Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem akar a lányom az...

Miért nem akar a lányom az utcán pisilni?

Figyelt kérdés
Szobatiszta,3 éves.A játszótéren voltunk ma,láttam rajta,hogy táncikál,így kivittem a bokorhoz.De ott viszont nem pisilt.Gondolom nem értette,miért kell neki a bokorban pisilni,amikor otthon bilibe.Hazasiettem vele gyorsan,és a bilibe pisilt.De miért nem akart pisilni a bokorban?

2017. júl. 15. 17:23
1 2 3
 11/25 Alain Delon ***** válasza:
77%
Lehet, hogy szégyellős.
2017. júl. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
41%

Mert maris kulturaltabb, mint az anyja!

Suman hazaertetek, tehat nem voltatok messze, akkor miert nem baj, hogy kivarta? Nagyon ugyes volt! Vagy az a baj,hogy neked meg kellett szakitani a hazaugras miatt a jatszis anyukakkal a csicserit?!


En sem tudtam kiskoromban sem utcan pisilni mert nem ereztem helyenvalonak, kisfiam sem csinalja.

2017. júl. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Nem voltunk olyan közel 7 utcányira,de nem sétáltunk,FUTOTTUNK,hogy hazaérjünk,és épp hogy sikerült,ha 10 másodperccel később érünk haza,akkor bepisil.És akart volna még a játszón maradni,de nem maradhattunk.De bírom,hogy neked tökéletes gyereked van,akivel soha semmi váratlan nem történik,mert maga a tökély és SOHA SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT NEM KELLETT A TERMÉSZETBEN PISILNIE,de hát a szuperanyuka el is várja a szuperséget a gyerektől is.Te nem pisiltetted soha a tiédet az utcán?Vagy egyáltalán van gyereked?Mert,ha nincs légyszíves ne beszélj zöldeket.
2017. júl. 15. 19:56
 14/25 anonim ***** válasza:
71%

Akkor nem az utcán, hanem a játszótéri bokorban akartad pisiltetni? Mert azért ez - jobb híján - elég megszokott dolog és nem ugyanaz, mint a többségében kisgyerekhez és utcán pisiléshez nem szokott járókelők előtt (bár szobatisztaság kezdetén ez is előfordulhat muszájból).

"Gondolom nem értette,miért kell neki a bokorban pisilni, amikor otthon bilibe kell." Ezzel szerintem meg is válaszoltad. 3 évesen azért még nem mindig logikus számunkra a gondolkodásuk, hogy mikor miért ragaszkodnak annyira egy rituáléhoz (ami lehetett akár csak egy alkalom), de nem is következetes. Lehet, hogy a következő alkalommal, pláne ha pl. látja, hogy más gyerek is jár a bokorba, már nem lesz ezzel probléma. Az is lehet, hogy elég megemlítened, hogy nem akar-e inkább maradni játszani. Persze vannak olyan gyerekek is, akik szeretnek vécézéshez elbújni és még otthon vagy bölcsiben/oviban sem engedik a segítséget sem, hiába jár akkor az jó eséllyel több takarítani valóval.

2017. júl. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
37%
Jól nevelt gyerek, ha a WC-be vagy a bilibe szokta meg, nem akar az utcán pisilni.
2017. júl. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
60%

Igen persze jól nevelt, meg szégyenlős... vicces. Jót nevettem ezeken.

Szerintem csak nem tudja még, hogyan kell bili, wc nélkül pisilni. Ezt is meg kell tanulni. Hogyan pisiltetted volna? Az 5 évesem még a mai napig nem tud egyedül guggolva pisilni. Fel kell emeni. Azt javaslom próbáljátok meg előbb a kádban, guggolva még fürdés előtt.. Elég baj lesz, ha túl messze lesztek egy wc-től vagy egy bilitől, sokáig nem bírja visszatartani, általában csak akkor szólnak, amikor már nagyon kell.

A sok kötekedőnek biztos nincs gyereke, hogy hetek óta ez a téma, hogy utcán lehet- e pisiltetni a gyereket.. vagy csak fél órára viszik le a gyereket a játszótérre. És az is biztos, hogy a mai napig szívesebben pisiltetem a bokor tövébe, mint egy nyilvános wc-be.

2017. júl. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
68%
Az előző vagyok.. amíg nem tud bili nélkül pisilni javaslom a papírbilit. Kis helyen elfér, azt vittem magammal és zacsikkal használtuk így gazdaságos volt. Mi nem értünk volna haza a játszóról, ha pisilnie kellett.
2017. júl. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
86%
Iszonyatosan unalmas már naponta a pisilős kérdés. Ez a fétisetek, vagy mi a fene?
2017. júl. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
62%

Mindkét gyermekem viszonylag korán lett szobatiszta, a fiam pont 2 évesen, a lányom 2 év 2 hónaposan kábé. Mindkét alkalommal tavasz vége volt, kezdődött a játszóterezős szezon. Órákat töltöttünk a játszón, eszembe sem volt két gyerekkel hazarohanni pisilni. Nem cseverésztem, nem vagyok az a játszón pletyizős típus, én a gyermekeimre koncentrálok ott is. Szval ki a játszóról, be a bokorba. És mindkét gyerkőcömnek meg kellett tanulnia, hogy bizony a szabadban bili, vécé nélkül is el kell tudniuk engedni a pisit. A fiamnak könnyen ment, valahogy náluk ösztönösen jó érzés oldalba pisilni a fát, bokor tövét, a kislányom viszont jó 1-2 hétig nem tudott mit kezdeni a helyzettel. Aztén egyszercsak pisilt. Volt nagy öröm. Onnantól érzem magunkat szabadnak, nem köt minket semmi, nincs szoptatás, otthoni hozzátápi/etetés, peluscsere és bilizés. Hanem megyünk, szabadon. Persze, ha kulturált helyen vagyunk, és van rá lehetőégünk, vécét keresünk. De amilyen undorító némelyik nyilvános vécé, sokszor én kérem a fiam (Ő már egyedül végzi a dolgát), hogy bújjon el egy bokorba pisilni, ne érjen hozzá még a vécéülőkéhez sem.

Számomra természetes dolog a szabadban, diszkréten pisilő kisgyermek. Aki szerint ez proli, az szerintem sznob. Ahogy egy másik kérdésnél írtam, az ilyen karót nyelt, citromba harapott emberek miatt veszítjük el a ternészetességünket, a spontaneitásunkat, és leszünk egy merő görcs.

2017. júl. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
61%
A sok utcán pisiltető anyukától kérdezem: mi lenne ha ti laknátok ott a játszótér mellett? Ha nektek és a gyereketeknek kellene egész nap a hugy és szarbűzt szagolgatni? Gondolom nem lennétek valami boldogok. Rokonom lakott már játszi mellett. Nem 2 anyukat zavart el akik a házfal előtt akarták a gyereküket hugyoztatni. Mert ugye fontosabb h takarásban legyen a gyerek, az meg nem érdekli őket h mások ott laknak és esetleg nem akarjálk szagolgatni...
2017. júl. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!