Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz szülő vagyok? Elhanyagol...

Rossz szülő vagyok? Elhanyagolom a gyerekeimmet?

Figyelt kérdés

Van egy 4 meg két 6 éves kisfiam.

Úgy érzem legtöbb szülő túlfélti a gyerekét. Pl. Ne másszon a gyerek fára, mert leesik. Én meg azt mondom, hogy, ha leesik, majd fölkel. Ha elesik vhol a gyerek, rögtön rohannak oda, én pedig csak a szemem csarkából nézem, hogy nincs e komoly baj. Ha esik azt eső nem rángatom rögtön be az udvarról a gyerekeket, nehogy megfázzanak. Ha megcsípi őket vmi nem kezdem el mindenféle krémmel kenegetni.

Pár napja vki beszólt, hogy elhanyagolom a gyerekeimet. Én sokat játszok velük, de nem féltem őket mindentől. Tényleg rosszul csinálom? Elhanyagolom a gyerekeimet?


2010. máj. 24. 00:06
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
32%
És szerinted ez az apuka milyen?A te meglátásod szerint túl félti a gyerekét mert nem akarta hogy megázzanak?Szerintem normális emberi reakció hogy behúzódunk az eső elől.Már ez is baj?Attól hogy a te gyerekeid nincsenek cukorból attól még szerintem nem kéne hagyni hogy szarrá ázzanak.Ebben semmi különös nincs hogy az emberek féltik a gyerekeiket szerinted ebben mi a különös?Mert gondolom te ezt borzasztó különösnek magadat pedig borzasztóan jó ,okos és modern anyának tartod különben nem tetted volna fel ezt a szerintem semmit mondó kérdést.Te így nevelsz más meg úgy,ennyi a történet se több se kevesebb.
2010. máj. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Én soha senkinek nem szólok a játszótéren, hogy ne rohanjon rögtön, ha a gyereke elesik. Soha nem szólok, hogy engedje felmászni a fára, mert ne lesz semmi baja.

Nem gondolom magam modern anyukának, se különlegesnek. Egyszerűen csak úgy gondolom, hogy az én gyerekeim életéből nem maradhat ki a fáramászás, sárban dagonyázás stb.

Bajom csak annyi volt azzal az apukával, beleszólt abba, mikor szólok a gyerekeimnek, hogy megyünk haza. Én tudod hányszor áztam sz@arrá kisgyerekként? Minden esős nap az biztos. Mégse lett semmi bajom. Sőt előnynek érzem, hogyha megered az eső nem rohanok rögtön fedél alá, hanem csinálom tovább a dolgom.

2010. máj. 27. 17:06
 23/24 anonim válasza:

Ezzel csak azt éred el, hogy idősebb korukban nem lesznek sírósak ahogy én. Kiskoromban ha elestem és nem lett komolyabb bajom, inkább aranyosan kuncogtak rajta hogy milyen kis ügyetlen vagyok minthogy oda fussannak jajjveszékelve hogy jajj drága édes kislányom minden rendben? :) azóta ha durvábban is elesek, sosem sírok, az nagyon ritka ha én sírok :D:D

15/L

2013. aug. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Jó régi kérdés, azóta látom, mindenkit ezerrel lepontoztak, aki nem jajjveszékel a gyereke feje fölött.

Amikor erre a kérdésre válaszoltam, még csak 1 lányom volt, azóta született még egy fiam és egy lányom, jelenleg 5, 3 és 1 évesek. Jelentem, még mind életben van, mind egészséges, pedig azóta áztak is meg párszor meg másztak is föl erre-arra, rendszeresen lovagolnak, bicikliznek, rohangálnak.... És boldog, igazi gyerekek, akik nem esnek kétségbe, ha pottyannak egyet. Igen, ha fáj nekik, megpuszilom és megvígasztalom. Igen, ha megcsípi őket valami, lekezelem First-tel, mert azonnal megszűnik a viszketés. De nem loholok a nyomukban naphosszat, szólnak, ha bajuk van, vagy - ahogy előttem is többen írták - a szemem sarkából figyelem őket a játszótéren. De nem állok ott (három mellett egyszerre nem is tudok, ugye) mellettük folyamatosan. És életben vannak, egészségesek és gyönyörűek! :-)

2013. aug. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!