Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adnátok kérlek tippeket...

Adnátok kérlek tippeket napjaink szervezésére babával és 4 évessel? Ahol élünk nincs ovi.

Figyelt kérdés

Gyerekek életkora 10 hónapos és 4 éves. A gyerekek 5 éves korig nem mennek semmilyen intézménybe, 5 és 6 évesen is csak délelőtt 3 órát. Segítség senki, lakásban élünk, sokszor esik az eső, házimunka is rám hárul.


Tudnátok tippeket adni, hogyan oldjam meg a nagyobbik gyerekkel való minőségi időtöltést, foglalkozást, mikor a kicsi és a háztartás önmagában elveszi az összes időm?


(Esetleg más külföldön élő anyukák, vagy magyarországi ősanyák, akik önként még a kötelező ovi előtt is csak 5 évesen adták be a nagyobbat oviba és otthon voltak a kistestvérrel, egyéb pl. nagyszülői segítség nélkül)?


Minden tippnek örülök!


2017. jún. 27. 19:42
 1/2 anonim ***** válasza:
75%

Háztartásban besegített a férjem, én pedig minden nap egy helyiséget kaptam rendbe, míg a gyerekek aludtak. Tehát én keltem hatkor, megkávéztam, elkészítettem a reggelit, majd kipakoltam a mosogatógépből. Elkezdem mondjuk a konyha takarítását.

A gyerekek általában fél nyolckor kelnek, tisztábatevés, öltözés, reggeli, majd megyünk bevásárolni, ügyeket intézni. A kicsi még alszik 10 körül 11.30 ig, addig csak a nagyé vagyok, azt játszunk amihez kedve van. Ebédet mindig két napra főzök, de ha nem jutott rá idő, nem esek kétségbe, mindig van itthon mirelit gombóc, nudli, krumpli, halrudacska, ezekből sütök, vagy rendelek menüt. Ebéd után közös játék, kettő körül alszik mindkettő, négyig, ezalatt befejezem az aktuális helyiséget, berakok egy mosást, hajtogatok, vasalok stb. Általában még magamra is marad egy fél óra, mialatt megiszok egy kávét, netezek. A kicsi általában fél négykor kel, ilyenkor csak az övé vagyok, tornázunk, énekelek, mondókázok neki. Négy körül kel a nagyobbik, meguzsonnáznak, ezalatt énekelünk, kitalálóst játszunk, ilyesmik. Fél ötkor elindulunk apa elé, majd közösen megyünk sétálni, játszótérre, játszóházba, barátokhoz, függ az időtől. Hat körül hazamegyünk, apa leköti a lurkókat míg én összedobom a vacsit, utána fürdés, alvás, apa a kicsivel van míg én elaltatom a nagyot, mesélek neki, ez a kettőnk ideje ismét. Utána a kicsivel ugyan ez, megissza a tápszerét simizem kicsit énekelek és alszik. Ezalatt apa eltakarítja a vacsora romjait, beindítjuk a mosogatógépet. Ezután előkészítem a másnapi ebédet, kiteregetek, utána a férjemmel csak egymással foglalkozunk.


Igazi nagytakarítást hetente egyszer, hétvégén csinálok, apa egy délelőttre el szokta őket vinni.

2017. jún. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Alvásidőben tudsz a naggyal lenni. A házimunka meg marad máskorra. Pl. este, amikor apukájuk is ott van.
2017. jún. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!