Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg nagyon rosszul viselke...

Tényleg nagyon rosszul viselkedett a lányom?

Figyelt kérdés

Van egy játszótér, oda játunk már nagyon régóta. Azt hiszem, mindenkivel jóban vagyok. Ma volt egy nő egy olyan 1,5 éves korú gyerekkel, akit még sosem láttam ott, az én kislányom 3,5 éves. Én belátom, hogy hibáztunk, lányom sokkal nyűgösebb volt mint szokott lenni. A kislány mérleghintázni akart az enyémmel, de nagy volt köztünk a súlykülönbség, ezért segíteni kellett. Általában ez úgy szokott lenni, hogy a kisebb súlyú gyerek anyukája tolja le a hintát, de az a nő erre nem volt hajlandó, ezért én húztam le föl az én lányomat. Aki viszont hisztizni kezdett, mert nem akarta, hogy én segítsek (most épp nagyon önállósodni akar), maga akarta a combjával le fel lökni a hintát, amit próbált is, de a súlykülönbség miatt nem ment, a nála kisebb gyerek folyton magasan volt, nem volt így jó a hintázás. Mérges lett a lányom, kitört a hiszti, abbahagytuk a hintázást. A nála kisebb gyereknek természetesen nem esett baja. Utána a kisebb lány ráült egy rugós hintára, az én lányom lökni akarta, de nem rosszból, hanem azért, mert szeret a kisebbekkel foglalkozni. Úgy voltam vele, hogy hagyom, és ha látom, hogy a kisebb lányt zavarja, hogy a enyém tologatja a rugós hintát, akkor közbeavatkozom, de ennek nem láttam jelét. Az anyja viszont dühös lett, és ahelyett, hogy nekem szólt volna (ott álltam mellettük), megszorította a lányom kezét, eltolta, és nem valami szépen szólt, hogy elege van a lányomból, menjünk innen...

Még meg is érteném a n dühét, ha sokadszorra találkoztunk volna, és rendszeresen ilyen rosszul viselkedett volna a lányom, de ma találkoztunk először én nagyon erősnek éreztem a reakcióját. Szerintetek?



#kisgyerek #konfliktus #játszórét
2017. aug. 8. 14:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
61%
Én se hagynám, hogy a másfél éves gyerekemet egy sokkal nagyobb lökdösse és baromira fel lennék háborodva, hogy az anyja nem szól rá.
2017. aug. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
63%
1-es velemenyet osztom
2017. aug. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
65%
Én sem örülnék, ha kimennék a játszóra és egy 3 éves ránk tapadna és még veszélyeztetné is a lányom. Neked kéne észrevenni, hogy nem mindenki örül annak, ha egy másik kisgyerek ott idétlenkedik körülötte és még vágjon hozzá a jópofát is és beszélgessen veled.
2017. aug. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
72%

Én nem bíznám semmilyen hinta lökését sem egy 3 évesre, pláne nem egy rugósét. Ha nem te hajtod, cseppet sem kellemes, alig lehet felvenni a ritmust.


Amikor az én gyerekem pátyolgatná a kicsiket, mindig mondom neki, vagy megkérdezem helyette(alig beszél), hogy ezt vagy azt szabad e, mert nem mindenki örül random foglalkozásnak, ölelésnek, vagy ha lökik a hintáját.


Ha ezt egy felnőtt nem tudja magától, én is kiakadnék.


Egyébként a libikókázásnál szóltam volna az anyukának, hogy nincs e kedve együtt játszani a gyerekekkel, hogy kiegyenlítsük a súlykülönbséget.

2017. aug. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
68%
Ja és nem alányoddal volt gond, a te hozzáállásod nincs rendben.
2017. aug. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

3-as, azért rátapadásról nem volt szó, mert a két jelenet együtt sem volt több 6-8 percnél, sem előtte, sem utána nem volt dolgunk egymással soha.

A baj gyökere valószínűleg az, hogy ez nagyon családias játszótér, mindenki ismer mindenkit. Mikor az enyém kicsi volt, az enyémet is emelgették, pörgették a nagyok, hisz tényleg barátok vagyunk, szinte minden nap ugyanazok az emberek vannak lent. Ezek a dolgok lehet más játszin problémnak tűnnek, itt oda-vissza beleférnek. Mindenesetre a jelenet úgy végződött, hogy megígértem a nőnek, hogy többé nem megyünk oda a kislányához, és a saját lányomnak is mondtam, hogy ehhez tartsa magát.

2017. aug. 8. 15:21
 7/25 anonim ***** válasza:
77%
Egyetértek a többiekkel, én sem hagynám. De azzal veled is, hogy ha úgyis mellettük voltál, neked szólhatott volna, ahelyett, hogy a lányodat ráncigálja.
2017. aug. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Ami a rugós hintás hozzászólásokat illeti azokat köszönöm. Valahogy sosem gondoltam bele, hogyha más löki, az kellemetlen érzés, főleg, hogy a 1,5 éves kislány semmi jelét nem adta annak, hogy rossz lenne neki. De ezt megjegyeztem, erre a biztonság kedvéért ezentúl odafigyelek, és nem fogom többé engedni a lányomnak.
2017. aug. 8. 15:25
 9/25 anonim ***** válasza:
66%
Hát nekem viszont marhára nem tetszik a másik anyuka stílusa és valószínűleg elküldtem volna a búsba, ettől függetlenül nyilván ne játsszatok többet ezzel a kislánnyal, meg talán tényleg nem jó ötlet hagyni a lányodnak, h lökje másnak a hintát, v legalább tisztázd előtte a szitut.
2017. aug. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
59%
Semmi rosszat nem tett a lányod. A kicso nem sírt és nem zavarta. Ha az én gyerekemet szorította volna meg ilyen miatt, ott helyben laposra verem. Ha netán félti a gyerekét akkor szól neked vagy a kislányodnak kedvesen, hogy ezt légyszi ne csináld mert félek, hogy leesik. Libikókázni a kicsi akart akkor nem zavarta?
2017. aug. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!