Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek hátrányban vannak...

Szerintetek hátrányban vannak a dolgozó szülők gyerekei a nem dolgozóékhoz képest?

Figyelt kérdés

2017. szept. 11. 11:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

9-es szerintem félreértetted. a kérdező általi másik anyuka nincs otthon kisgyerekkel. Itt most nem a kisgyerekkel otthon lévő és a dolgozó anyákat "hasonlítjuk össze", hanem azokat, akik otthon vannak kisgyerek nélkül.

Abban egyetértek, hogy inkább 2 szülőn múlik, úgy ahogy utolsó írta.

2017. szept. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy mennyit foglalkozik a gyerekekkel. Nem azt látom a legfontosabbnak, amit itt sokan írnak, hogy rend legyen, kaja, stb. Bár nyilván ha tud egészséges ételeket adni a gyerekeknek, az is nagyon fontos, de főleg hogy tudjon velük tanulni, különorákra vinni, foglalkozni velük ezt egy nem dolgozó anya sokkal könnyebben meg tudja tenni.
2017. szept. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A logikus válasz az lenne, hogy igen, de a személyes tapasztalatom nem ez. Mi mindketten teljes munkaidőben dolgozunk, én napi 8 órát, a férjem általában többet és nincs segítségünk. Reggel a férjem viszi a lányunkat oviba (ami ugye kötelező, tehát akkor is menne, ha nem dolgoznék). Kb. akkor érnek be, amikor a nem dolgozó szülők gyerekei. Délután én megyek érte, hamarabb, mint a nem dolgozó anyukák. Ezt nem csak a saját ovis csoportunkban látom. A társasházunkból akkor indulnak a nem dolgozó anyukák kényelmesen a gyerekért, amikor mi már itthon vagyunk. Sokszor viszik az összevont csoportba is, meg ügyletbe.

Szerintem nekem nem a gyerekre fordított időm kevesebb, hanem az, amit a többi nő magára fordít. Ha nem dolgoznék, akkor sem tudnék sokkal többet lenni a gyerekkel, hiszen felkelnek az alvásból, uzsonnáznak és már ott is vagyok érte. Ha nem dolgoznék, akkor saját magamra lenne több időm, mert most a teljes szabadidőmet a családdal töltöm (ez tudatos döntés és nincs bennem rossz érzés emiatt). Ha egész nap ráérnék, akkor hetente 3-4x elmennék tornázni, 1-2x valami szépészeti kezelésre, 1x masszázsra, 1x barátnőzni (mondjuk lehet, hogy akkor meg pénzem nem lenne rá). Valószínűleg valamivel több háztartási munkát is végeznék, de azt nagyjából most is megoldom.

És akkor ott van, amiből többet/mást tudok adni a gyerekemnek. Más tapasztalat, más értékrend, más beszélgetési téma. A piszkos anyagiakról nem is beszélve, illetve arról, hogy a gyerekem anyja nem egy kiszolgáltatott helyzetben lévő személy.

(Azt még zárójelben megjegyezném, hogy nekem egyébként van választási lehetőségem. Jelenleg megtehetném, hogy ne dolgozzak. A férjem bőven keres annyit, hogy meglennénk a fizetésem nélkül - bár ez fordítva is igaz - és a kapcsolatunk is stabil, 19 éve tart. Nem gondolom azt, hogy a gyerekem összességében jobban járna, ha nem dolgoznék.)

2017. szept. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szerintem hátrányban vannak.

Én kipróbáltam mindkét verziót. Amíg otthon voltam, megcsináltam mindent napközben, beleértve a kertet és a felújítós nagymunkákat is. Délután a gyerekeké voltam, ott lehettem minden rendezvényükön, ha betegek voltak, ápolhattam őket.


Most folyamatosan futok, estére torlódnak a tennivalók, hétvégére meg a nagyja. A férjemre is több marad, így ő is kevesebbet van a gyerekekkel.

Kimaradt a nyílt nap, apa jár szülőire, rendezvênyekre, mert rugalmasabb a munkahelye. Ha betegek, még nagyobb a káosz.


Piszkosul hiányzik a régi felállás. Ellensúlyozni azzal tudom egy kicsit, hogy minden hónapra szervezek valamit. Van, hogy csak egy pikniket, máskor kirándulást, kiállítást, mozit. Édes kevésnek érzem.

2017. szept. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
13-as vagyok, még eszembe jutott valami az utánam következő válaszról. Méghozzá az, hogy nagyon nem mindegy, hogy milyen a munkahely. Nekem lehetne jobb munkám, de a gyerekvállalás előtt tudatosan olyat kerestem (és szerncsére találtam is), ami mellett megoldható, hogy semmiről ne maradjak/maradjunk le. Az egyéb körülményeinket is úgy alakítottuk, hogy minél több időnk legyen a gyerekünkre, pl. ne legyen nagy háztartás, ne legyen kerti munka, de legyen udvar, stb. Ennek többek között az az oka, hogy mindkettőnknek a gyerek az első és minden más jóval utána van, de ismerem magam annyira, hogy beleőrülnék, ha a napi feladatom a háztartási munka lenne.
2017. szept. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem biztos.

Én dolgozom, de igyekszek több programra menni a gyerekekkel munka után hétvégén (nem mind fizetős). Nyaralni is így tudunk.

Van, aki nem dolgozik és szinte folyton otthpn van a gyerekkel a lakásban

2017. szept. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!