Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz szülő vagyok? Elhanyagol...

Rossz szülő vagyok? Elhanyagolom a gyerekeimmet?

Figyelt kérdés

Van egy 4 meg két 6 éves kisfiam.

Úgy érzem legtöbb szülő túlfélti a gyerekét. Pl. Ne másszon a gyerek fára, mert leesik. Én meg azt mondom, hogy, ha leesik, majd fölkel. Ha elesik vhol a gyerek, rögtön rohannak oda, én pedig csak a szemem csarkából nézem, hogy nincs e komoly baj. Ha esik azt eső nem rángatom rögtön be az udvarról a gyerekeket, nehogy megfázzanak. Ha megcsípi őket vmi nem kezdem el mindenféle krémmel kenegetni.

Pár napja vki beszólt, hogy elhanyagolom a gyerekeimet. Én sokat játszok velük, de nem féltem őket mindentől. Tényleg rosszul csinálom? Elhanyagolom a gyerekeimet?


2010. máj. 24. 00:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
68%
Jól csinálod! Te ismered a gyerekeidet, az való igaz, de ha pici koruk óta így neveled őket, akkor megtanulták, hogy nem kell azonnal kétségbe esniük, ha esetleg elesnek, megütik magukat. Én is így csináltam anno a 3 naggyal és most a picivel is. Mindhárom nagyobb gyerekem talpraesett, vagány kamasz, akik nem ijednek meg az árnyékuktól. A pici, 20 hónapos lányom is esik, koppan néha, de talpra ugrik és fut tovább... Ha nincsenek a gyerekek agyonféltve, agyon ajnározva, később se lesznek kis málék... Legalábbis én az óvodában is ezt figyeltem meg.. Ha egy anyuka hagyja, hogy a gyerekiei maguk tapasztaljanak meg bizonyos dolgokat, az nem elhanyagolás, hanem épphogy a legjobb nevelés... mindent sokkal jobban megjegyzünk, ha magunk fedezzük fel :))) Hányszor, de hányszor másztam én is fára, persze, volt, hogy leestem, de nem történt komoly bajom soha, és csak azt tanultam meg egy-egy esésből, hogy legközelebb jobban vigyázzak... Anyu nem ért rá, állandóan ránk figyelni, mégsem történt soha komoly bajunk... mégsem mondhatom, hogy elhanyagolt...Nem is kell állandóan a gyerek nyomában lenni, mert akkor gyámoltalan, mindig a felnőttre támaszkodó, a saját lábán megélni nem tudó emberke lesz belőle... Hidd el, az elhanyagolás, nem azt jelenti, ahogy te neveled a gyerekeidet... A túlféltés meg sokkal több kárt tesz, mint egy lazább felügyelet!
2010. máj. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
55%

Én is ilyen vagyok,és talpra esettek a gyerekeim,minden gondjukat megoldják egyedül...3 és 7 évesek.

De az rossz érzés amikor véletlenül elesik,és beszólnak,hogy nem kellene jobban figyelned rájuk?!Lakótelepen vagyunk,így mindig van aki jó tanácsokkal lásson el...De bezzeg azt irigyelték,hogy a gyerekeim 20 hónaposan teljesen szobatiszták voltak,hogy az oviba csak bevittem őket,és szoktatás nélkül gond nélkül ottmaradtak,hogy külön szobában alszanak mióta megszülettek,hogy közvetlenek,és barátságosak más gyerekekkel,és a felnőttekkel is,a nagyobb kitűnő tanuló annak ellenére,hogy örökké az udvaron játszik,versenyekre jelentkezik,helyezéseket ér el,és nem kell unszolnom.Kérdezik,hogy hogy tudtam ilyen önállóra szoktatni őket,adjak tanácsokat!

Ne bosszankodj miatta,úgysem tudsz más szülő lenni,egyszerűen te nem lihegsz folyton a nyakukba és kész,az idő téged fog igazolni,mert "életrevaló" gyerekeket nevelsz!

2010. máj. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes én sem rohanok a gyerek nyakába minden baj miatt, de a lányom egy anyám asszony katonája még. Van hogy megüti magát és követeli a vígasztalást. Megkapja. Ez a gyerek vérmérsékletétől is függ mennyi re lesz magabiztos. Nálunk fordítva sült el a dolog. Bármennyire igyekeztünk semlegesen önállóvá tenni (érts nem erőltetve csak, lazán)mégis bújós maradt. De egyébként hangulat függő a dolog, hol bújik, hol meg nem is érdekli, hogy világon vagyunk.
2010. máj. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
44%

A gyerek alaptemperamentumától függ ez nagyrészt. Aki azt hiszi, hogy ezt majd ő fogja belenevelni a gyerekbe, az nagyokat fog még koppanni az életben.


"Rosszul vagyok az agyonöltöztetett, agyonféltett, agyonkontrollált mimóza kisgyerekektől"

Én meg rosszul vagyok az olyan nőktől, akik nem elégszenek más anyukák szapulásával, már a gyerekeket is minősítgetik és kritizálják. Nagyon szép ez a zsigerből jövő rosszindulat egy pici gyerekkel szemben, csak így tovább. Remélem a te gyerekedtől is rosszul vannak mások.

2010. máj. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
40%
Nem értem mi a baj azzal ha egy anya nem engedi fára mászni a gyerekét ne hogy leesen és esetleg eltörje a gerincét.Nem értem miért baj az ha esik az eső egy anya behívja a gyerekét mondjuk hogy ne hogy megfázzon.Nem értem mi a baj azzal hogy ha mondjuk megcsípi egy darázs lekezelem neki a csípést és még ne adj isten meg is puszilom neki.Nem értem mi a baj azzal hogyegy anya félti a gyerekét.
2010. máj. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Ha zuhog az eső, nem vagyunk kint, de utána simán kint sározhatnak a gyerekeim, nekem ez természetes és ők imádják:)


Fára mászhatnak, estek is le, de aggódtam is értük, nincs-e baj.


Játszótérre nem mehetnek egyedül, pedig 7 és 10 évesek. Látok ott 5-6 éveseket, szülői felügyelet nélkül. Nekem ez nem fér bele. A házimunka megvár, inkább kimegyek velük.

2010. máj. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Hanyagolás az lenne, ha - mint írod - a szemed sarkából sem figyelnéd őket, de így mindig ott vagy, de csak indokoltan avatkozol be. Szerintem ezzel nincs gond.
2010. máj. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Látom megoszlanak a vélemények.

Falun lakunk és ez itt helyben nem volt semmi beszólás, hogy így nevelem őket. Csak ugye a közeli városba járnak óvodába és néha amikor megyek értük bemegyeünk a játszótérre. Ott szoktak szólni, hogy figyeljek már a gyerekeimre, mert éppen most mászik a fára és le fog esni. Én erre azt szoktam mondani, hogy nem lesz semmi baja.

Labdáznak a fiúk és elesnek futás közben. Ilyen néha előfordul, de ők ilyenkor fölkelnek és futnak tovább. Múltkor is ez volt egy ilyen esése a picinek. Az egyik anyuka meg elkezdte mondani, hogy jaj szegény kisfiú még az sem érdekli az anyukáját, ha összetöri magát.

Olyan is volt, hogy eset pár csepp eső és a szülők kezdték is összeszedni a gyerekeiket, hogy most rögtön mennek haza. Egy apuka rámnézett és kérdezte, hogy én miért nem szólok a fiúknak. Én mondtam, hogy ők nincsenek cukorból.

2010. máj. 26. 17:02
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem csinálod rosszul! Én pl. észrevettem az én lányomnál, hogy amikor tanult járni és sokszor esett, ha vigasztaltam vagy én is megijedtem, akkor azonnal sírt. Utána taktikát váltottam, azt mondtam mindig, hogy katona dolog, semmi baj. Ez sem igazán vált be, de már kevesebbszer sírt. Most már, ha apróság valami (beüti a fejét, elesik, de látom, hogy nem nagy a baj), akkor simán "tudomást sem veszek a dologról". Persze a szemem sarkából figyelem, hogy minden oké-e, de nem tulajdonítok jelentőséget a "balesetnek", így a lányom is szinte azonnal elfelejti, rohan tovább. Ez bevált. A lényeg, hogy akkor ott legyél, amikor nagy galiba történik, de ilyen ne történjen! 2 éves kislány anyukája.
2010. máj. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
82%
Mindenkinél máshol húzódnak meg a határok. Ami neked túlféltés, az másnak a legtermészetesebb gondoskodás. Ami neked lazaság, másnak felelőtlenség. De ha Te rossz néven veszed, hogy megkritizálják a hozzáállásodat, akkor miért ítélkezel ugyanúgy más szülők felett?? Neked miért fáj, ha valaki jobban óvja, védi a gyerekét?
2010. máj. 27. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!