Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves mellett ez sok (munka...

3 éves mellett ez sok (munka miatt) külön töltött idő?

Figyelt kérdés

A lányom ovis. Heti négy napon történik az, hogy a gyerek reggel oviban van (ekkor nyilván külön vagyunk) és engem nem lát este fél kilencig, 10-kor legkésőbb alszik. A maradék 3 napból egyen szintén megy oviba, én viszont nem dolgozok tehát 3-kor találkozunk, a maradék kettő nap a hétvége.

Ez sok lenne?



2017. aug. 6. 22:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem nagyon sok
2017. aug. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Sok, én nem bírnék ennyit a lányom nélkül...ha nem dolgozol, miért nem viszed haza az oviból délben, vagy inkább be se vidd aznap.
2017. aug. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, sok. Én elhoznám ebéd után, amikor otthon vagyok.
2017. aug. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%
Heti 4 napot egesz nap nem lat, csoda, ha nem felejt el!
2017. aug. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon sok. Amikor nem dolgozol miért van 3-ig oviban ha elötte napokig tulajdonképpen nem látjátok egymást? Még egy kisiskolásnak is sok lenne ennyi külön töltött idő, egy 3 évesnek rengeteg! Szegénykém.
2017. aug. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Elég sok szerintem is.

Ugyanakkor sajnos sok családban dolgoznak úgy az apák (az anyáktól szokatlanabb, de ilyen "szerepcsere" is előfordulhat), hogy csak a reggeli kapkodás meg egy esti fél-egy óra a gyerekkel együtt töltött idő, ez utóbbi is olyan, hogy közben az épp beesett még vacsorázna, a gyerek meg már nyűgös. Aztán hétvégén igyekeznek kompenzálni.

Ha egyedülálló szülő vagy és a gyerek nagyira, bébiszitterre van bízva, akkor pláne sok.

Ha megoldható, persze ideálisabb lenne másik meló, hogy a közös élmények és a hétköznapok is jobban eloszoljanak.

2017. aug. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Azok a napok amikor a munka miatt nem tehet mást oké, csak én azt a napot nem értem amikor nem dolgozik. Én tuti nem vinném aznap ha előtte gyakorlatilag nem találkoztunk 4 napig. De 3-ig biztos nem.
2017. aug. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyébként ha egy kivétellel minden nap este 8-ig dolgozol (kábé), akkor hányra jársz? Kora reggelre? Ha nem jársz kora reggelre akkor délelőtt is tölthetnétek együtt időt. Nem kellene már korán bevinni.
2017. aug. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
27%
Ugyan már, engem két éves korom óta édesapám és a nagyszüleim neveltek, és apu minden egyes nap dolgozott, volt, hogy túlóráznia is kellett, és mégsem lettem lelki sérült ilyen szempontból.
2017. aug. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nálunk az óvoda elég kötött gondolkodású ilyen téren. Minden kihagyott napról igazolást kell vinni, olyan meg nincsen, hogy egy gyerek később megy. Azon az egy napon tudnám hazahozni, amikor én nem dolgozom. Próbáltuk már, de olyankor az a heti egy nap arra volt elég, hogy kizökkenjen és minden délután sírjon, hogy "ma sem" kelljen ott maradni, ráadásul ezzel sem szimpatizáltak az óvónők mert ugye mást sem visznek haza, meg a többi napon sírt.

Megoldani máshogyan nem tudjuk, habár nem vagyok egyedülálló. Nem bébiszitter van vele, hanem a nagyszülők és az apja, ha hamarabb ér haza, mint én.

2017. aug. 8. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!