Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek normális, ha a 19...

Szerintetek normális, ha a 19 hós lányom egy értelmes szót sem mond?

Figyelt kérdés

Mindent megért és mindent meg is értet velünk amit akar. Ismeri a színeket és a 10 db-os különböző formájú formabedobót már régóta egyedül és elsőre bedobálja, ezért szerintem értelmileg elég fejlett, csak nem mond semmit.

Még annyit sem, hogy cica, apa, vau-vau.... abszolút semmit.


2010. máj. 20. 08:27
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
normális. Az én lányom 20-22 hónaposan kezdett ilyeneket mondani, 2 évesen mondatokban beszélt, 25 hónaposan 3-4 mondókát tudott, 2,5 évesen helyesen ragozva, bővített mondatokban kommunikált.
2010. máj. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
11%

Úgy tudom, hogy reál beállítottságú gyerekek későn tanulnak meg beszélni.

Az öcsém informatikus lett, 4 éves koráig nem beszélt.

Érthetetlen szavakat mondott, inkább csak hangok voltak.

Még most is rosszul beszél, de a számítógépekhez ért. Viszont ügyvéd nélkül még egy egyszerűbb adásvételi szerződés szövegét sem képes felfogni.


A lányom 3 hónaposan már kimondta az anyu, apu kaki tej szavakat. Állítólag ez különösen fejlett nyelvérzékre utal.

2010. máj. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

3 hónaposan kicsit hihetetlen.

Biztos?

2010. máj. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:

Én 8 hónaposan mondtam, hogy Hát szia és Ott a baba, és a mai napig nagyon szeretek beszélni. :)

A 27 hós lányom ellenben balkezes (náluk általában később indul a beszéd a fordított féltekei dominancia miatt!) és középsúlyos hipotóniával (oxigénhiánnyal) született, ami miatt elsősorban az agyi mozgatóközpontok, tehát a beszédképző rész is, szenvedtek kárt. Összességében kb. fél éves elmaradásban vagyunk a mozgások és a beszéd terén.

A lányodnál azért tapasztaltad a beszédet előkészítő szakaszokat? Gügyögés, gagyogás, hangutánzás?

Én nem mondanám, hogy abnormális, amit tapasztalsz, de szerintem mindenképp kövesd nyomon a fejlődését és ha indokoltnak látod, pár hónap múlva keress fel vele egy logopédust, hátha szüksége lenne valamilyen korai fejlesztésre. Az, hogy a beszédértése jó, bíztató jel, de a beszédképzéshez másfajta agyi területekre is szükség van - az okfeltáráshoz megfelelő szakember kell. (Az én könyveimben a lányoknak 2, a fiúknak 2,5 éves kort írnak a beszéd megindulására. Ha eddig sem indul be, akkor muszáj lépni. )

2010. máj. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!