Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg nagyon rosszul viselke...

Tényleg nagyon rosszul viselkedett a lányom?

Figyelt kérdés

Van egy játszótér, oda játunk már nagyon régóta. Azt hiszem, mindenkivel jóban vagyok. Ma volt egy nő egy olyan 1,5 éves korú gyerekkel, akit még sosem láttam ott, az én kislányom 3,5 éves. Én belátom, hogy hibáztunk, lányom sokkal nyűgösebb volt mint szokott lenni. A kislány mérleghintázni akart az enyémmel, de nagy volt köztünk a súlykülönbség, ezért segíteni kellett. Általában ez úgy szokott lenni, hogy a kisebb súlyú gyerek anyukája tolja le a hintát, de az a nő erre nem volt hajlandó, ezért én húztam le föl az én lányomat. Aki viszont hisztizni kezdett, mert nem akarta, hogy én segítsek (most épp nagyon önállósodni akar), maga akarta a combjával le fel lökni a hintát, amit próbált is, de a súlykülönbség miatt nem ment, a nála kisebb gyerek folyton magasan volt, nem volt így jó a hintázás. Mérges lett a lányom, kitört a hiszti, abbahagytuk a hintázást. A nála kisebb gyereknek természetesen nem esett baja. Utána a kisebb lány ráült egy rugós hintára, az én lányom lökni akarta, de nem rosszból, hanem azért, mert szeret a kisebbekkel foglalkozni. Úgy voltam vele, hogy hagyom, és ha látom, hogy a kisebb lányt zavarja, hogy a enyém tologatja a rugós hintát, akkor közbeavatkozom, de ennek nem láttam jelét. Az anyja viszont dühös lett, és ahelyett, hogy nekem szólt volna (ott álltam mellettük), megszorította a lányom kezét, eltolta, és nem valami szépen szólt, hogy elege van a lányomból, menjünk innen...

Még meg is érteném a n dühét, ha sokadszorra találkoztunk volna, és rendszeresen ilyen rosszul viselkedett volna a lányom, de ma találkoztunk először én nagyon erősnek éreztem a reakcióját. Szerintetek?



#kisgyerek #konfliktus #játszórét
2017. aug. 8. 14:49
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
76%
Nincs jó válasz 😬😂
2017. aug. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
83%
Nem olvastam végig a kommenteket, mert átment veszekedésbe. Én sem örülnék, ha a rugós hintán löködné valaki a gyerekemet, mert balesetveszélyes, könnyen lefejeli, leesik, stb. De akkor is bunkóság így szólni. Már a mérlegezős része is furi, akárhogy is viselkedett a kislányod, sőt, ha veszélyben érezte a sajátját, méginkább oda kellett volna mennie. Ne foglalkozz vele!
2017. aug. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
37%
De akkor miért nem lökte az anyuka, "mielőtt elege lett"?
2017. aug. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Anyaként írom, hogy soha nem viselkednék így saját gyerekem előtt, mint a kisebb anyukája. Ezek a törpik példából tanulnak, nos ha ezt látják, később ők is ilyenek lesznek. Borzalmas ez a túlféltés... Kérdező, egyértelmű, hogy te helyesen jártál el. Te ott voltál a gyereked mellett, míg a másik anyuka, a sokkal kisebb baba mellett nem volt ott, hogy segítse a jatekat.
2017. aug. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon az utolsó három hozzászólónak, de a nő védelmében annyit, hogy ott volt végig a kicsije mellett, lehet, rosszul fogalmaztam, hogy úgy jött le, hogy nem volt ott. Annyi, hogy elkezdtek közösen mérleghintázni, és a nő az én lányomra szólt rá, hogy "lökjed már a lábaddal, nem látod, hogy így nem megy a hinta". De az én lányom lába sem elég erős ahhoz, hogy fellökjön vele egy jó súlyban lévő 1,5-2 éves gyereket, és így nem ment a hinta. Vártam pár másodpercet, hátha segít a nő, mert ilyenkor általában a kisebb gyerek anyja szokta lenyomni a hintát, de nem segített, ezért húztam le-fel az én lányom, hogy menjen a hinta. De amúgy ott állt a nő, vigyázott a saját gyerekére.

utólag belegondolva, már a hintázás során olyan undorral és megvetéssel nézett a lányomra, és olyan csúnyán szólt hozzánk, hogy ott le kellett volna esnie nálam a tantusznak, hogy hozzájuk sosem szabad odamenni... Ezenetúl kerülöm is őket, szerintem ez a nő nem akarja, hogy más gyerekek az övé közelébe menjenek, én meg nem kapcsoltam időben, ezentúl jobban figyelek a jelekre.

2017. aug. 9. 15:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!