Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek hogy esne ha az anyósa...

Kinek hogy esne ha az anyósa a nevét (az anyuka/apuka nevét) ismételgetné az unokájának?

Figyelt kérdés

Tehát az anyuka vagy apuka gyerekenek az anyós a nevét hajtogatna, ami miatt a gyerek nem anyanak vagy apanak hívná a szülőt, hanem a neven szólítani.


Pl.:

GYEREK: Lili (az anyuka neve) mikor megy kávézni?

Mama: Lili? Hat hogy Lili mikor megy kavézni? Szerintem mindjart kávezni fog Lili is.


A gyerek valamiért 1 hete a nevemen szólít es 1 hete van sokat az anyóssal ma hallottam ezt a párbeszédet (nev változtatva) szóval mar sejtem miért a nevemen szólít.


Nekem nagyon rosszul esik, és rosszindulatúnak tartom.

Ha a mama nevet mondja a gyerekem én mindig ugy ismétlem meg a mondandóját h a neve helyett mamát mondok.

amit anyósom csinál nagyon felbsszantott.

Nem tudnék szépen szólni hozzá ezzel az üggyel kapcsolatban. Szal most míg ennyire fel vagyok dúlva a megbeszéles nem fog menni. Raadasul sztem felesleges is mert ha szándékos (es sztem ez nem lehet véletlen) akkor a csak figyelmesebb lesz h ne halljam



2017. aug. 3. 23:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul majd máshol is. Nálunk az 5-6 évesek a játszótéren szoktak rá. Egymás anyukáját kezdetben Dávidanyukája meg Benceanyukája néven szólították, most már mindenki a keresztnevünket mondja. Igen a saját gyerek is, ha az anyára nem figyelek (mert az anyaaa kiabálás szólhat másik 10nek is)
2017. aug. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk is ez volt. A betűs a nevem és a babák aaaaa-znak először, így néha olyan volt mintha a keresztnevemet mondaná, de persze nem, csak gügyögött. Viszont ilyenkor mindig Anyós elkezdte benne ezt erősíteni és mindig mondani hogy igen Adél...ott az Adél.. Én egyből szóltam neki normálisan, hogy nem Adél, hanem Anya. Azóta nem csinálja ezt a kedves Mama. Nyugodj meg és kérd meg szépen, hogy ezt fejezze be, különben te vén szarnak fogod hívni a gyerek előtt (csak vicceltem) Na szóval beszélj vele egyenesen, ha lehiggadtál..ha nem használ akkor a férjed szóljon. Ha ez se akkor ritkítsátok a találkozások számát.
2017. aug. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
35%
A példa rossz, mert a gyereket ismétli anyós, nem fordítva. Ez alapján nincs igazad, sok gyerek próbálgatja a szülők nevét, akár hetekig is, aztán megunják. Szerintem anyós csak cukinak tartja, ennyi.
2017. aug. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

A gyerekem 1 hete szinte csak a nevemen szólít. Ez nem az első alkalom lehetett h ismételgeti utana.

Ha ismételjük a hibás szavakat, vagy ezesetben neveket utána, az azt jelenti számara h jól mondja.

És az h 3szor egymás után megerősítette...


Nem tudom nekem egyértelmű hogy ha a gyerekhez szólok (akárkinek a gyerekéhez) anyát meg apát meg mamát a gyereknek anyának apának mamának hívom. Mert egyértelmű hogy a gyerek tőlünk tanul.


Jó ötlet majd szólok páromnak hogy szólítsa a nevén :D


Egyébként anyósom már elég sokszor csinált ilyen szemét dolgot, kezdve azzal hogy amikor pici volt penzt akart kerni azert h vigyázzon rá, mindent úgy csinált ahogyan ő gondolta, nem erdekelte én vagy a fia mit mondott...egyik fülén be masikon ki.


És lehet h már apróságok is mint ez idegesít, meg rosszul esik, mert már elég sokat nyeltem.

2017. aug. 4. 10:46
 15/25 A kérdező kommentje:
mit mondtunk*
2017. aug. 4. 10:48
 16/25 anonim ***** válasza:
50%

Figyelj, látszik, hogy ki nem állhatod.

Nem hiszem el, hogy nem lehet megmondani neki normálisan. De ha ennyire utálod, ne legyetek együtt, és akkor ez a probléma sem jön elő. A gyerekeknek meg van ilyen időszakuk. Mondd meg a lányodnak, amikor így szólít, hogy Anya vagy, ne szólítson Lilinek, ha ez ennyire zavar.

2017. aug. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Pontosabban úgy volt h nem volt munkája, találtunk neki egy részmunkaidős állást, ő meg azt mondta h inkább menjek én (3 hós gyerekem volt) és ő vigyáz rá amiért en fizessek neki.
2017. aug. 4. 10:53
 18/25 anonim ***** válasza:
70%

Ez nem szemét dolog, legfeljebb bosszantó. Nem marad vissza tőle a gyerek a szellemi fejlődésben. Sőt, ha a vezetéknevedet is hozzáteszed, és Pl. Kókány Liliánának nevezed magad egy ideig, azt is megtanulja a kicsi, és az iskolaérettségin már legalább a "hogy hívják anyukádat?" kérdéssel nem lesz problémája.

Egyébként az "Anyád hol van?" Ezt vidd Anyádnak!" fordulatok jobban tetszenének?

Viccen kívül: Ha annyira fontos, hogy a gyermeked Anyának szólítson, javítsd ki, ha mást mond. Meg fogja tanulni. Persze csak akkor, ha többet vagy vele, mint a nagymama.

2017. aug. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
53%

Ha férjed is beleegyezik, egyezzetek meg, hogy kevesebbet legyen a mamával.

Úgy látszik egyikőtök sem akarja megoldani ezt a problémát, mert akkor már szóltatok volna neki rögtön az első alkalomkor. Nem szabad várni, hogy jó, oké, első eset, ml g nem gond. Ha már elsőre is zavar, akkor igenis gond!

A mamák meg olyanok, amilyenek. Ha kicsit ketyós az öreglány, akkor mondhattok neki bármit, kérhettek akármit tőle, nem fogja úgy csinálni, lehet már csak azért se!

Nem kell akkor a gyerekkel lennie.

Ezt már akkor meg kellett volna mondani, mikor pénzt kért a felügyelete miatt.

2017. aug. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Igen utolsó igazad van.

Kezdek én is rájönni h akkor kell szolni amikor mar elkezd zavarni valami, mert ha húzom halogatom csak fortyogok magamban es eselyt sem adok neki változtatni.

2017. aug. 4. 11:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!