Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy szoktassam le róla, hogy...

Hogy szoktassam le róla, hogy piszkálja magát?

Figyelt kérdés
Lányom 2,5 éves. Mostanában sokszor fogdossa magát. Pelenkás még, de fürdésél megtalálja magát, meg most hogy meleg van és alig van rajta ruha, simán benyúl oldalt. Amúgy nem zavar, ha felfedezi magát, nem akarom mondani, hogy csúnya dolog és gátlásokat nevelni belé. Amitől félek, hogy megsérti magát vagy valami fertőzése lesz. Szoktam mondani, hogy ezt nem csináljuk, mert fájhat utána, de amikor úgy gondolja nem látom, csinálja. Ha csak kívülről "vizsgálná" magát, az nem zavara annyira, de néha azon kapom rajta, hogy a kis ujját bedugja a suncijába. Tényleg félek, hogy baj lesz ebből. Akinél volt ilyen, hogy szoktatta le róla
2017. aug. 5. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Semmi baja sem lesz ettöl, sokkal inkább, ha "le akarod szoktatni", azzal ártasz neki, nem is kicsit. Ha azt hallja töled, hogy "fájhat utána", ezzel megalapzhatsz egy nagyon komoly szexuális zavart, a szextöl való félelmet!
2017. aug. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Csak annyit taníts meg neki, higy koszos kézzel ne csinálja.
2017. aug. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Én azt szoktam mondani, hogy "koszos kézzel nem nyúlkálunk", néha hozzáteszem, "mert beteg lesz a piszoktól", és ha tiszta a keze, akkor "ezt akkor csináljuk, ha más nem látja". Ha elvonul a szoba egyik sarkába, mert teljesen felügyelet nélkül azért nem hagyom, az belefér. Inkább lemond a nyúlkálásról, minthogy kezetmosson.
2017. aug. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én sem akarom, hogy később gondja legyen belőle, ezért is kértem tanácsot.

Akkor nem lesz attól se baja, ha az ujját bedugja?

2017. aug. 5. 23:40
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ettől nem lesz baja. Sőt nem is fogha magát megsérteni.

Én is csak annyit szokram mondani neki h koszos a keze, így nem nyúlkálunk.

Megmissuk a kezét, addigra elfelejti, mert talál érdekesebbet

2017. aug. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!