Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek hogy esne ha az anyósa...

Kinek hogy esne ha az anyósa a nevét (az anyuka/apuka nevét) ismételgetné az unokájának?

Figyelt kérdés

Tehát az anyuka vagy apuka gyerekenek az anyós a nevét hajtogatna, ami miatt a gyerek nem anyanak vagy apanak hívná a szülőt, hanem a neven szólítani.


Pl.:

GYEREK: Lili (az anyuka neve) mikor megy kávézni?

Mama: Lili? Hat hogy Lili mikor megy kavézni? Szerintem mindjart kávezni fog Lili is.


A gyerek valamiért 1 hete a nevemen szólít es 1 hete van sokat az anyóssal ma hallottam ezt a párbeszédet (nev változtatva) szóval mar sejtem miért a nevemen szólít.


Nekem nagyon rosszul esik, és rosszindulatúnak tartom.

Ha a mama nevet mondja a gyerekem én mindig ugy ismétlem meg a mondandóját h a neve helyett mamát mondok.

amit anyósom csinál nagyon felbsszantott.

Nem tudnék szépen szólni hozzá ezzel az üggyel kapcsolatban. Szal most míg ennyire fel vagyok dúlva a megbeszéles nem fog menni. Raadasul sztem felesleges is mert ha szándékos (es sztem ez nem lehet véletlen) akkor a csak figyelmesebb lesz h ne halljam



2017. aug. 3. 23:46
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Ráadásul még azt is hiszi, hogy jól csinálja.
2017. aug. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Engem a férjem sokszor a keresztnevemen szólít, én is őt és hát a gyerek is van, hogy azon szólít. Nem anya-apazunk folyton, ez nincs nekünk megszokva, van saját nevünk is. A gyereknek meg nyilván most ez a dolog megtetszett, majd visszatér az anyára, hiszen azt szokta meg. Most egy hét után nem fog téged örökké Lilinek hívni, megunja majd.
2017. aug. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
59%
Én mindig a gyerekemet nevelem, soha nem a családot. Szólj rá a gyerekre, hogy anyának szólítson. Ha 3-4 alkalomból nem ért, akkor "ne halld meg" amikor a keresztneveden szólít. Le fog róla szokni.
2017. aug. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Sztem azzal a gyereket zavarjuk össze, h neki nem hallgatunk a kereszt nevünkre, de mindenki másnak igen. Ezt soha nem csinálnám, mert rosszul eshet neki.

De ez az én véleményem. Lehet nem igaz, en magamból indulok ki...elég érzékeny vagyok lelkileg.


Mi sem szólítjuk anyának meg apának egymást, csak ha a gyerekhez beszelünk, vagy ha a gyerek miatt hívjuk egymást, pl fürdetni kell akkor azt kiabalom, hogy apa, ma te fürdeted.

De ha magam miatt szólok neki hogy segitsen nekem levenni valamit akkor a nevén.

Ha a gyerekhez beszélek, akkor is apának, pl.: Hol van apa.


Őt is szokta ezért a nevén hívni, engem is próbált már régen is. Nem ezzel lenne a bajom. De a kerdés kiírásánál már 1 hete csak a nevemet mondja és csak nekem. Es anyóstól hallottam azt h ismételgeti neki.


Amikor az anyósomat vagy apósomat szólítja a nevükön én mindig kijavítom a mamára vagy papára. Nem azt mondom a gyerekemnek, hogy nem Józsi, meg Maris, hanem papa és mama, hanem elismétlem a mondatát de mamát meg papát mondok a nevek helyett. Mert tudom h ha megtanulja a neveket, és így szólítja őket, akkor az nekik rosszul eshet.

2017. aug. 7. 14:02
 25/25 A kérdező kommentje:

Bocsi a helyesírasi hibákért az ékezetet néha nem nyomom sokáig és rövidet írok vagy kihagyom...


Szóval nekem azert esik rosszul, és végülis ezt akartam megtudni a kérdés kiírásakor, mert úgy gondolom anyósom is tudja h ez nekem rosszul eshet, így ebből érzem h rosszindulat vezérli ekkor.


Az én véleményem az hogy egyértelmű számomra ha bármilyen gyerekkel is beszélgetek az anyjáról vagy az apjáról azt neki anyának meg apának mondom. Vagy anyukád, apukád...


Szinte biztos vagyok benne hogy ezt nem azért csináltam mert cukinak tartotta, az elhalt hangsúlyából (amikor a nevemhez ért) is ki lehetett venni hogy pontosan tudja hogy rosszat tesz.


Nem számít, ez a sokadik ilyen viselkedése, nincs vele bajom, mint emberrel, csak mint nagymamával és anyóssal, igy hogy majdnem minden nap nálunk van órákat.

Ezt fogom beszüntetni innentől.

Nem akartam gátolni őt abban h bármikor az unokájával tudjon lenni, de nálam is betellik a pohár egyszer.

Ez a pohár már ezt a kis cseppet nem tudta benn tartani.


Köszönöm a válaszokat (negatívat is és pozitívat is) a tanácsokat, ezek is kellettek ahhoz hogy tisztán lássak és már lenyugodva át tudjam gondolni.


Ui.: Az hogy szólok neki nem megoldás, mert ha ez valóban direkt volt akkor csak úgy csinálná h tutira ne halljam.

Nem eltiltani fogom természetesen, csak lecsökkenteni heti 3 talira. Ennyi elég lesz neki is és igazságos leszek.

2017. aug. 7. 14:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!