanában szinte csak babánt eszik gyümölcsként, meg zöldpaprikát. Ennyi. Ja és a tehet eddig imádt, most pár hete nem hajlandó meginni. Nekem mindenki azt mondja, hogy ne aggódjak, majd megváltozik. Remélem!
2010. máj. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam csak a bébikajás gyümölcsöket eszi. Próbáltad már ezt neki?
2010. máj. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én 2 éves fiammal UGYAN EZ a helyzet!Csak az üveges bébi desszertet tudom többé-kevésbé bele diktálni,azt is úgy,hogy közben folyamatosan magyarázok:ezt a Bob mester is megenné,azért erős,mert ő is evett ilyet,a pilóta bácsi azért vezetheti a repülőt,mert erős lett a gyümölcstől,a kukás autó sofőrje most ette meg ezt stb.stb...az enyém se eszik édességet,és kicsinek jóízűen és szívesen ette a gyümölcsöket...kitartás,majd csak változik a helyzet.
2010. máj. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

sziasztok!

az én 20 hónapos babaám SEMMI gyümölcsöt nem eszik meg.

már epret is próbáltam, pár nap után az se kellett neki.

kínomban már én is arra gondoltam, hogy üvegeset adok neki.

joghurtban is inkább a gyümölcs nélkülit eszegeti.

2010. máj. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!