Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3.5 éves gyerekem megkérdezte...

3.5 éves gyerekem megkérdezte tőlem ijedten, hogy ő is meg fog-e halni? Mit válaszolnátok erre?

Figyelt kérdés
2017. júl. 15. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Hogy igen, majd, egyszer, sokára remélhetőleg. Ilyenben nem hazudunk, emlékezni fog rá később, és utálni fog, hogy nem mondtál neki igazat.
2017. júl. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen igent válaszolsz rá, kiegészítve, hogy minden ember meghal egyszer, de a legtöbben csak nagyon öregen, és addig még sok idö van hátra.


Hazudni nem szabad, mert azzal csak a bizalmát veszted el - ugyanis, ha ilyet kérdez, akkor már "tudja" a választ

2017. júl. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy mindenki meghal egyszer,de az még nagyon-nagyon nagyon sokára lesz.
2017. júl. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor jól válaszoltam. De ez akkor is olyan kemény téma. Miért kell nekik ezt már tudni ilyen fiatalon?
2017. júl. 15. 09:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A lánykámnak volt egy ilyen haláltól félős, kérdezgetős korszaka kisóvodásként. Elég kényelmetlen volt nekem is a téma. Aztán elmúlt, már kisiskolás, most éppen nem foglalkoztatja a téma. De öregszenek a dédijeink, nemrég meghalt a Dédi testvére, és így előjött, hogy ugyanannyian, és olyan nemek szerinti leosztásban voltak ők is tesók, mint nálunk a gyerekek, a Dédi a legfiatalabb, és ez láttam, hogy megrázta őket egy kicsit, rábámultak a kicsire, így közelebb került hozzájuk az elmúlás.
2017. júl. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Még azt tettem hozzá, hogy a szüleink helyett születtek ők (szüleink nem élhették már meg az első gyerekünk születését, pedig fiatalok voltak, mi is 35 voltunk mikor megszületett az első). Erre a kisfiam megölelt szorosan. Hihetetlen mennyire gazdag érzelemviláguk van.
2017. júl. 15. 10:20
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"De ez akkor is olyan kemény téma. Miért kell nekik ezt már tudni ilyen fiatalon?"


Nekik ez nem más, mint az egyéb kérdések, ezt csak a felnöttek tartják a rossz beidegzödés miatt problémának. A halál az élet része és ezt természetesnek kellene venni, akkor sokkal kevesebb trauma érné az embereket.

2017. júl. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Avval egyetértek, hogy igazat kell mondani neki, hozzátéve, hogy minden ember meghal, és többnyire "jó sokára", öreg korában. Amit én személy szerint hozzá teszek ilyen fajta gyermeki kérdésre - ki-ki saját temperamentuma, meggyőződése szerint ezt, vagy mást is mondhat -, hogy a lelkünk sosem hal meg, csak a testünk, és általában kapunk egy másik testet utána.
2017. júl. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!