Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha pozitívan állok hozzá,...

Ha pozitívan állok hozzá, akkor nem szenvedésként rögzül 3 évesnek a munkahelyem?

Figyelt kérdés

Ugy alakult, hogy nem mehetek táppénzre, érthető okokbol.

Jul-ban két hét szalmonella gyáp-en, és egy hét szabin voltam, erre ujabb vizsgalatok miatt aug-ban sem engedi a doki a gyereket bölcsiebe kb ujabb két hét...


Be kell vinnem a m.helyre a majdnem 3 évest..


Irodai munka.kamerázott is.es rengeteg millio a dolgom.agyon vagyok terhelve.

A gyerek javarészt magában játszik, szinte kontakt nélkül, nincs mondókázás, fogocska, játszotér, szinte csak etetni, pisiltetni tudom csak, és néha megnézem a rajzát.



Tegnap olvastam, hogy rossz hatassal van a gyerekre, ha a szulo a munkahely es csaladi idő beosztáson/logisztikán stresszel. Felnottkorra is kihathat, pl a munkavégzést negativan itelheti meg, ezáltal a tanulást is es ez tudatalatt rögzülhet.


Ha megprobalom magam erőltetni es neki pozitivan beállitani valahogy (eddig mindig bocsánatot kértem tőle hogy ma ilyen antiszoc.napunk van és sajnálom), de akkor nem okozok benne károkat?


Vagy hogy csinálják a kinaiak pl akik pár évest a pultban tartanak este 6-ig naponta es azt latja a gyerek hogy ez ilyen, ez a norma es nem szenved a kicsi?


Gyermekem jol birta az első napot, de olyan mintha ingerszegény börtönbe zárnám..es plane pont fejlesztendő, pl beszédben el van maradva...

3 é


2017. aug. 1. 07:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha nincs kire hagyni és se szabid se nagyi se semmi, akkor ez egy kényszerhelyzet. Messze nem ideális, de ha tényleg nincs más választásod, akkor minek rinyálni? Nem kell semmit 'erőltetni' és az sem segít, ha a gyerek felé megpróbálod eljátszani, hogy ez milyen überfrankó. Örülj neki, hogy jól bírja, dicsérd meg érte és ne olvasgass fölösleges marhaságokat a neten. Nem lesz a gyereknek semmi baja, hacsak attól nem, hogy hiteltelen dolog bármit megjátszani.
2017. aug. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írod, jól el van a kicsid, játszik, rajzol stb. Nincs szüksége egy akkora kicsinek már arra, hogy állandóan az anyja foglalkozzon vele. Jobban szeretnek egyedül játszani, felfedezni a környezetüket. Amit olvastál, az ostobaság. Nem éri semmilyen stressz a gyerekedet emiatt. DE: semmiképpen ne kérj tőle bocsánatot, amiért beviszed. Számára a bocsánatkérésed azt jelenti, hogy most rosszat akarsz neki.

Az én gyerekeim mindig élvezték, ha bejöhettek hozzám a munkahelyemre, és mindegyikük egészséges lelkivilágú lett.

2017. aug. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen pont ezen agyaltam, hogy a "rinyálással" okoznék károkat. Szoval ha ezt kiiktatnám, akkor maga csak a környezet/helyzet nem hat rá negativan?

Lenne szabim is még, a baj az hogy muszaj dolgoznom mert hataridők vannak, nincs helyettesem stb.

2017. aug. 1. 08:10
 4/17 anonim ***** válasza:
82%

Kisfiam imádott bent lenni főleg, hogy ilyenkor mindenki körül rajongta.

Képzelhezelheted a kormányhivatal osztályvezetőjével legozott, még a sütijét is megosztotta vele :D

2017. aug. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne rá a környezet negatív hatással? Felejtsd el azt az ostobaságot, amit összeolvastál.
2017. aug. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nekem csak elektronikus munkatársaim vannak. A főnököm is az. Szinte csak aláirni jár be.

De akkor probalok mosolygos lenni, nem sajnálkozós.

2017. aug. 1. 08:29
 7/17 A kérdező kommentje:

Neg. hatás

Mert pl a bolcsiben szocializálodik, orákatvannak udvaron, levegőn, van csoportos foglalkozás, mindez gondolom nem véletlen. A munkahelyen csak a jatekai es csend es a nem szabad dolgok..

2017. aug. 1. 08:32
 8/17 anonim ***** válasza:
76%

Van iratmegsemmisítő? Ha igen, az a legnagyobb élmény, főnököm kisfia mikor itt volt járt körbe, hogy nincs e darálni való papír.


Én is imádtam a szüleimmel bejárni dolgozni.

2017. aug. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan mar, ezt a marhasagot hol olvastad ? Nem evekre zarod oda be!

Nekem a legjobb napjaim voltam mikor anyukam bevitt a munkahelyere!

2017. aug. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem is bevitt anyám mindig az irodába, ha beteg voltam. Elkértem az esernyőjét, és az alatt építettem irodai kellékekből, meg a játékaimból, imádtam.
2017. aug. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!