Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg nagyon rosszul viselke...

Tényleg nagyon rosszul viselkedett a lányom?

Figyelt kérdés

Van egy játszótér, oda játunk már nagyon régóta. Azt hiszem, mindenkivel jóban vagyok. Ma volt egy nő egy olyan 1,5 éves korú gyerekkel, akit még sosem láttam ott, az én kislányom 3,5 éves. Én belátom, hogy hibáztunk, lányom sokkal nyűgösebb volt mint szokott lenni. A kislány mérleghintázni akart az enyémmel, de nagy volt köztünk a súlykülönbség, ezért segíteni kellett. Általában ez úgy szokott lenni, hogy a kisebb súlyú gyerek anyukája tolja le a hintát, de az a nő erre nem volt hajlandó, ezért én húztam le föl az én lányomat. Aki viszont hisztizni kezdett, mert nem akarta, hogy én segítsek (most épp nagyon önállósodni akar), maga akarta a combjával le fel lökni a hintát, amit próbált is, de a súlykülönbség miatt nem ment, a nála kisebb gyerek folyton magasan volt, nem volt így jó a hintázás. Mérges lett a lányom, kitört a hiszti, abbahagytuk a hintázást. A nála kisebb gyereknek természetesen nem esett baja. Utána a kisebb lány ráült egy rugós hintára, az én lányom lökni akarta, de nem rosszból, hanem azért, mert szeret a kisebbekkel foglalkozni. Úgy voltam vele, hogy hagyom, és ha látom, hogy a kisebb lányt zavarja, hogy a enyém tologatja a rugós hintát, akkor közbeavatkozom, de ennek nem láttam jelét. Az anyja viszont dühös lett, és ahelyett, hogy nekem szólt volna (ott álltam mellettük), megszorította a lányom kezét, eltolta, és nem valami szépen szólt, hogy elege van a lányomból, menjünk innen...

Még meg is érteném a n dühét, ha sokadszorra találkoztunk volna, és rendszeresen ilyen rosszul viselkedett volna a lányom, de ma találkoztunk először én nagyon erősnek éreztem a reakcióját. Szerintetek?



#kisgyerek #konfliktus #játszórét
2017. aug. 8. 14:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
61%
Teljesen egyetértek a 10-sel.
2017. aug. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
62%
Kedves kérdező! Ne foglalkozz ezekkel az anyatigrisekkel! Nem csináltál rosszat sem te sem a gyereked. A gyereked nyilván nem, hisz csak barátkozott. Szerintem a te reakciód is oké. Ha valaki nekem mondott volna ilyet, hát tuti elküldöm melegebb éghajlatra. Oldják meg egymás között a gyerekek. Amíg nincs sírás addig szerintem nem kell belefolyamodjanak a szülők. A játszótéren a gyerekek megtanulhatják az élet farkastörvényeit kb.... nálunk ez az eset volt: gyerekem és az unokatesója hintázni szerettek volna egymás mellett. Egy nagyobb lány már ott volt, így ők nem tudták egyszerre használni. A lányom illedelmesen megkérdezte a lánytól, hogy mennyit akar még hintázni. A lány azt mondta hogy sokat. Nyugtázták. 5perc múlva a hintához közel a lányom megkérdezte az unokatestvérétől: te is megnézted azt a mókust ami a hontaágyban alszik??? Na kislány elszaladt a hintaágyhoz, 2 gyerkőc hintázhatott egyszerre. Büszke voltam. A kislány apukája meg csak mosolygott és annyit mondott ügyes lányok. Az itt jelenlévő anyatigrisek tuti leoltották volna a lányomat....
2017. aug. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó, azért egy 1,5 évest egy 3,5 éves tud veszélyeztetni, nem kell hagyni, hogy baj legyen! Vicces a hozzáállásod.. megnéznélek egy ilyen kisgyerekkel..

Kérdező, a mérleghintánál a másik anyukának kellett volna hintáztatni a kicsit szerintem. A rugósnál én a helyedben szóltam volna, hogy óvatosan hintáztassa, a másik nő helyében meg simán megkértem volna a lányod, hogy ő kisebb, inkább ne hintáztassa. Kicsit túlreagálta. A helyedben meg közöltem volna vele, hogy ne merészelje megszorítani a gyerekem kezét.

2017. aug. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
93%

Ilyen esetben érdemes megkérdezni a kisebb gyerek anyukáját előre, hogy zavarja-e, ha a nagyobb játszik vele, esetleg anyáskodik kicsit. Nekem is 4 évesem van, örömmel játszik a kicsikkel, de én mindig előre rákérdezek, hogy nem baj-e ha hintáztatja a kisebbet, segít neki a mászókán stb.


Egyébként nem értem miért véditek egyértelműen a másik anyukát, ha az én lányom kezét szorongatta volna meg, azt hiszem én is megszorongattam volna az övét, de úgy istenesen.

2017. aug. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
48%
12# te nem vagy normális. Azért egy 1.5 és egy 3, 5 éves gyerek baromira nincs egy súlycsoportban.
2017. aug. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
78%

Ne tudom itt hogy van a többi anyuka de én a 1,5 éves gyerekem melett ott voltam mindenhol a játszótéren. Ha látom hogy szeretne vele játszani egy nagyobb gyerek megengedem neki de figyelem közbe.

A lányom is olyan (4 éves) hogy szeret segíteni a kisebbeknek, játszik velük, de még a 2 éves fiam is ilyen. Ne csináltatok semmi rosszat. Ott a másik anyuka reakciója volt rossz. Ha az én gyerekemet szorítaná meg valaki úgy felrúgnám, hogy soha nen esne le. Ha nem tetszik neki, normális hangnemben felnőttek módjára meg lehet beszélni.

2017. aug. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
86%

A hároméves nem "lökdöste" a kicsit, hanem hintáztatni próbálta. Lehet, hogy nem elég ügyesen, de a kicsi nem tiltakozott. Lehet, hogy neki tetszett.

Az anyuka (a kicsié) talán odamehetett volna, és segíthetett volna hajtani a rugós hintát a háromévesnek, esetleg kedvesen figyelmeztethette volna, hogy a pici egyedül szeretne hintázni. Sőt, már a libikókán hintáztathatta volna a gyerekét, miután a másik kislány elment onnan.

2017. aug. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
93%

A lányod nem hibás szerintem, nektek nem kellett volna hagyni, hogy lökje a hintát, mert kicsi ő még ehhez, akkor is, ha csak játszani akart.

A másik anyuka viszont egy jó nagy bunkó. Hogy jön már ahhoz, ohgy más gyerekét szorongassa? Odamehetett volna ő lökni a hintát, vagy szólhatott volna, hogy a lányod ne lökje. De nagy túlzásba esett, és én mentegetőzés helyett elküldtem volna a zavarosba.

2017. aug. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
58%

A hozzászólásokon látszik, hogy kinek egyke (még) a gyereke. De akik szerint a nagyobb gyerek zavaró meg veszélyes (tény több odafigyelést igényel, mert erősebb, ügyesebb stb.) az ne is vállaljon másodikat.

A játszótér egy közösség, ha valakinek nem tetszik, hogy odamegy hozzájuk a másik gyerek 1. ne vigye közösségbe 2. szóljon az anyukának, hogy ő paramami 3. felügyelje a gyerekét, hogy ne történjen baj

2017. aug. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Amúgy maga az egész hintáztatás nem tartott tovább 10 másodpercnél, ha bedurvult volna a lányom, én is rászóltam volna, ott álttam mellette. Meg igen, valószínűleg a testvér dolgon is múlik a dolog, az enyémnek van egy iskolás bátyja, ezért én az ilyen hintáztatásoktól nem félek, számomra természetes (volt eddig). Amúgy a nő minimum 80 kiló volt és erősnek tűnt, szerintem egyszerűbb lett volna megfognia, leállítania a azt a rugós hintát, és rászólni a lányomra, hogy hagyja abba. A lányom értett volna a szóból.

Nem hiszem el, hogy mégha a lányom ma valóban sokkal nyűgösebb volt, mint szokott, akkor is ne lehetett volna a karja megszorítása (a kezet rosszul írtam) és arrébb tolása nélkül rendezni a dolgot. Velem tényleg lehet beszélni, értelmes embernek tartom magam. Az is zavar, hogy ebbe a játszótéri közösségbe járok 7 éve, aktív tagja vagyok a rendezvényeknek, soha semmi bajom, senkivel nem volt, és itt van valaki, akinek a közelében mindösszesen kb. 6-8 percet tartózkodtam, és eljutunk odáig, hogy elküld engem. Én meg amúgy nagyon csendes vagyok és bátortalan, tényleg szólni nem bírtam.

2017. aug. 8. 19:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!